Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rozdwojenie jaźni/bordeline


swiatlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jestem tu nowy może te forum stanie się dla mnie wybawieniem może będe wiedział co mi jest.

Od długiego czasu w głowie mam chaos cały czas neguje czy Ja składam się z kilku osobowości czy mam rozczepienia osobowości czy może Bordeline(może na forum jest jakiś bordelińczyk który ma to samo)

O to moje problemy

-dopada mnie duża huśtawka nastroju od totalnego przymulenia do mani

-czasami mam dobry humor jestem komikiem potrafię po kimś pojechać jak z "jajem" a czasem w ogóle tracę humor nie umiem nic wypowiedzieć zabawnego

*Mam jakby podwójną osobowość bo

-Czasem jestem duszą towarzystwa a czasem nie wiem co powiedzieć jakbym miał jakąś blokadę

-Bywam pewny siebie nic mi w tedy nie zaszkodzi a czasem tracę całą pewność siebie

-Przy gorszym nastroju nie wiem co powiedzieć przy lepszym jest odwrotnie

 

 

W swojej pewniejszej wersji samego siebie lepiej mi idzie chodzi o to że mam lepsze stosunki interpersonalne z ludźmi a przy gorszej wersji czuje się fatalnie jestem lękliwy wstydliwy nie pewny siebie , przymulony

 

 

 

 

Może się czegoś dowiem to może być Chad , bordeline , rozpad osobowości czy może osobowość wieroraka ?

 

ps mam 18 lat

 

Z góry dziękuje za odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ALEKS*OLO - a dlaczego Twoim zdaniem to nie jest Border? Ja mam zdiagnozowaną, a mam to samo co on i... kiedyś, kilka lat temu nie umiałbym nic więcej powiedzieć tak na dobrą sprawę o swoim problemie... O ile oczywiście bym powiedział to co napisał swiatlo - bo wówczas nie wydawało mi sie to specjalnie dziwne.

Co nie znaczy, że chcę stawiać diagnozę - jestem daleki od tego i wolałbym podkreslić, ze tu na Forum nikt tego nie powie co Tobie swiatlo jest. Najlepszym sposobem dowiedzenia się tego jest udanie się do specjalisty. Może na początek jakiś psycholog?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenia depresyjne coś nowego :D

 

Jeszcze dodam że przy gorszych nastrojach wprost nie mogę się wysłowić :D

 

Osobowość borderline charakteryzują: wahania nastroju, napady intensywnego gniewu, niestabilny obraz siebie, niestabilne i naznaczone silnymi emocjami związki interpersonalne,

 

[Dodane po edycji:]

 

thbthb znalazłem sobie kogoś podobnego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiatlo, no wyżej zironizowałęs zaburzenia depresyjne twierdząc " coś nowego" no to masz czy nie masz?

Zrozum że Osobowosci z pogranicza nie da sie samemu zdiagnozować a tymbardziej nie da sie w ciagu 5 min powiedziec no mam bordera :hide:

Daj sobie powiedziec i nie wciskaj nam tu na sile ze masz CHAD albo bordera bo akurat sam sobie zdiagnozowałes.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ps BORDERA !!! nawet nie wiesz jak to sie nazywa a mowisz ze to masz :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ALEKS*OLO - tak czy inaczej nie możesz negować czegoś, co samo w sobie ma pewne części zaburzenia, o których właśnie jest mowa...

