Skocz do zawartości
Nerwica.com

PERAZYNA (Perazin, Pernazinum)


Gość

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      12
    • Zaszkodziła
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzę perazyną z 25-25-25 na 50-25-50. Lekarz mówi że można nawet brać tego po 300, a myślałem że już biorę max, nie mam schizofrenii tylko możliwy zespół Aspergera. To chyba jedyny lek który mocniej na mnie działa prócz benzo. Trochę mi wytłumił emocje nie do wytrzymania. Ale słabo jakoś na nerwy działa, bardziej na smutek i złość. Hm, czy warto zostać benzowrwakiem? Niektórzy chyba tak żyją, uzależnieni, ale chociaż coś robią.

Edytowane przez p1xel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylam bardzo w zlym stanie psychicznym cierpialam na straszne urojenia u mnie zaczal dzialac po 3 miesiacach tak na maksa tak to moglam wyjsc z domu bo mialam paranoje i urojenia . Bardzo mi pomogla biore w dawce 3 razy dziennie 25 mg . Czuje sie tak jak przed tym jak wystapily urojenia normalnie rozmawiam z ludzmi wychodze chetnie na dwor jest super . Jeszcze daleka droga do odstawienia ale oczywiscie boje sie jak przyjdzie co do czego by odstawiac  chodz mi ten lek sluzy i nie mam zadnych skutkow ubocznych po za bardzo realistycznymi snami i po za tym ze wybudzam sie w nocy bo dziala bardzo moczopednie na mnie  ale juz sie przyzwyczailam ze sie wybudzam i mam takie sny po za tym te sny sa nawet przyjemne zadne koszmary 🙂 ja perazyne polecam wyciagnela mnie z mojego koszmaru nie bac sie tylko brac tez sie balam zaczac ale nie zaluje 🙂 Biore 8 miesiac 🙂

Edytowane przez Kasiula1045

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Petek napisał:

Nie pomaga

No to chyba zostaje mi Lerivon, Pramolan albo Tisercin. Będę dziś u lekarza muszę go o coś poprosić  na bezsenność bo dostaję coraz gorszych wariactw, codziennie łykam benzo od 3 dni ehh

 

Oczywiście ten Tisercin w ostateczności. Jak Lerivon to 30mg, a Pramolanu bym musiał wziąć tak 100-150 albo nawet 200mg na sen.

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel.770 napisał:

No lekarza mam za ponad tydzien a przez ta pernazyne to tak odemnie wali potem i nie powiem czym jeszcze ze szkoda gadac.

Spróbuj skontaktować się z lekarzem telefonicznie lub mailowo o ile masz taką możliwość. Zadnych leków nie powinieneś odstawiać na własną rękę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosc pernazyna w niskich dawkach jest wykorzystywana jako lek przeciwlekowy, jesli bierzesz nie duza dawke to moze ona byc na nerwice bo takie tez maja zastosowanie neuroleptyki.

 

Mam pytanie. Ile do 15 mg abilify mozna dolozyc pernazyny zeby nie bylo ryzyka zlosliwego zespolu neuroleptycznego? Biore na razie 100 mg tak jak mi zalecil lekarz ale boje sie ze moze cos mnie dopasc z tego zespolu neuroleptycznego... jesli to bylaby kwetiapina to byloby ok ale pernazyna to stara generacja dlatego sie obawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miniu_25 napisał:

Czy to jest normalne jak na depresję dostałem od lekarza tylko perazyne ? 

 

Czy perazyna może zwiększać otępienie? 

 

Perazyna jest uznawana za lek pierwszego wyboru w leczeniu zespołów urojeniowych. Działa też w umiarkowanym stopniu uspokajająco, przeciwautystycznie, przeciwwytwórczo i słabo aktywizująco. Jest też fotouczulająca (bo jest pochodną fenotiazyny) i trzeba unikać słońca. 

 

W charakterystyce produktu leczniczego widnieje taki zapis odnośnie działań niepożądanych związanych z funkcjami psychicznymi:

Niezbyt często (u 0,1-1% pacjentów) występują: zaburzenia snu, ogólny niepokój, zwiększone występowanie koszmarów nocnych, dezorientacja i otępienie.

Rzadko (u 0,01-0,1% pacjentów) występują: epizody majaczenia, stany splątania.

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Lekarz dał mi perazynę do sulpirydu i teraz nie wiem czy te dwa neuroleptyki nie namieszają mi w bani , na sulpirydzie jestem już długi czas w dawce 50 rano 100 po południu na moją nerwicę zadziałał i czułem się spoko , jednak teraz lęki wróciły natłok myśli że zwariuję że już ratunku dla mnie nie ma itp. Co sądzicie o braniu dwóch neuroleptyków na raz trochę się obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×