Skocz do zawartości
Nerwica.com

noradrenalina - Wenlafaksyna vs Bupropion


zaqzax

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

bralem oba leki, wenlafaksyne dalem rade 3 tyg, bupro kolo pol roku. Bupropion dzialal na mnie mocno adrenalinowo, szczegolnie po kilku dniach terapii (pare razy przerywalem i zaczynalem znowu, lub zwiekszalem dawke) dawalo sie wyczuc, ze adrenalina wchodzi pozniej niz dopamina, ale za to dosc mocno. Wynika to z tego, ze takie dzialanie maja szczegolnie metabolity bupropionu (mozna dojsc do takich wnioskow ogladac tabelki na wikipedii), ktore maja dluzszy okres poltrwania. Dla mnie tej adrenaliny bylo niestety za duzo, szczekoscicsk, utrata apetytu, migreny, czerwona morda (ciśnienie?). To przeszlo, ale po miesiacu, albo lepiej... Choc fajki na tym skutecznie rzucilem i w ogole pare rzeczy w zyciu pociagnalem. Ogolnie lek dobry wg mnie na depresje bez lęków.

 

Jesli chodzi o wenlafaksyne to mnie strasznie usypiala, wiec trudno mi tu mowic o efektach na noradrenaline. U mnie raczej słabo na to działało, za to sertraline czulem wybitnie. Po 3 tyg. zmienilem lek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stawiałabym na bupropion (Wellbutrin). Przez pierwsze dni dobrze działał na dopaminę. Słowotok, mnóstwo energii, dobry nastrój. Po tygodniu coś zaskoczyło i się zaczęło... Lęki, szczękościsk, rozdrażnienie, poddenerwowanie, płaczliwość, nerwowe machanie nogami w miejscu, myśli samobójcze. Nie słyszałam, żeby ktoś miał takie jazdy po wenlafaksynie.

 

Wg tabelki na ang. Wikipedii bupropion ma większy wychwyt zwrotny niż wenlafaksyna, także to by się zgadzało. Jeszcze większy ma reboksetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdego człowieka dany lek może działać inaczej. Ja brałem jedno i drugie, a nawet oba na raz. Podobno działanie Wenlafaksyny na noradrenaline zauważalne jest dopiero przy większych dawkach (od 225mg). Bupropion w tym wypadku jest lepszy, ale np. ja miałem po nim bardzo duże lęki. Natomiast przy połączeniu obu leków (po 150mg każdy) czułem się tak jak po samej Wenlafaksynie. Ostatnio brałem Reboksetyne i ten lek chyba rzeczywiście działa najsilniej na noradrenaline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×