Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moja historia.


tomciopaluszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mieszkam za granica ,samotnie. O depresji słyszałem kilka lat temu ,ale nie zdawałem sobie sprawy ze wówczas już ja miałem. Mam 20 parę lat ,gdyby nie to ze musze pracowac gdyż mieszkam sam,nie robiłbym tego.Po za praca nigdzie nie wychodze ,nie gotuje ,jem tak zwane fastfoody . Pomimo iż pracuje z ludzmi ponad 3 lata, mam nie wielu przyjaciól. Całkowicie nie rozmawiam z ludzmi ,boje sie ze zrobie z siebie debila,czuje sie gorszy.Gdy dochodzi jednak do rozmowy boje sie patrzec ludzia w oczy ,uciekam wzrokiem.Nie potrafie podjac decyzji ,a jesli to zrobie to ja zmieniam po kilka razy.Moja samoocena jest strasznie niska. Od kilku lat uwazam ze jestem brzydki i nikomu nie potrzebny.Gdy mam zrobic jakas rzecz ktorej jeszcze nie robilem ,stresuje sie ,czy sobie poradze pod wplyhwem strachu który mnie paralizuje? Kilka miesiecy temu chciałem popełnic samobójstwo .Jakze zyc w swiecie w którym nic nie cieszy,w którym widzi sie wszystko w szarych kolarach ,w którym nikt ani nic nie interesuje,a wszyscy sa od ciebie lepsi? :( Zaczałem strasznie łysieć .Zaczesywałem sie około roku ,teraz zciałem włosy .Nie potrafie jeszcze bardziej zaakceptowac samego siebie ,czuje sie nie atrakcyjny i niewartościowy.Ludzie w pracy oraz klienci smieja sie ze mnie ,nie pasuje mi fryzura "łysego" ,nie do takiej czaszki i odstajacych uszu ;/ Moi pseudo znajomi z pracy nie patrz na mnie ,odkrecaja głowe ,udaja ze w cos sie zagapili ,aby nie parsknac smiechem . Jak jest taka mozliwosc staram sie chowac przed oczami ludzi ,wstydze sie ? Niczym mała dziewczynka. Po powrocie do domu ,leze w łozku godzinami ,leci smutna piosenka a ja cały sie trzese niby z zimna ,pod koldra w ubraniach,odczuwajac momentalne drgania miesni twarzy. Płakac sie chce ,ale gdzie sa łzy? ,czy jestem tak beznadziejny ze nawet na płacz mnie nie stac ? Czemu ja ? Czemu to "cos" dopadło mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, czy p[oczułbyś sie lepiej , gdybyś dowiedział się , dlaczego Ty? Myślę , że nie...Idż do lekarza , na terapię , pracuj nad własnym szczęsciem , a świat nabierze kolorów.Ale NIE SIEDZ.Siedząc i użalając się , pogrążasz się coraz bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że powinieneś iść do lekarz a co najważniejsze zająć się czymś co Ci sprawia przyjemność -na pewno coś takiego jest!Uwierz w siebie zapisz się na jakieś zajęcia dodatkowe napewno spotkasz kogoś kto zobaczy w Tobie dobrego człowieka .Bo w życiu najważniejsze jest dusza a nie zewnętrzny wygląd pamiętaj o tym Trzymam kciuki!Daj znać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc .Dzieki za odpowiedzi.

 

Jest tyle rzeczy które chciałbym robic ,ale jak gdy strach przed opuszczeniem 4 scian zamraża mnie w miejscu. Nie mogę sie ruszać,a jesli juz mi sie uda ,zrobie to,wyjde do ludzi ,to owe wyjscie nie jest dla mnie żadną frajda ,bardziej cierpieniem i modlitwa ,aby juz sie skonczyło. W poszukiwaniu psychologa sobie nie poradze ,nie znam tu nikogo oprócz ludzi z pracy,pytajac ich dokonałbym absolutnej samodestrukcji gdyz ludzie wciaz nie rozumieja czym jest depresja. Siedze tak wiec i wciaz nie wiem co mam począć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boisz sie kompromitacji w oczach znajomych z pracy, wiec moze na poczatek idz do jakiegos klubu, tam spotkasz ludzi ktorych i tak juz wiecej razy nie spotkasz w swoim zyciu wiec czym sie przejmowac, napij sie piwa ale bez przesady, mnie to pomoglo w oswojeniu sie z ludzmi teraz mam wielu znajomych chociaz i tak nie widze sensu w tym wszystkim, ale cos ze soba robic trzeba bo siedzenie w domu nie prowadzi nas w dobrym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim w jakim kraju jestes?ja tez mieszkam za granica masz depresje ja czulam i czuje sie podobnie rzucilam prace bo mnie tez dolowala ale mysle ze jestem na dobrej drodze jeasli nie odpowiada ci praca czujesz sie zle moze warto odejsc i zaczac od nowa.....wiemn,ze jest ciezko ale jezeli nie sprobujesz to nigdy sie nie zmieni,musisz idz do lekarza wytlumacz wszystko potrzebujesz lekow i terapii napisz w jakim kraju jestes naprawde jest wiele mozliwosci pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×