Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica czy depresja?


Gość apfelstrudel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czuję bardzo często bez żadnej przyczyny spore zmęczenie, senność ponadto trudności z koncentracją, co powoduje trudności przy wykonywaniu pracy, bo ciągle ziewam i nie mam na nic sił. Z racji lekarstw które biorę (solian 100 mg rano oraz trittico 50 mg na wieczór) nie odczuwam zbyt silnych lęków, ale miewam stany przygnębienia i braku wiary w swoją przyszłość. Czy ktoś ma podobne problemy i jeśli tak to jak je leczy?

 

Pozdrawiam serdecznie :)

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie się dziwić, ale lekarz psychiatra przepisał mi Solian pomimo tego, że nie zdiagnozował u mnie schizofrenii, ale stwierdził, że ten lek w dawce 100 mg działa aktywizująco przy depresji i zaburzeniach osobowości.

 

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszyscy mają tu podobne problemy...klasyczne objawy depresji. Jak się je leczy?

Lekami i/lub terapią.....nie bardzo wiem jakiej rady oczekujesz....wejdź w dział Depresja i poczytaj jakie leki biorą inni użytkownicy.

O swoim stanie powinieneś poinformować psychiatrę, może zmieni leki na mniej sedatywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARIAN1967, No zakładam, że jak ktoś leczy się psychiatrycznie to wcześniej dokładnie się przebadał fizycznie i nic mu nie dolega.....

Można domniemywać miliony chorób z takimi objawami...ale tutaj głównie zwykle skupiamy się na zaburzeniach psychicznych - nie wydaje ci się? ;)

Więc to co zostało opisane może być albo objawem nerwicy/depresji lub jakiegoś innego złożonego zaburzenia albo skutkiem ubocznym przyjmowanych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, ból głowy ,jeżeli wszystkie badania wychodzą OK może być objawem migreny albo nerwicy.O tym czy to jest nerwica ,czy też migrena decydują czynniki które generują ten problem .Bardzo niewiele osób rozumie na czym to polega ,aby błędy w diagnozie i leczeniu bywają bolesne.Podobnie jest z zawrotami głowy.Zupełnie inaczej radzę sobie z nerwicą niż zawrotami głowy,bólem głowy.Wiem ,że przede wszystkim zajmuje się zaburzeniami psychicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARIAN1967, o ile widzę to w tym temacie nie piszemy o twoich przypadłościach.....wiec skupiam się na tym co napisał apfelstrudel, przy braniu takich leków :

spore zmęczenie, senność ponadto trudności z koncentracją, ciągle ziewam i nie mam na nic sił, miewam stany przygnębienia i braku wiary w swoją przyszłość.

To można wywnioskować, ze są to albo objawy depresyjne albo skutki brania leków......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, miałem w życiu podobne problemy.Zmieniłem pracę na taką ,która lubię .Problemy zniknęły ,a praca którą wykonuje obecnie pomaga mi również w walce z nerwicą.Jest źródłem radości i spełnieniem marzeń, a nie powodem frustracji.Dlatego też nie muszę łykać tych lekarstw na nerwicę ,ani borykać się ze skutkami ubocznymi .Stąd też wynika mój negatywny stosunek do tej formy walki z nerwicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×