Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja a objawy somatyczne


szakira

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo poważny problem zdrowotny. Właściwie to odwiedzałam już różnych lekarzy i nikt nie może mi pomóc. Bardzo często choruję.Są to różne dolegliwości, najczęściej związane z silnym bólem. Może napiszę w skrócie: puchną mi jelita ( przynajmniej takie mam wrażenie), mam bóle brzucha, dolegliwości związane z zapaleniem pęcherza i nerek, zapalenia przydatków, dlegliwości wynikające z mięśniaka, kołatanie serca, bóle krzyża, bóle głowy itd. Nie wszystko naraz oczywiście, ale kiedy coś mnie dopada to trzyma dotąd, dopóki nie dopadnie mnie coś nowego . I tak ciągle .Powiedzcie, jak z tym żyć, pracować skoro w badaniach właściwie nic nie wychodzi? A ja nie umiem cieszyć się życiem, bo wiem, że za chwilę znowu będzie mi coś dolegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama odpowiedziałaś sobie na pytanie. Badania wykazują schorzenia których skutkiem jest Twój stan zdrowia:

 

Mięśniak powoduje bóle w dole brzucha, uczucie ciała obcego lub parcia w tej okolicy. Nacik na narządy sąsiednie powoduje ucisk na pęcherz i cewkę moczową, co może spowodować zaleganie moczu, zapalenia tych narządów i napadowe nietrzymanie moczu a takrze zaburzenia czynności nerek. Ponadto zaparcia, bóle o charakterze rwy kulszowej, osłabienie, duszność, przyspieszenie tętna, bóle głowy, anemię a nawet doprowadzić do niewydolności układu krążenia.

 

Wylecz schorzenia a problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W badaniach wyszedł mięśniak a wszystkie podane przez Shakirę objawy somatyczne są dokładnie objawami mięśniaka. Oczywiście może być równocześnie nerwica jednakże jeżeli wykryto chorobę odpowiedzialną za taki stan zdrowia tródno jest zwalać go na nerwicę. Najpierw trzeba wyleczyć chorobę a dopiero potem mówić o nerwicy jeśli objawy by się utrzymały (w co wątpię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj szakira.

 

Jeśli wyniki badań wskazują na daną corobe, to wiesz co masz leczyć.

Jeśli nic tam nie wychodzi to moim zdaniem są to objawy somatyczne zaburzeń nerwowych. Jak u mnie.

Też długo odczuwalam różne dolegliwości, leczono mnie prawie na wszystko i nic. W końcu wizyta u psychologa i psychiatry.

Szkoda, że na razie też nic, w tym temacie, albo juz nie umiem racjonalnie ocenić rzeczywistości.

Nic nie jest proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc jezeli sa chore nerwy to wszystko w czlowieku jest chore,ja na poczatku mojej choroby mialam zrobine podstawowe badania aby wykluczyc rozne choroby,ktore sama sugerowalam lekarzowi. Najpierw wbilam sobie do glowy,ze mam raka pluc ,pozniej ze mam chore serce,ze cos mam w glowie bo ciagle boli i sa zawroty,ze byc moze grozi mi zawal bo mam dusznosci i bol w klatce piersiowej itd.Ciagle cos mi dolegalo,ale badania nbie potwierdzily moich podejzen.Lekarz stwierdzilnerwice i depresje.Zazywalam afobam a potem doxepin, niestety przerwalam leczenie i teraz wszystko wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od trzech lat reflux ostatnio bylem na operacji dwa miesiace temu a ciagle boli mnie brzuch juz mam takiego dola ze leze tylko w lozku mam straszne leki dodam ze moj glupi lekarz rodzinny uzaleznim mnie do afobamu trwa to juz od dawna juz niedaje rady a bylem juz trzy razy u psychiatry i co mi da tabletki to poprostu straszne mam bolesci brzuch niedowytrzymania po tabletkach dodam ze bylem tylko u jednego psychiatry a mialem leki asentra leriwon i hydiphen a jak jej statnio powiedzialem ze strasznie boli mnie brzuch to sie smiala i powiedziala zebym dalej bral i to jest niemozliwe to ja olalem poradzcie mi co dalej robic moze juz mam tak zjarany zoladek ze nieprzyjmuje zadnych lekow pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil zwróć się do innego lekarza ogólnego! a najlepiej jeśli jeszcze znajdziesz kogoś kto poleci Ci dobrego psychiatrę! A kiedy byłeś w szpitalu lekarz nic nie mówił na to jakie leki i od jakiego czasu zażywasz? Przecież przed operacją musieli zrobić z tobą wywiad? nikt na to nie zwrócił uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nikogo to nieobchodzilo zabardzo niewiem juz sam co robic moze udam sie jeszcze do jakiegos psychiatry tylko niewiem jak sie dowiedziec gdzie jakis dobry przyjmuje a brzuch mnie ostatnio ustal ale czuje ze to wszystko jest z nerwow bo jak sie zdenerwuje to nieraz boli tylko musze znalesc jakiegos psychiatre co dopasuje do mojego organizmu leki dziekuje za odpowiedz pa pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Sty 09, 2007 6:04 pm ]

a moze to tak jest ze po tabletkach psychotropowych boli przez jakis czas na poczatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foka udaj się z tym do lekarza bo masz zle dobrany lek lub może zbyt dużą dawkę-skonsultuj to koniecznie z lekarzem bo czasem leki mają bardzo wiele skutków ubocznych ,ale kiedy to nam w jakiś sposób utrudnia życie to czasem warto zmienić leki by depresja nie wróciła ale też by czuć się w miarę dobrze po lekach i nie mieć opisanych przez Ciebie objawów-lekarz będzie wiedział co zrobić.Pozdrawiam Cie cieplutko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabialam to jeszcze czasami jak sie czyms zdołuje to wraca:( z tym ze ja cala drże jak bym na zimnie stala zeby mi szczekają okropne ale juz jest lepiej A tobie radze pojście do lekarza pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRESZCZE

drobne mimowolne nieskoordynowane skurcze włókien mięśniowych i ruchy ciała połączone z uczuciem zimna. Występują przy wysokich gorączkach, również w miażdżycy, stanach emocji i przy oziębieniu ciała; są wyrazem podrażnienia ośrodków termoregulacyjnych neuronów podwzgórza.

 

pewnie musisz zmienic leki antydepresyjne ktore zazywasz bo ci przegrzewaja mozg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×