Powiem więcej... Kilka alt temu, jak czytałem opis BPD, to się dziwiłem, że coś takiego w ogóle istnieje. To niemożliwe, to wariactwo. Potem spotkałem dziewczynę, która to miała, na I rzut oka wszystko w proządku, na II i III też, dopiero przy głębszym poznaniu pewne rzeczy wychodziły na wierzch, a i moje zaczeły się delikatnie pojawiać. Dopiero jednak jak (z innych powodów) sam wpadłem w deprechę i zacząłem szukać rozwiązania problemu, dopatrzyłem się problemu BPD u siebie. (tak tak I diagnozę postawiłem sam sobie i to zupełnie prawidłowo - bo miałem obiektywne spojrzenie i wgląd w swój problem, zauważałem pewne rzeczy, ale nie umiałem ich prawidłowo nazwać). To samo jest IMHO u swiatla - dzisiaj poznaje część siebie, umei nazwać część problemu, ale jak przeczyta bpd.szybkanauka.net (celowo podaję gdzie szukać) - rozpozna tego znacznie więcej i wykrzyknie niczym Archimedes wyskakujący z wanny ;) - EUREKA! To jest to!

Chociaż wcale mu tego nie życzę, lepiej aby miał coś w stylu dystymii, lepiej leczonej, albo najlepiej nie miał nic.

 

Czasem jednak sam nie wiem - czy lepiej wiedzieć co się ma, czy nie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze dodam że przy gorszych nastrojach wprost nie mogę się wysłowić :D

 

Osobowość borderline charakteryzują: wahania nastroju, napady intensywnego gniewu, niestabilny obraz siebie, niestabilne i naznaczone silnymi emocjami związki interpersonalne,

Gdyby każdy sam się w ten sposób diagnozował to zapewniam,że nie byłoby zdrowych ludzi. Dziewczyny mają w 100% rację>>jeśli ma się problemy to trzeba iść do specjalisty, a nie wyszukiwać sobie objawów na podstawie informacji z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba w każdym przypadku diagnozowanie jest inne.

U mnie najpierw stwierdzili stany depresyjne (dawno temu), potem zaburzenia emocji i zaburzenia zachowania. Dziś na skierowaniu mam napisane że mam: osobowość kształtującą się nie prawidłowo oraz zaburzenia osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdaje sie mam wlasnie chyba to samo. Chyba bo pewien nie jestem. W internecie zgadza mi sie wszystko. Znaczy, ze chory jestem na wszystko. Co bym nie poczytal to sie zgadza. Jednak czy specjalista faktycznie powie co i jak? Taka piosenka kiedys byla. Przeszkoda to moja glowa. Hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie masz BordeRline, CHAD też nie, zaburzenia osobowośći tez raczej nie. Z tego co opisałeś, to wygląda na zaburzenia depresyjne.

Leczysz sie jakoś ? Tutaj diagnozy nikt ci nie postawi, to musi lekarz dokładnie zbadać i powie Ci co dolega.

A po czym wnioskujesz że to co opisałem to stany depresyjne rozwiń temat i tak ide we wtorek do psychologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa , to z pewnością osobowość wieloraka xD

To w skrócie z wiki:"zaburzenie dysocjacyjne, polegające na występowaniu przynajmniej dwóch osobowości u jednej osoby. Zazwyczaj poszczególne osobowości nie wiedzą o istnieniu pozostałych.

Nie tylko wzorce zachowań różnych osobowości są zazwyczaj odmienne, każda osobowość ma odrębną tożsamość, wspomnienia[1], zdarza się, że nawet płeć, wiek, iloraz inteligencji, ciśnienie krwi, ostrość wzroku[2], preferencje seksualne, czy alergie[3]. Badania czynności układu nerwowego mogą wykazać różnice w pracy mózgu poszczególnych osobowości u tej samej osoby."

No i tak się kończy diagnozowanie samego siebie...

Od tego jest psychiatra.

Przecież każdy w miarę zdrowy człowiek, może sobie coś dopasować praktycznie z każdej choroby psychicznej, a tak się składa, że nie muszą się na daną chorobę leczyć; ]. Kilka objawów, które Ci się zgadzają nie świadczy o tym, że na to chorujesz, zawsze trzeba zwrócić uwagę na te , które nie pasują, no i najlepiej żeby zrobiła to osoba kompetentna i bardziej obiektywnie patrząca niż ty sam. Bo przez internet to ja mogę Ci co najwyżej zdiagnozować hipochondrię ; ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×