Skocz do zawartości
Nerwica.com

Drżenie mięśni-szczególnie przy napięciu


milano3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Dawno tutaj nie pisalem, ale aktywnie śledzę forum. Mam do was pytanie: zażywam

Anafranil 120 mg/dziennie,

Lerivon 20 mg/dziennie

Perazin 75 mg

Tissercin - jedna tabletka dziennie

Clonazepanum - pół tabletki 0,25 mg

 

Czy któryś z tych leków może u mnie wywoływać mimowolne drżenie mięśni? Czasami nie mogę utrzymać dlugopisu na lekcji, gdyż ręce mi drżą. Nie wspomne już o sytuacji, kiedy napinam pewne partie mięśni, to wtedy caly drże. Oczywiście jako słynny hipochondryk bardzo się boje, że to mogą byc początki choroby Parkinsona. Mam 17 lat. Błagam , pomóżcie

 

Dodam jeszcze, że mialem robione echo serca, eeg glowy, morfologia, ob, usg szyi (węzłów chłonnych) i wszystko jest w porządku. Jednak przeczytalem że tej choroby nie da sie wykryć badaniami.

 

[Dodane po edycji:]

 

Z tego co wyczytałem to najbardziej winnymi lekami, objawiającymi się drżeniem mięśni, jest Anafranil i Perazin. Czy mogę mieć racje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafranil, Tisercin,potem perazin,trudno ocenic,ale troche czytam i neuroleptyki moga powodowac drzeniamoze zmien neuroleptyk,ja np na sen dostalam pare dni temu ketrel w mini dawce jest on nowej generacji,wiec przynajmniej w teorii i opini mojego lekarza nie ma szans zeby powodowal takie obj.ub. min drzenia i inne,alekarz jest dobry,ma b. bardzo duza wiedze i 2 stopien specjalizacji(czyli ten najwyzszy. wszystkie 3 leki moga miec takie dzialanie,zapytaj lekarza,on wie najlepiej,a nie my na forum nie ma innej rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek tisercin to silny neuroleptyk,stosowany wlasnie czasem na sen,zamula niezle na drugi dzien ,dr tak mi mowil,pytalam kiedys to nie chcial mi dac,mowil ,ze dla mnie za silny i w dzien bede polprzytomna,a mialam wtedy szkole,ogolnie mam probl.z koncentracja i w tedy jeszcze z motywacja,wiec Tis.wtedy odpadal 1 tabl to wlasnie dobra mala dawka na bezsennosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem właśnie, że podczas napinania mięśni (np. układam sie w pozycji do robienia brzuszków, podnoszę głowę), to wtedy czuję takie drżenie ciała. Ale moja siostra też probowała i mówi, że też to czuję. Więc morał z tego taki, że podczas napinania mięśni, zawsze będą drżeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 razem jak bralam Seroxat to chcialo mi sie strasznie spac,na depre byl ok,a wtedy potrzebowalam motywacji,wiec lek byl zle dobrany,sama poprosilam dr o sero wtedy-wiem,ze to glupie i nieodpowiedzialne,bo jak go bralam za pierwszym razem to pomogl,ale wtedy byly stany lekowe

Ostatnio 3 raz jak bralam paro to byl koszmar,stany lekowe,afobam mi sie skonczyl,nie mialam sily rozmawiac,szczekoscisk,,niespalam cale noce napady paniki kilka razy dziennie,histeria,chipochondria wszystko za ostatnim podejsciem do paro,takich lekow nie mialam od lat,tym razem zero sennosci po paro,dostalam paro teraz wlasnie na silne leki i chipochondrie,a paro to wszystko nasilila,wytrzymalam tym razem dwa tyg,wiem powinnam dluzej,ale nie dawalam rady.... Zmienili mi na wenle i jest o niebo lepiej :),efectin zadzialal po ok6 tyg,terazmam 150 wenli i czuje sie dobrze,nie zaluje odstawienia paro.sorrki za off-topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×