Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test osobowości


Gość Misiek_NL

Rekomendowane odpowiedzi

546 pytań :pirate:

 

Ja rozmawiałem dziś z psycholożką o wynikach testu osobowości i podobno są 3 kryteria jedno określa objawy drugie nasilenie a trzecie czy pacjent mówi prawde... i w tym trzecim podobno wzkaźnik zwariował a w dwóch pozostałych wyszło wszystko na raz :) nerwica schizofrenia itp. i pani powiedziała że to się wyklucza jedno z drugim bo nie można mieć schizofreni i nerwicy jednocześnie... i wymyśliła że mam zaburzenia osobowości ale jakiego typu to już nie powiedziała :) i zaleciła wziąść od psychiatry skierowanie na terapię nerwic... :bezradny:

 

Robiliście coś takiego ?? Jak wam wyszło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aleksandraaniela, tak mawia moj psychiatra ;)

Mi robiono,ale tylko kurtuazyjnie,bo diagnozę wystawilo mi identyczną 5 psychiatrow..Aczkolwiek dopiero za czwartym razem sprawdzilam sobie w internecie czym owa efka jest.

Nie identyfikowalam się z nią.Dopoki objawy nie nasily sie na tyle,że rozpaczliwie zaczelam szukac tych,ktorzy mają to samo..Nie jestem zwolenniczką prymitywnego dsm,bo czlowieka nie da sie zamknąć w kilku objawach.Ostatecznie jednak psychiatrzy jakoś porzadkowac te zab muszą...i zadziwia mnie jak genialnie podobne do mnie są wszystkie pogranicznice,ktore poznalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, Niestety nie wiem jak się nazywał... Pani psycholog powiedziała że to test osobowości, ale czy to było MMPI czy coś innego to nie wiem.

 

W każdym bądź razie moja pani psychiarta wypisała mi skierowanie na terapie i na nim pisze zaburzenia osobowości, zaburzenia nerwicowe lękowe z czymś tam (F-60, F45) :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, Niestety nie wiem jak się nazywał... Pani psycholog powiedziała że to test osobowości, ale czy to było MMPI czy coś innego to nie wiem.

 

W każdym bądź razie moja pani psychiarta wypisała mi skierowanie na terapie i na nim pisze zaburzenia osobowości, zaburzenia nerwicowe lękowe z czymś tam (F-60, F45) :shock:

 

F-16 ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F60 - Specyficzne zaburzenia osobowości

 

Są to głębokie zaburzenia osobowości i behawioralnych tendencji jednostki, które nie są bezpośrednim następstwem choroby, urazu czy innego uszkodzenia o.u.n. lub innego zaburzenia psychicznego. Zazwyczaj obejmują kilka wymiarów osobowości, prawie zawsze skojarzonych z odczuwaniem znacznej przykrości osobistej (distress) i zerwaniem więzi społecznych. Zaburzenia te pojawiają się już w okresie dzieciństwa lub pokwitania i utrzymują się w wieku dojrzałym.

 

F45 - Zaburzenia występujące pod postacią somatyczną (somatoform disorders)

 

Główną cechą zaburzeń tej kategorii jest powtarzające się występowanie objawów somatycznych z uporczywym domaganiem się badań lekarskich, pomimo negatywnych wyników takich badań i zapewnień lekarzy, że dolegliwości nie mają podstaw somatycznych. Jeżeli współistnieją jakieś choroby somatyczne, nie wyjaśniają one charakteru i nasilenia objawów ani też przygnębienia (distress) i obaw o własne zdrowie.

 

:hide::hide::hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy psychologiczne nie sa publikowane w sieci. A nawet gdyby sie w niej znalazly jakims cudem, to do ich opracowania potrzebny jest specjalny podrecznik, ktory zawiera klucz do testow. Jako osoba nie bedaca psychologiem, nie bedziesz miec dostepu do takiego podrecznika (jest to zabronione, nikt Ci go nie da) i do klucza, wiec test jest ci zupelnie zbedny ;) Musisz isc do psychologa, jesli chcesz miec przeprowadzony taki test:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek_NL,

Ja miałem niedawno robiony taki test. Bodajże MMPI-2, coś właśnie około 550 pytań.

