Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia nie działa


KrzysztofT

Rekomendowane odpowiedzi

WinterTea, smutne jest to, że wrzucasz wszystkich terapeutów do jednego wora, bo kilku z którymi miałaś kontakt nie realizowało Twoich fantazji na temat pomagania...ziejąc teraz nienawiścią i złością blokujesz się na tych, którzy mogliby pomieścić wszystkie Twoje emocje, udowadniając tym samym, że terapia może zadziałać kiedy obie strony są na to gotowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty nie wierzysz a szukasz terapii bo??? Jak nie działa to sensu nie widzę. Logiczne pytanie? ;)

 

a terapia zależy od wiary w nią czy od procesu i dawania sobie kolejnej szansy ? bo wierzyć to można i w zabobony...

nie wiem po co prowokujesz, napisałem że dotychczasowa terapia nic nie pomogła,

więc póki co twierdzę, że nie działa, ale to nie znaczy, że nigdy nie zadziała albo na nikogo nie zadziala,

weź kobieto naucz się myśleć, bo póki co jesteś tylko marnym popychadłem w tym wątku, który szuka jedynie

zaczepki i chwali się, że tobie terapia pomogła, gratulacje, ale swoją misję "nawracania" w tym wątku sobie daruj,

bo nic znaczącego nie wnosisz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull, Myślisz,że idiotę ze mnie zrobisz?

Edytowałeś i poprawiłeś swój post.

to oryginał:

a terapia zależy od wiary w nią czy od procesu i dawania sobie kolejnej szansy ? bo wierzyć to można i w zabobony...

nie wiem po jaki chvj prowokujesz, napisałem że dotychczasowa terapia nic nie pomogła,

więc póki co twierdzę, że nie działa, ale to nie znaczy, że nigdy nie zadziała albo na nikogo nie zadziala,

weź kobieto naucz się myśleć, bo póki co jesteś tylko marnym popychadłem w tym wątku, który szuka jedynie

zaczepki i chwali się, że tobie terapia pomogła, gratulacje, ale swoją misję "nawracania" w tym wątku sobie daruj,

bo nic znaczącego nie wnosisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popłacze się, jakby żaden nie chciał mnie przyjąć. Dla mnie takie coś to tylko na plus. Po co kupować sobie pomóc? Kilka razy nie zadziałała, wiec to zupełnie bez sensu. Zresztą w zasięgu ręki mam ludzi, na których mogę liczyć zawsze, a nie tylko przez 50 minut płatnych 150 złotych. Nie można liczyć na terapeutę poza gabinetem, a przyjaciele mnie wysłuchają i Przytulą zupełnie bezinteresownie i za darmo, a nie za kasę. Oni bardziej pomagają niż te całe terapie. essprit, akurat mój borderline jest do zalecznenia, ale nie przez tych durnych psychoterapeutow, którzy nie umieli zrobić nic a nic, a jedna rozmowa z przyjacielem już sprawiła, że poczułam się lepiej. Także psychoterapia nie działa. Absolutnie.

 

-- 02 mar 2015, 08:04 --

 

Znachor, Piszesz mądrze, ale już po tylu nieudanych próbach zrezygnowałam z tego raz na zawsze. Nie chcę terapii. Gorszej formy pomocy nigdy nie widziałam. Jest mi lepiej bez beznadziejnych mądrości psychoterapeutów, które tylko mnie rozwaliły jeszcze mocniej. Sama sobie daję radę, a ze świadomością, że psychoterapia nie działa mam jeszcze większą motywację, żeby działać samemu, i mieć przy okazji większą satysfakcję, że zrobiłam coś po swojemu, bez wskazówek innego człowieka. A że nie nadaję się na terapię, to wiem o tym doskonale i się z tym nie kryję, ale skoro żaden terapeuta nie był w stanie mnie ogarnąć, to nie ma co na nich liczyć. Zrobiłam już wiele kroków w przód, bo widzę znaczną poprawę porównując moje funkcjonowanie z tym sprzed roku i nie pomógł mi żaden terapeuta. Na mnie to po prostu nie działa. Szkoda czasu na takie bzdury powodujące jeszcze więcej złości, której ja i tak mam w sobie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull, sam napisałeś o wierze w terapię mnie to wisi czy Ci pomaga czy nie. Byłam ciekawa po co szukasz kolejnej skoro w/g Ciebie nie działa, nie wierzysz czy co tam jeszcze. Każdy moze mieć swoje zdanie na ten temat. Na szczęście nie czuję sie marnym popychadłem, ani nie szukam zaczepki, nie nawracam nikogo bo nie jestem misjonarzem. To sa Twoje odczucia widocznie Ty tak się postrzegasz. Piszę jak terapia zadziałała na mnie i tyle. Drażni Cie to to sorki ale na to nic poradzić nie mogę. Będę to pisała czy Ci się to podoba czy nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123, też w sumie trochę nie rozumiem dlaczego piszesz w tym temacie, że terapia Ci pomogła, skoro to jest wątek dla ludzi, którym ona nie pomogła... Nie mam zamiaru zakazywać Ci pisania w niektórych wątkach, ale może lepiej byłoby pisać o tym, że Ci pomaga w temacie "psychoterapia działa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze terapia dziala wyłącznie na osoby zagubione, ktore mają fazę szukania opiekuna/guru/mentora/przewodnika. podobne rezultaty daje przyłączenie sie do sekty, wstapienie do klasztoru i do związku wyznawców ufo. rzecz w tym by jakos połatac pocharatany umysl i jako tako scentralizowac psyche. zmiana jest w zyciu nieuchronna, i wikłajac sie w nieodpowiednie konotacje w trudnym okresie mozna zrobic sobie kuku.

