Skocz do zawartości
Nerwica.com

Objawy odstawienia nikoty


słońce_nie_wzejdzie

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia jestem osobą niepalącą i dobrze mi z tym. Jednakże moim problemem jest teraz to, że mój mózg się jeszcze nie przystosował do nowej sytuacji i odczuwam swoisty dyskomfort psychiczny. Nie jestem pewien, czy ma to charakter depresji, niemniej nie mam ochoty do podejmowania jakiejkolwiek aktywności, odczuwam stan permanentnej acedii. Najprościej można to streścić słowami, iż słońce dla mnie nie wschodzi i nie chce wzejść.

 

Nie zamierzam zażywać żadnych środków farmakologicznych, więc proszę ich nie proponować. Moje pytanie brzmi, czy są jakieś naturalne metody zażegnania tego kryzysu, czy muszę zacisnąć zęby i przetrwać?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Wczoraj minęły dwa miesiące , jak nie palę.Przeżywałam to samo co Ty.Śmiało mogę nazwać to depresją.POtem doszła bezsenność i rozdrażnienie.Pan doktor kazał mi dużo wody pić.Wpisz w wyszukiwarkę 'objawy odstawinia nikotyny"i dowiesz się wszystkiego.Pozdrawaim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek_NL, nie chodzę po ścianach. Jestem bardzo spokojny. Jedynie odczuwam coś na kształt depresji. Ale to jest do przejścia. Na dobrą sprawę, to już teraz dostrzegam korzyści związane z niepaleniem.

 

debil, dla mnie do samolotu to było idealne. Zaspokajałem swój głód nikotyny inhalując się nikotyną. Ale na do codziennego użytku raczej się nie nadaje. Smakuje plastikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z glupoty , tylko z uzależnienia.Powiem tak.Myślę , ze jestes jeszcze nie gotowy.Najpierw spokojnie rozważ , czy naprawdę CHCESZ rzucić palenie.Ja bardzo kaszlałam , i po prostu ktoś mi powiedział , że mam bardzo brzydki kaszel.Straszliwie się przestraszyłam , i juz nie palę dwa miesiące;)Poczytaj w Necie co nikotyna robi z naszym organizmem.Może i Ty sie przestraszysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej rzucić od razu. Zmniejszając liczbę wypalanych papierosów będziesz miał takie same objawy odstawienia jak osoby które rzuciły. Tyle tylko, że agonia będzie trwała dłużej. Lepiej po prostu nie zapalić następnego, niż się katować zwłaszcza, że raczej nie uda Ci się zmniejszyć liczby wypalanych papierosów na dłużej.

 

Do tabexu podchodzę ostrożnie. Próbowałem go aż trzy razy. Za pierwszym, poległem gdy trzeba było zmniejszyć dawkę z pięciu tabletek dziennie na cztery. Za drugim razem tak samo. Za trzecim w ogóle nie zadziałał. Jak dla mnie to placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam stopniowo kilkakrotnie , i uważam ,że to jest zla metoda.Jasne , że fajnie jest ograniczyć palenie , a potem rzucic , bo póżniej jest łatwiej.Ale takie stopniowanie... Nie.Najlepiej zdecydowanie i od razu.Tak jakpisałam , nie palę już dwa miesiące i uczucie , że jest się WOLNYM od tego świństwa , cieszy mnie każdego dnia.Kaszel minął , oddycham dużo lepiej, mam lepszą kondycję , ustały kołatania serca itd,itd.Jesli masz wątpliwości czy poradzisz sobie sam, kup sobie coś w apte ce.No i możesz liczyć na moje wsparcie.Spróbuj.Naprawde warto;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek, to naprawde nie jest męczarnia.Jasne , że jakieś objawy odstawienne będą , ale naprawdę da się to przeżyć.Jestem pewna, że przetrwasz.Jestem z Tobą.Dla mnie najtrudniejsze były pierwsze dni , ale świadomość, że uwalniam się od tego g... dodawała mi motywacji.Nie bój się.Zrob to spokojnie , ale zdecydowanie.Znajdz sobie zajęcie.Najlepiej jakiś sport.Pisz jak Ci idzie.Możesz na priwa.Pa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×