 

Na podstawie testu i jego norm "podobno" można wyczytać najbardziej zbliżoną osobowość pacjenta. Czy jakoś tak podobnie. Fakt faktem jak psycholog mi go opisała to nie było stwierdzenia, które w moim przypadku by się nie zgadzało. :P Jednym słowem trafiła w dziesiątkę i cała Moją osobowość przelała na kartkę A4.

Tylko niestety musiałem zrobić prywatnie ..

a pytanie są tak głupie i bezsensowne, że to szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki do interpretacji też są dostępne w internecie. :) Trzeba tylko umieć szukać.

Trzeba WIEDZIEĆ CZEGO szukać.

 

CZEGO SZUKAC to ja wiem az za dobrze - jestem psychologiem. Ale nie szukalam nigdy, bo po co ;) Ale nadal jakos watpie, czy i podrecznik i klucz sa dostepne w necie...Nigdy nie slyszalam, zeby ktos wykonal taki test w necie i sobie zinterpretowal. Choc wiele osb by chcialo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcja, no to znasz już pierwszą osobę. ;)

 

http://geisel.narod.ru/mmpi2.htm

 

Książki do interpretacji można znaleźć na chomikuj.pl

 

Swoją drogą jest już jakieś oficjalne tłumaczenie MMPI-2 po polsku? Bo wersja, którą rozwiązywałam w poradni była tłumaczona dość amatorsko. ;) Trochę tak jakby ktoś przysiadł ze słownikiem i tłumaczył słowo po słowie bez wdawania się w kontekst. Nie wiem czy tylko ja tak trafiłam czy tak jest wszędzie. Zastanawia mnie to od tamtej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukLuk, osobiscie uwazam, ze nie jest to oplacalne.

Ale to Ty sam powinienes podjac decyzje, w zaleznosci od tego jakie schorzenie u Ciebie stwierdzono. Jesli uwazasz, ze mimo stwierdzonej np. depresji, czy nerwicy, z Twoja osobowoscia jest wszystko jak najbardziej w porzadku, to nie ma zadnego uzasadnienia dla wykonania tego testu, oprocz ciekawosci ;)

 

Badziak, nie mam zielonego pojecia-nie pracuje w swoim zawodzie.

Kiedy uczylam sie interpretacji tego testu na studiach, rowniez mialam wrazenie, ze przetlumaczony jest dosc amatorsko...

 

Co do interpretacji testow osobowosci-u mnie na roku wiele osob dostalo 2 za nieprawidlowa interpretacje. Uwazasz, ze Ty jako laik, jestes w stanie zrobic to dobrze???Wiesz w ogole co to steny, teny itp?

 

[Dodane po edycji:]

 

A i jeszcze 1 pytanie-czy klucz do testu i podrecznik, ktory miales okazje widziec w necie, jest napisany w j.polskim? Troche mnie to dziwi, bo w Polsce publikowanie takowych jest przestepstwem.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ooo juz mamy odp. co do tlumaczenia :)

 

W 2007 roku Pracownia Testów Psychologicznych uzyskała wyłączną licencję na wydawanie testu MMPI-2 w Polsce. Od tej pory wszystkie wydawane i sprzedawane w naszym kraju wersje tego testu (zarówno papierowe jak i komputerowe) są nielegalne.

 

Prace adaptacyjne rozpoczęły się od opracowania polskiego tłumaczenia pozycji testowych. Obecnie realizowane są badania bilingualne i pilotażowe mające na celu sprawdzenie równoważności obu wersji językowych oraz ustalenie ostatecznej treści pozycji. Wydanie testu jest zaplanowane na pierwszą połowę 2011 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązywanie testów w internecie, interpretowanie samopas i stawianie autodiagnozy to czysta głupota.

 

owszem, ja sobie zdiagnozowałam borderlina - ale nie na podstawie testu z netu, tylko obserwacji. następnie zachęcona zaczęłam stwierdzać u siebie: schizofrenię prostą, autyzm schizofreniczny, CHAD (to akurat u mnie długo podejrzewano), dystymię, anhedonię.... - mam wymieniać dalej?

 

także sorry, ale nie stawia się diagnozy samemu i to na podstawie czegoś zdobytego w sieci.

 

ja byłam u psychologa specjalizującego się w diagnostyce.

dodatkowo moja psychoterapeutka już wcześniej stwierdziła cechy bpd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×