Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica układu pokarmowego wywoływana samotnością!!!


marcincd

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

Mam chyba nietypowy problem pojawiający się wraz z pojawianiem się samotności.

Kiedy jestem w towarzystwie: rozmawiam z kimś, oglądam film z kimś, wspinam się po górach z kimś, eksploruje jaskinie z kimś, prowadzę auto z kimś po prostu do puki mam towarzystwo wszystko jest ok. Problemy zaczynają się kiedy zostaje sam, pojawiają się dolegliwości ze strony żołądka: odbijanie, niesmak następnie zgaga, problemy wzmagają się w dużym tempie. po kilkunastu - kilkudziesięciu minutach pojawiają się duszność, skoki ciśnienia i cholera wie co to jest.

Powiem od razu, że eksperymenty z dietą nie poprawiły sytuacji, medykamenty typu alkazeltzer nie poprawiają sytuacji również.

Natomiast rewelacyjnie działa pojawienie się towarzystwa.

Może ktoś spotkał się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

jesli moge prosic o opis leczenia, bo jak na razie to tylko leki mi przepisuja - na dodatek ja nie widze poprawy

ta moja laergia na samotnosc jest naprawde mocna: siedze przy kompie w pokoju za moimi plecami ktos czyta sobie ksiazke nawet nie znam tej osoby ale wszystko ze mna ok, siedze w pustej poczekalni - tylko kasjer 20metrow dalej w kasie i nadal jest ok

kiedy brak tych ludzi zaczyna sie problem. czy ty miales/as podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcincd, Masz konflikt emocjonalny. Być może nie możesz poradzić sobie z utratą w szerokim tego słowa znaczeniu. Utrata, samotność wzbudza w Tobie poczucie lęku. Dlaczego u Ciebie powstał taki mechanizm trudno odpowiedzieć. może w przeszlości coś się wydarzyło, może niekoniecznie................nikt tutaj nie prowadzi terapii na forum. Ja też polecam Tobie wizytę u psychologa, doświadczonego terapeuty. Terapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

skoro to takie prost: KONFLIKT EMOCJONALNY !

czemu nikt mi tego wczesniej nie powiedzial - problem ciagnie sie juz wiele lat, i tulam sie od jednego lekaza do drugiego.

gdzie znalezcspecjaliste ktory mi pomoze :!:

 

Proste w nazewnictwie. Rozwiązywanie konfliktów emocjonalnych wiąże się z wysiłkiem i pracą nad sobą. Ale żeby ja podjąć , to trzeba wiedziec co zmienić, jakie mechanizmy zastąpić innymi,żeby nie cierpieć-to tak w skrócie. Saminie jesteśmy obiektywni w takim stanie. Często konfliktów jest tak wiele,że błądzimy, sami nei dajemy rady. Dlatego mam na myśli dobrego terapeutę, który pomogłby Tobie uporać się z Twoją emocjonalnością.Bo ja nie wiem na jakim ona jest poziomie. Osobowosci też Twojej nie znam. Poznać ją moze terapeuta w ramach sesji terapeutycznych.

 

Terapia może być płatna lub na NFZ. Jesli zdecydujesz się na prywatną terapię Twoje rozeznanie w temacie będzie głownie plegało na poszukiwaniach tego odpowiedniego specjalisty. Najlepiej gdyby był członkiem TPT (Towarzystwo Polskich Terapeutów), miała doświadczenie oraz superwizorów czy superwizora.

Terapia w ramach NFZ jest bezpłatna. Musisz wybrać się do psychiatry, wczesniej sie do niego zarejestrować w Poradni Zdrowia Psychicznego, opowiedzieć z czym się borykasz , następnie poprosić o skierowanie na terapię.

Ja uczęszczam od roku czasu na terapię w nurcie psychodynamicznym, prywatnie, raz w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×