Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wiem co się ze mną dzieje


ahhmett

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem Adam ma 14 lat chodze do klasy 2 gimnazjum zarejestrowałem sięna forum, ponieważ nie daję sobie rady. Otóż na pod koniec roku 2009 po powrocie ze szkolnej siłowni źlę się poczułem na lekcji, mroczki przed oczami, zawroty głowy, powtarzało się to dosyć rzadko, ale przez parę ostatnich miesięcy się nasiliło, byłem kilka razy u szkolnej pielęgniarki, ale w ostati piątek już na pierwszej lekcji to była tragedia myślałem że strace przytomność, byłem u szkolnej pielegniarki leżałem i zwolniła mnie mama, tak nie mogłem się doczekac jej przyjścia po mnie, serce mi skakało do gardła. Byłem u lekaża mówił że mam lekką niewydolnośc serca, aktualnie robie badania. Często dowiaduje się z mediów że chłopcy w moim wieku umierają z przyczyny niewydolności serca, stało się to moją opsesją, boję się że umrę, nie moge zasnąć w nocy, na lekcji wpadam w panikę. Wczoraj czułem że coś się ze mną dzieje dziś sam wyszeszedłem z domu zamknąłem go i już na pierwszej lekcji znowu panika ale dzisiaj wytrzymałem jakoś lekcje szybko się zleciały jak nigdym, przyszedłem do domu jakoś się smutno mi zrobiło, przez ostatnie dni się źle czuje, cały czas myśle że umre, cały dzien jakoś smutno się czuje niedawno zacząłem płakać, potrzebuję być koło mamy. Czuję monotonie czekanie na niewiadomo co.W szkole idziemi całkiem dobrze, przyjaciół mam, rodzice kłuca się co jakiś czas.

Pomóżcie bo niewiem co robić, co mi dolega?

Licze na pomoc poważnej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie lekarz stwierdzil, ze masz niewydolnosc serca? Nie sugerowalabym sie jego gadaniem poki co. Aby to stwierdzic, musisz wykonac badanie echo serca.

 

Czy gdy przyszla po Ciebie mama Twoj "atak" minal? Czy w domu tez masz takie ataki? Jesli tak, to zdarzaja sie one tak czesto jak w szkole? Czy te ataki powtarzaja sie w ruchu, w spoczynku czy bez zwiazku z ruchem?

 

Jak odpowiesz mozna juz cos mniej wiecej stwierdzic, ale dla mnie brzmisz jak nerwicowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz stwierdził że to (prawdopodobnie) niewydolność po tym że w tym wieku chłopcy często to mają, a jestem aktualnie w tym wieku. Jak mama przyszła to czywiście że mi się zrobiło lepiej, wpadam w panike podczas takich ataków. Niedawno przyszedłem ze szkoły i do tej pory nie moge przestać płakać, nie mam apetytu i jestem cały czas śpiący, przez ostatnie dwa dni wydzwoniłem 10 zł na rozmowy z mamą gdy jestem w szkole. Robi mi sie smutno już kiedy kończe zajęcia w szkole, przytłacza mnie pogoda, monotonia, mało wychodze z przyjaciółmi zazwyczaj jest szkoła, odrabianie lekcji i komputer do końca dnia, zaznaczyłem w poprzednim poście że nieraz mam nieciekawą sutuacje w domu, dziś przyszedłem nikogo nie było w domu( tak jest praktycznie codziennie) przejrzałem zdjęcie a telefonie z wakacji, co sprawiło mi smutek, nic nie jest mnie w stanie rozweselić. Nie wiem z jakiego to powodu, czuje że nic lub nikt nie jest mi pomóc że tak będzie zawsze już. Wczoraj porozmawiałem na ten temat z mamą, troche pomogło ale dziś jeszcze większego doła mam, zostałem zapisany do psychologa ale prawdopodonie wizyta będzie dopiero za tydzien. Nie wiem co się ze mną dzieje, na całe lekcje dzis przespałem, ani razu sie nie zaśmiałem. A i jeszcze jakiś już kawałek czasu interesuje się chorobami,jestem niezwykle podatny na stres, już samo wyjście na urodziny kolegi, to dla mnie katorga. Odpowiedzcie co to może być, depresja. niewiem.

Ps.przepraszam że może to być chaotycznie napisane ale niewiem już co zrobić czekam aby wypłakać sie mamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lekarz to jakis konowal ;) Poczekaj lepiej na wynik echo ale sadze, ze wynik bedzie ok.

Mysle, ze nerwica (ktorej objawy niewatpliwie masz) zachwiala Twoim dotychczasowym zyciem i w wyniku tego mogla wtornie wystapic depresja. Ale to tylko domysly-mimo wyksztalcenia psychologicznego, nie odwazylabym sie stawiac diagnoz na forum.

 

Proponuje jednak kolejnosc:

1.Badanie echo i wizyta u kardiologa

2.Wizyta u psychologa/psychiatry, ktory stwierdzic powinien u Ciebie chorobe podstawowa

3.Po uleczeniu/zaleczeniu choroby podstawowej, choroby wtorne powinny ustapic.

 

Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×