Skocz do zawartości
Nerwica.com

Materiały o DDA/DDD


LatającyKubek

Rekomendowane odpowiedzi

Przekieruje mnie ktos albo powie o co chodzi w tym 'BOHATER i KOZIOŁ OFIARNY' ? Z gory dzieki!

Miłego dnia wszystkim zycze:)

 

Valdralpena, poniżej link do artykułu M.Kucińskiej nt ról DDA, w tym artykule jest wyjaśnione

 

http://www.dda.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem po terapi (trawała 9 miesiecy psychodynamicznej) z powodu nerwicy. Ale po tym jak to czytam to jakbym czytał o sobie oprócz epizdodów seksualnych reszta to ideantycznie jakby o mnie pisali :/ stad sie to pewnie do mnie przypaletalo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Druga grupa reguł zbudowana jest przez dziecko, jako reakcja na reguły rodziców i sprowadza się mniej więcej do takich przekonań, jak: „Jeżeli nie będę mówił, nikt nie będzie wiedział, co czuję, i nie zostanę zraniony”, „Jeżeli nie będę pytał, nie będę odrzucony”, „Jeżeli będę radził sobie sam i będę świetny, pozostawią mnie w spokoju”, „Jeżeli będę niewidoczny, nic mi się nie stanie”, „Jeżeli będę uważny, nikt się na mnie nie wścieknie”, „Gdy przestanę czuć, nie odczuję bólu”. Podstawowa zasada brzmi: „Muszę zrobić wszystko, by być tak bezpiecznym jak to tylko możliwe”."

Dokladnie tak!

 

-- 02 sty 2014, 11:02 --

 

mala poprawka osobista:

"Jezeli bede sobie radzil sam i bede w tym dobry - nikt nie oskarzy mnie o niekompetencje i nie odbierze tego, co zdobylem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fajny cykl audycji o nas.

Na pasku bocznym więcej audycji jest.

 

Tomek Kosiorek często poruszał temat DDA w Zostaw Wiadomość (zawsze zastanawiałem się dlaczego akurat temu problemowi poświęcał tyle czasu i uwagi - powody osobiste?). Szkoda, że nie ma już tej audycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpiotr-18, no niestety audcje są tylko te co w necie a świeższych materiałów ciężko szukać czy to audycji czy to książek ciekawszych jakichś mam wrażenie że jest mało jak na skalę problemu DDA

Rzeczywiście mało jest ciekawych audycji i książek o tym problemie, ale o innych problemach natury psychicznej jeszcze trudniej znaleźć materiały. O fobii społecznej na przykład nie ma prawie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę "Rozwinąć skrzydła", stanowi świetny wgląd w problem DDA/DDD. Tutaj wersja audio: http://www.rozwinacskrzydla.pl/

 

Dowiesz się z niej m.in. tego, że dokonujący się podczas terapii większy wgląd w siebie i świadomość swojej osobistej historii, może pomóc rozbrajać stare mechanizmy obronne, zwłaszcza wrogość do siebie oraz silną potrzebę ucieczki. Zamiast strachu, smutku, winy, beznadziejności ewolucja wzrośnie ku przeżywaniu pozytywnych uczuć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sa te materiały. Czuję się dokładnie tak samo. Mam ciagle problem z wyrażaniem swoich uczuć i ciagle czuję niepokoj przed czymś nieokreslonym. Tak jak zawsze wracałem ze szkoły do domu i nie wiedziałem co tam zastanę. Po prostu ciagle ogarnia mnie lek przed nieznanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że powinnam to nie mam żadnych cech DDA/DDD

 

Kiedyś robiłam sobie test na ten syndrom i wyszło mi, że najprawdopodobniej nigdy nie miałam styczności z dysfunkcją/alkoholizmem w domu i test zrobiłam sobie dla zabawy :o

 

Za to te cechy idealnie pasują do mojej koleżanki, z tym że w jej przypadku to matka piła, ojciec był raczej tą lepszą stroną ale ona zawsze była i będzie po stronie matki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×