Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia w przypadku DDA


Helvetti

Rekomendowane odpowiedzi

zotralinka, niestety nie wiem bo mieszkam na 2 koncu Polski ale pisze bo prawie nikt tu nie zagląda na DDA... a co Cię trapi?? Pozdrawiam

 

depresja, DDA...

 

 

choćby szpital MSWIA, sama tam uczęszczam. Z tego, co wcześniej szukałam pamiętam, że w sporej części szpitali są.

I dobrzy są tam terapeuci? To psychoterapia indywidualna czy grupowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. Są dwie. Jedna przyjmuje w tych dziwnych trzymiesięcznych nowych terapiach, a druga jest ciągle dostępna. Tyle, że one są psychoterapeutkami, ale nie stricte dla DDA. Psychiatra polecała stowarzyszenie OPTA. A psychoterapeutka coś mówiła o jakiejś dobrej na wierzbnie. Oczywiście zachęca do zmiany na psychologa dla typowego DDA, ale obydwie wiemy, że teraz to jest niemożliwe. Zresztą obydwie podkreślają, że lepiej zajrzeć do takich stowarzyszeń. więc...w sumie to nie wiem czy pomogłam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

Jak się zapisać, gdzie trzeba się zgłosić w tym szpitalu MSWiA?

A czy ktoś może korzystał z psychoterapii na Ursynowie (ul. Zamiany 13)?

Jak przeglądam internet w poszukiwaniu psychoterapii dla DDA, to trafiam głównie na jakieś przykościelne grupy, a to mnie nie zachęca. Są też takie terapie, które wydają się interesujące, ale za te trzeba płacić i to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jak wszędzie trzeba mieć skierowanie do psychologa. Stacja Pole Mokotowskie, następnie tramwaj nr 16 lub 17 w kierunku kabat. Najlepiej wysiąść nie na przystanku szpital mswia tylko przystanek wcześniej, paszkowskiego i tam bocznym wejściem koło śmieciowej budki wejść:P

prosto, prosto, skręcasz w prawo po drodze mija się cudowne prosektorium, izbę zmarłych i w ogóle cud. Znajduje się tam 4piętrowy budynek i właśnie na tym piętrze znajduje się poradnia. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym dzienniczkiem uczuc? Nigdy nie bylem jeszcze na zadnej psychoterapii i zastanawiam sie czy mozna sobie samemu pomoc tego typu domowymi sposobami(np. z tym dzienniczkiem)

Ciekawy pomysł z tym dzienniczkiem, ale jeśli notuje się uczucia a nie odczucia, to u mnie wyglądałoby to tak: złość,złość,złość,złość,złość,złość,złość,złość,złość,złość,smutek,złość,złość,złość,złość,złość,smutek. Czy ma to wtedy sens? I jak można to skorygować, bo nie wiem dokładnie na czym to polega, że co? Ze mówię sobie że nie powinnam być zła?

 

 

 

Chodzi o to, zeby w notesie robic wpisy o swoich emocjach wg takiego schematu:

 

- sytuacja

- moje mysli

- uczucia (wazne jest, zeby nie mylic poczucia z uczuciami)

- korekta (np. ok w tej sytuacji dalem ciala, ale mialem do tego prawo, bo... z tej sytuacji wynioslem nauke, ze...)

 

+ podsumowanie emocji z kazdego dnia

 

Najlepiej uchwycic emocje od razu, dlatego wiele osob na terapii lata caly dzien z zeszytem, zeby w razie czego szybko zanotowac :)

 

Mi osobiscie pomoglo to opanowac chaos mysli, dokopac sie do moich uczuc, zrozumiec swoje zachowania i powoli wdrazac inne myslenie.

Widze tez reguly, np. po chlaniu mam 3 dni obnizony nastroj lub po przepracowaniu moge nawet tydzien dochodzic do siebie. Wiem wtedy

co jest zapalnikiem mojego zlego samopoczucia i unikam tych rzeczy, zastepuje je innymi etc. Staram sie nagradzac, zeby wyrownac bilanse

w dniach.

 

-- 11 kwi 2012, 12:27 --

 

1. jak wszędzie trzeba mieć skierowanie do psychologa. Stacja Pole Mokotowskie, następnie tramwaj nr 16 lub 17 w kierunku kabat. Najlepiej wysiąść nie na przystanku szpital mswia tylko przystanek wcześniej, paszkowskiego i tam bocznym wejściem koło śmieciowej budki wejść:P

prosto, prosto, skręcasz w prawo po drodze mija się cudowne prosektorium, izbę zmarłych i w ogóle cud. Znajduje się tam 4piętrowy budynek i właśnie na tym piętrze znajduje się poradnia. Powodzenia!