poradniki odmózdzaja, rzadko pisza je kompetentni ludzie podobnie jak psycholodzy/księża i buntownicy -zwykli smiertelnicy, ktorzy maja troche wiecej oleju w glowie , bo wiedza ze ci ktorzy wylaczaja w zyciu rzeczy nieistotne robia oszalamiajaca kariere.

jak swiat swiatem-dobrze nigdy nie bedzie, wiec trzeba spelniac plany niezaleznie czy sie ma ku temu warunki czy jest sie daleko w lesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Zima .

w większośći to pieprzenie jest dla osób , kóre boją się wziążć za swoje życie odpowiedzialności i liczą ,że ten " wysłuchiwacz " będzie pomagał dzwigać im swój własny Krzyż. Ale nie ma tak dobrze .Ile można życ iluzją . To dlatego owoce psychoterapii konczą się wraz z jej zakończeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja123, też w sumie trochę nie rozumiem dlaczego piszesz w tym temacie, że terapia Ci pomogła, skoro to jest wątek dla ludzi, którym ona nie pomogła... Nie mam zamiaru zakazywać Ci pisania w niektórych wątkach, ale może lepiej byłoby pisać o tym, że Ci pomaga w temacie "psychoterapia działa".

 

bo kaja123 to jest troll, którego zdanie jest ważniejsze niż zasady panujące na forum oraz zasady dobrego wychowania,

bo analogicznie np. ateiści nie idą do kościoła po to by psuć wiarę wierzącym, tak samo wierni

nie wchodzą z butami w życie ateistów, bo mają chociaż do siebie szacunek.

kaja123 tego szacunku nie ma, zwykłe chamstwo i tyle, ciekawe tylko czy w realnym życiu jest tak odważna,

by przekonywać innych o swoich poglądach, pomimo ich oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak uważam, że najlepszym sposobem weryfikacji własnych przekonań, jest konfrontacja ich z przeciwstawnymi, a nie wzajemne klepanie po plechach, w kółku wzajemnej adoracji, bo to akurat, żadna sztuka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, Ostro, ostro. Nim się obejrzysz stracisz w miesiąc 600 złotych. Na co? No właśnie... Zresztą ci co biorą po 100-110 zł to też ostrzy zdziercy. Dlaczego taka gadka kosztuje aż tyle?

zaqzax, słuszna uwaga i wspaniałe porównanie z wierzącymi i ateistami, tylko ja nie nazywałabym od razu Kai trollem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojej siostrze psychoterapia pomaga nawet na ból pleców :lol: . Pół godziny pieprzenia i ból staje sie mniejszy . Bo to wszystko od tych napięc co siędzią w nas od dzieciństwa , hehe . A jak dorwie jakiegoś durnego słuchacza , to go potrafi zamęczyć swoim pie-rdoleniem.

Kiedys jeszcze się dawałem z grzeczności , teraz od razu ,że muszę to i tamto . a leki bardziej mi pomagają .

->>>To są jacys fanatycy !

psychoterapi zwolennicy

kapusie ojców i mattek swoich

gryzmolący w niedolach

co to by się najlepiej niezagoić

miały i otwarte , krwią na NFZ

się polały ,,,>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->>>To są jacys fanatycy !

psychoterapi zwolennicy

kapusie ojców i mattek swoich

gryzmolący w niedolach

co to by się najlepiej niezagoić

miały i otwarte , krwią na NFZ

się polały ,,,>>>

 

Kalebx3, pierwsza zwrotka jest. Jeszcze parę takich tekstów, jakis bit i pierwszego singla w jakiejś wytwórni hip-hopowej możesz nagrać 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kaja123 to jest troll, którego zdanie jest ważniejsze niż zasady panujące na forum oraz zasady dobrego wychowania,.

 

Tak? A jakie to zasady panują na tym forum? Gdybyś wiedział, nie napisałbyś tego, co napisałeś.

Nic na to nie poradzę, że czytając, że komuś coś wyszło, udało się... zalewa Cię z tego powodu zazdrość i reagujesz złością.

 

Zasady na forum są jasne, jest Regulamin.

 

A jeśli chodzi o zachowanie... Twoje jest z pewnością niedojrzałe.

Przykład ateistów i wierzących oparłeś na swoim braku wiedzy, fundamentalnej wiedzy. Nic nie wiesz też o szacunku.

Kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×