Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zazdrość - jak sobie poradzić?


Rekomendowane odpowiedzi

Louann88, zazdrość w związku wynika z niskiego poczucia wartości partnera. Najprawdopodobniej ciągle uważa, że nie zasługuje na Ciebie, że ma mnóstwo wad. Ta zazdrość popycha go do tego, by przypuszczać że np. zechcesz go zostawić i przez to Cię kontroluje, by temu zapobiec lub by przygotować się na to.

W tym wypadku zapewnienia o tym, że nie chcesz odejść, najprawdopodobniej nie trafią do niego.

Wadą takiego postępowania jest to, że prędzej czy później ta zazdrość zmęczy Cię do takiego stopnia, że jednak odejdziesz.

Najlepszym (i jedynym) sposobem, by tego uniknąć jest namówienie partnera na wizytę u psychologa, by ustalił dlaczego czuje się "gorszy" w Waszym związku, co jest tego przyczyną. Dzięki temu łatwiej mu będzie to kontrolować, zapanować nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wsparcie. Wczoraj rozmawiałam z moim lubym i duzo sie wyjaśniło.

Z moijego punktu widzenia była to kontrola - natomiast mój partner odbierał to jako obawe ,,przeszłości"

Jak myślicie - co mogłabym/moglibyśmy zrobić więcej żeby on sie czuł spokojnie i był mniej zazdrosny?

 

Prosze o Wasze zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wsparcie. Wczoraj rozmawiałam z moim lubym i duzo sie wyjaśniło.

Z moijego punktu widzenia była to kontrola - natomiast mój partner odbierał to jako obawe ,,przeszłości"

Jak myślicie - co mogłabym/moglibyśmy zrobić więcej żeby on sie czuł spokojnie i był mniej zazdrosny?

 

Zastanawiam się czy Wy w ogóle pasujecie do siebie. Między Wami jest duża różnica wieku. Ty dopiero rozpoczynasz dorosłe życie, masz chęć poznawania ludzi, zdobywania nowych doświadczeń, uczysz się wszystkiego. On jest w wieku, gdy facet potrzebuje stabilizacji. W dodatku jest pełen kompleksów, jest wciąż niedojrzały, mimo 35 lat na karku przeraża go fakt, że kiedyś możesz go zostawić. Bo możesz, jeszcze przez wiele lat będziesz atrakcyjna dla mężczyzn, on zaś zdaje sobie sprawę, że związek z atrakcyjną, młodą dziewczyną to coś, co mu się już nigdy nie przydarzy.

Czy taki facet jest dobrym partnerem dla młodej kobiety, która nie chce być zamknięta w klatce? Mz. nie. Jemu pasowałaby cicha myszka, która siedzi w domu, z nikim się nie kontaktuje i gotuje obiadki.

 

Chociaż nie widzę Waszej przyszłości, życzę powodzenia, niektórzy ludzie się zmieniają.

 

PS. Mam kontakt z różnymi dziewczynami, z racji moich zajęć, pracy itd. Nie tak dawno miałem telefon z pogróżkami. Domyślam się, że od jakiegoś zazdrosnego jełopa. Gdy wchodzą w grę silne uczucia, faceci się kompromitują, robią rzeczy odrażające, za które można ponieść poważne konsekwencje. Dlatego uważam zazdrość za szalenie trudny do rozwiązania problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×