A mi powiedziano, że nie muszę mieć skierowania tylko wystarczy że przyjdę. Nie wiem czy to grupa terapeutyczna czy samopomocowa, bo nie udało mi się tego dowiedziec.

Czy ktoś może ma namiary na dobrą terapię dla DDA w Gdańsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,jestem tu nową osobą. I tak jak inni jestem DDA. od 3 tygodni chodzę na terapię,ale nie potrafię się do konca otworzyć,czuję że nie jestem szczera z psychologiem,skoncentrowałam się na jednym problemie który dręczy mnie od czterech lat.A to co najbardziej mnie boli zakamuflowałam gdzieś na samym dnie,nie potrafię,nie chcę tego ruszać:( jest mi z tym bardzo źle.Po każdej sesji wychodzę tak spieta że bolą mnie mięśnie,nie potrafię pokazać prawdziwej siebie:( nawet nie chcę płakać,udaję że jestem silna że nie będę płakała,ale kiedy wracam do domu mam ogromne poczucie winy że wszystko spaprałam ,bo przecież ktoś poświęca mi swój cenny czas,a ja, a ja gram kogoś kimś nie jestem.Nie wiem czy ze mną jest coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co najbardziej mnie boli zakamuflowałam gdzieś na samym dnie,nie potrafię,nie chcę tego ruszać:( jest mi z tym bardzo źle.

i tak to wyciągną, tylko z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, wtedy to się okazało po prostu że to samopomoc była, tylko koleś się wysłowić nie umiał i sprecyzować co to jak sie go pytałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chodzę na Zamiany:) Też nie potrzebowałam skierowania. W zasadzie trafiłam tam przypadkiem, bo byłam tam z córką u psychologa i psycholog dziecięcy polecił mi terapię, a że ja od dłuższego czasu o tym myślałam to od razu poszłam się zapisać. Na razie jestem zadowolona, ale to dopiero początki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, no niby nie, ale co teraz u mnie robią? Diagnozują mnie we dwie psycholog z psychiatrą, więc co mi za różnica...

A na Zakopiańską trzeba mieć skierowanie.

 

-- 14 lip 2012, 12:15 --

 

Helvetti,

 

W osrodku, do ktorego chodze wyglada to tak:

 

- terapia grupowa co tydzien 3 godz + indywidualny kontakt z psychologiem co 3 tyg

- pelna refundacja oprocz terapii poglebionej (ostatni etap)

- cala terapia trwa ok 2 lat

- etapy

 

1. Wiedza o uzaleznieniu (2 miesiace)

2. (2 miesiace)

3. Rozwoj osobisty (2-3 miesiace)

4. Terapia Poglebiona (ponad rok)

 

- pierwsze 2 etapy to glownie teoria (tzw. psychoedukacja), w 3-cim etapie juz zaczyna sie praca nas soba i dzienniczek uczuc, 4-ty etap jeszcze nie wiem dokladnie jak wyglada, bo czekam az mnie dopuszcza (podobno jest niezly kop w du..e)

- najwazniejsza jest Terapia Poglebiona (tam robi sie najwiekszy porzadek z soba)

No właśnie. A gdzie się robi słynne ćwiczenie z krzesłem?

No i kto zostaje dopuszczony do tej pogłębionej?

Ja będę na otwartej grupie :roll: i nie podoba mi sie to. A na pogłębiona dopiero potem będę mogła iść, jak już skończę tą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, no niby nie, ale co teraz u mnie robią? Diagnozują mnie we dwie psycholog z psychiatrą, więc co mi za różnica...

A na Zakopiańską trzeba mieć skierowanie.

 

-- 14 lip 2012, 12:15 --

 

Helvetti,

 

W osrodku, do ktorego chodze wyglada to tak:

 

- terapia grupowa co tydzien 3 godz + indywidualny kontakt z psychologiem co 3 tyg

- pelna refundacja oprocz terapii poglebionej (ostatni etap)

- cala terapia trwa ok 2 lat

- etapy

 

1. Wiedza o uzaleznieniu (2 miesiace)

2. (2 miesiace)

3. Rozwoj osobisty (2-3 miesiace)

4. Terapia Poglebiona (ponad rok)

 

- pierwsze 2 etapy to glownie teoria (tzw. psychoedukacja), w 3-cim etapie juz zaczyna sie praca nas soba i dzienniczek uczuc, 4-ty etap jeszcze nie wiem dokladnie jak wyglada, bo czekam az mnie dopuszcza (podobno jest niezly kop w du..e)

- najwazniejsza jest Terapia Poglebiona (tam robi sie najwiekszy porzadek z soba)

No właśnie. A gdzie się robi słynne ćwiczenie z krzesłem?

No i kto zostaje dopuszczony do tej pogłębionej?

Ja będę na otwartej grupie :roll: i nie podoba mi sie to. A na pogłębiona dopiero potem będę mogła iść, jak już skończę tą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×