Skocz do zawartości
Nerwica.com

Silny lęk przed snem


ayar89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Choruję na nerwicę lękową 7 miesięcy, raz jest lepiej raz gorzej, miałem, mam wszystkie klasyczne objawy, do lekarza wybiorę się raczej przed świętami.

Dzisiaj boję się snu. Wczoraj i przedwczoraj śniło mi się dokładnie to samo - nie był to koszmar, tylko przyjemny sen. Dzisiaj było to samo - w śnie się zdziwiłem i pomyślałem, że przecież już mi się to śniło. Co prawda zakończenie było inne, dłuższe.

Boję się, że przyśni mi się to znowu dzisiaj, jutro, pojutrze, ponieważ trochę wierzę w symbolikę snów, co to znaczy itp.

Nie wiem, dlaczego się tego boję, bo powtarzam, sen był bardzo przyjemny.

Miał ktoś coś podobnego? Nie wiem, jak długo wytrzymam nie śpiąc, tym bardziej, że rano do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mi też wiele razy śni się to samo w efekcie nauczyłam się rozkładu tego małego miasteczka o którym ciągle śnie i już się w nim nie gubiłam jak w pierwszym śnie - w ogóle to w przeciwieństwie do Ciebie to że śnię, bo to ciekawsze od rzeczywistości- pal licho, że czasami zdarzą się koszmary ;) Nie boj się powtarzanego snu - on nie gryzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ayar to może to to samo miasteczko, może dziś się spotkamy we śnie ;)

 

A pytanie: czy w tym miasteczku na ryneczku/deptaku jest czerwona kostka i ogólnie niskie budownictwo? (jak tak to zacznę się bać) <-- dobra nie było pytania, skoro miasteczka nie widziałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica to często lęk przed utratą kontroli nad swoim ciałem (choroby, ból), nad emocjami (boimy się, że zwariujemy), i pomyślałam, że to może też się przekładać na takie sytuacje typu sen, ogólnie mówiąc często obawiamy się czynników z zewnątrz, na które nie mamy wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie chciałbyś pozwolić sobie na ten lęk i ten sen?:) Powiedzieć sobie: co ma być, to będzie, chcę się wyspać, więc idę spać? Opóźnianie snu może wejść Ci w nawyk albo przekształcić się w bezsenność a może warto byłoby oswoić się z tym lękiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jak miałem koszmar to się bałem zasnąć i nie spałem 2 dni, i przekształciło mi się to w bezsenność :( Teraz jest trochę lepiej, kładę się o 3, wstaje o 7, czasami jak czas pozwoli to się wyśpię trochę popołudniu jakieś 2-3h. Dzisiaj mam 3,5h snu i znowu nie chce mi się spać, wzmaga się przez lęk, chociaż jak Was czytam to mi lepiej, położę się o 1, 2 a nuż się uda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie dobrze działały krople walerianowe. Od ziół się raczej nie uzależnisz, ale może pomogą Ci się wyciszyć. Jak mi się śnią koszmary, zresztą nie tylko, generalnie, jak się boję, to mówię do siebie ciepło, spokojnie i serdecznie, że jestem bezpieczna, że nic mi nie grozi, że lęk mi nie zaszkodzi bo odczuwałam go już setki razy i powiem Wam, że od jakiegoś czasu pomaga :)

Proponuję Ci, jak masz ochotę, usiąść wygodnie, przed snem i zacząć sobie pisać. Czy to na kartce papieru, czy na kompie, co w danym momencie czujesz, jakie to są emocje. Ważne, żeby nie cenzurować myśli, skupić się tylko na tym i pisać to, co do głowy wpadnie, nie zastanawiać się. Pisać, płakać, bać się, śmiać, odczuwać emocje, widzieć obrazy. Do zaskakujących wniosków można dojść, ja się dokopałam do naprawdę głębokiej podświadomości tym sposobem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×