Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Poezja] Mała fraszka


słońce_nie_wzejdzie

Rekomendowane odpowiedzi

Pan Dudzik, to policjant sądowy występujący w Annie Marii Wesołowskiej. Biorąc pod uwagę fakt, że mają tam młotek i telefon, to nie powinien dziwić fakt, że podczas rozprawy on tam sterczy, chociaż nie powinien.

 

Pedel, to pochodzące z łaciny określenie na woźnego, zazwyczaj właśnie sądowego, czyli właśnie określenie na funkcję pana Dudzika, którego jestem fanem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słońce_nie_wzejdzie, Moje pytanie miało charakter ...humorystyczny ,mieszkam w Łodzi i jeśli chcesz zobaczyć któregoś z sędziów, prokuratorów ,czy obrońców z tych TVN -owskich programów ,to mogę Cie oprowadzić . Bo wiesz oni w sądzie na Kościuszki i na PL Dąbrowskiego ,pracują na co dzień . Bo to nie aktorzy . Pan Dudziak tez :D i w moim mieście tak wyglądają rozprawy :D

 

Jak Cie uraziłem słowem "plagiat" sorki ..ja w tym słyszę Tuwima ,ale nikt inny tego nie musi tak odbierać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słońce_nie_wzejdzie, Moje pytanie miało charakter ...humorystyczny ,mieszkam w Łodzi i jeśli chcesz zobaczyć któregoś z sędziów, prokuratorów ,czy obrońców z tych TVN -owskich programów ,to mogę Cie oprowadzić . Bo wiesz oni w sądzie na Kościuszki i na PL Dąbrowskiego ,pracują na co dzień . Bo to nie aktorzy . Pan Dudziak tez :D i w moim mieście tak wyglądają rozprawy :D

 

Spoko. Tak będzie wyglądała moja praca zawodowa za jakieś kilka lat i przez następne trzydzieści. W sensie, że w sądzie, nie w TVN. Ale jak będę w Łodzi, to skorzystam :D W szczególności chciałbym się zapytać sędziny, czy podczas normalnej rozprawy też pozwala ludziom z ulic wbiegać na salę podczas trwania rozprawy :D

 

Jak Cie uraziłem słowem "plagiat" sorki ..ja w tym słyszę Tuwima ,ale nikt inny tego nie musi tak odbierać.

 

Szczerze powiedziawszy, inspirowałem się innym wierszem, nie pamiętam autora, nie pamiętam tytułu. Był rytmiczny i opisywał padanie deszczu na szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×