Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co to jest ?


momoko

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

 

Czy to depresja? Czy coś podobnego?

 

- mam straszne wahania nastrojów:

W ciągu dnia mogę mieć dobry humor i wystarczy jedno słowo, które np. w jakiś sposób mnie urazi lub nie spodoba mi się jak ktoś do mnie się odezwał itd. i już jestem zdołowana. Albo mam dobry humor a np. za 10 czy 15 minut nagle robi mi się smutno, mam doła i uważam że to życie jest bez sensu itp.

Czasami z samego rana (zaraz po przebudzeniu) mam doła, wtedy nie chce mi się wstawać ani nic robić.

Jak mam doła to czasami płaczę.

 

- mam kłopoty z dogadaniem się z ludźmi ( nie będę już dokładnie wypisywać dlaczego po prostu tego jest za dużo).

Ale kiedy wychodzę z domu staram się iść jakąś ulicą gdzie można spotkać najmniej ludzi.

Nienawidzę ludzi (głównie tych których znam). Nie mogę już dosłownie na nich patrzeć !

Prawie wszędzie widzę, jakby to powiedzieć "teorie spiskowe".

 

- kiedy słyszę lub widzę jakieś awantury to od razu trzęsę się i nie mogę się uspokoić i tak jakby dyszę (zresztą o tym już pisałam w innym poście).

 

I teraz czy to jest jakaś depresja ? czy coś ?

I wybaczcie, że to co jest pisane od trzeciego myślnika tak jak napisałam troszkę pisałam o tym w innym poście, ale chciałam to wziąć jakby w taką całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

momoko,

 

My tutaj nie mamy zadnych podstaw do tego zeby stawiac Ci jakiekolwiek diagnozy, aczkolwiek nasilenie objawow swiadczy raczej o tym, ze powinnas udac sie do psychiatry.

 

Nie ma na co czekac. Znajdz sobie tylko dobrego speca - sprawdz opinie, bo mozna trafic na jakiegos chalturnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

momoko,

 

Psycholog nie jest lekarzem, nie moze za wiele zdzialac, najprawdopodobniej wysle cie do psychiatry.

 

Nie ma sensu za bardzo zaczynac od psychologow, gdyz albo sie zostanie wyslanym do lekarza albo trafi sie na kogos kto chce cie naciagnac na wizyty.

 

Prawidlowa kolejnosc to pierwsze psychiatra, potem zaleznie od diagnozy i jego zalecen mozna isc na terapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

momoko, Możesz mieć zaburzenia depresyjne. Możesz mieć zaburzenia nastroju,możesz mieć zaburzenialękowe, mozna by pisać i pasać. Idź do psychiatry. To on Popatrzy na Ciebie obiektywnym okiem. A dopiero wówczas możesz podjąc dlasze kroki do do leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

momoko, a wydaje Ci się, że np. ludzie Cię podsłuchują, obserwują, że rozmawiają o Tobie za plecami etc. Masz coś takiego?

 

Dość często wydaje mi się, że o mnie rozmawiają za plecami i że mnie obserwują. Ale "podsłuch" czy coś takiego to nie.

 

W rzeczywistości to co do tego rozmawiania za plecami to czasami słyszę jak o mnie coś gadają, tylko udaję że tego nie słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że może masz lęk przed oceną, fobię społeczną i dlatego nasłuchujesz? Rozumiem, że piszesz, że wydaje Ci się, że rozmawiają za plecami, ale nie twierdzisz, że jesteś przekonana o tym fakcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×