Skocz do zawartości
Nerwica.com

omega 3 blokuje NORADRENALINE!!!


jann45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie Piotrze, mam do pana kilka skomplikowanych pytań których nigdy nikt panu nie zadal, prosilbym o konkretne i rozwiniete odpowiedzi z góry dzieki,co pare dni bede zamieszczał tu trudne pytanie aby dac panu czas na odp a wiec zaczynamy:

 

1.Problem który czesto pojawia sie na tym forum "dążenie do dopaminowego haju" moze dla wiekszosci z jego poszukiwaczy okazać sie chybiony... dla wiekszosci z tych poszukiwaczy wybawieniem moze okazać sie nie dopamina a własnie noradrenalina-nie tylko dlatego ze jest hormonem jak serotonina którego niedobór czesto wystepuje w zaburzeniach psychicznych ale i równiez z tego powodu ze jej braki czesto manifestują się w zachowaniach ryzykownych które czesto mają na celu zwiekszenie jej poziomu!!! człowiek chory na depresje nie ma zaburzenia w gospodarce dopaminowej!! zas tłumaczenie anhedonii ,braku napędu i ogólnego spowolnienia jej brakiem równiez jest błedne... to własnie noradrenalina -głowny hormon układu nerwowego wraz z serotoniną jest kluczem w terapii u ludzi ze spowolnieniem ruchowym,demotywacja,spadkiem napędu i czesto wystepujacymi -zachowaniami ryzykownymi...noradrenalina jest wydzielana pod wpływem podniecenia,dreszczyku emocji -czesto wiec u osób z jej niedoborem pojawiaja sie zachowania ryzykowne jak hazard,sporty ekstremalne itp.. dopamina to niejako "okazjonalny neuroprzekaźnik" wyzwalany w specyficznych sytuacjach,noradrenalina i serotonina to hormony które cały czas biora udział w czynnym regulowaniu psychofizjologicznych czynnosci organizmu...

 

a teraz co pan powie na to ze jest jeden szeroko reklamowany suplement i nie tylko który blokuje noradrenaline, tak jest nim PRZEREKLAMOWANE OMEGA 3 wg mnie !!!, szczerze to juz po 1 gr omega 3 strzelilbym sobie w łeb, u mnie juz 1 kapsulka blokuje naped ,motywacje, termogeneze ,tlumi wszystkie emocje, robi z ludzi niewolnikow bez wlasnej woli,

szkoda ze nie blokuje adrenaliny bo adrenalina to hormon strachu i ucieczki a noradrenalina odwagi i dzialania ,pasji

 

panie Piotrze prosze poszukac dokladnie korelacji miedzy nor a omega 3 , o tym sie nie mowi ale to jest wzne, omega 3 blokuje dzialanie euforyczne wszystkich termogeników np TSE -wiem bo badam sie po wszystkich suplach, i bez omegi moja noradrenalina wynosi ok 700mnol/l po TSE adrenalina 200mnol/l ok, !!!

 

i jak zablkowac sama adrenaline bez bloku noradrenaliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam ten fragment na innym forum :D : http://www.sfd.pl/do_mARKA-omega_3_i_noradrenalina%21%21%21-t643024.html No przyznam, że to ciekawa teoria.

 

Powiem tyle - omega 3 jest bardzo potrzebna człowiekowi, jej niedobory mają bardzo złe skutki dla organizmu. A jej nadmiar raczej nikomu nie grozi, bo prawie każdy ma jej w dzisiejszych czasach niestety za mało, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość spożywanych omega6. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to pierwsze słyszę, żeby omega3 była trucizną. :shock: skąd masz takie informacje? ;) powodzenia w leczeniu ograniczając sobie zdrowotne tłuszcze. :D:pirate:

p.s. ja osobiście omegi3 w kapsułkach nie zażywam. polecam olej lniany budwigowy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą noradrenaliną nie byłam bym tak hop do przodu z jednego powodu. Za duży nadmiar noradrenaliny może powodować silne lęki. Nie tylko adrenalina jest hormonem strachu ale noradrenalina również. Nie wszyscy mogą mieć jej mieć w nadmiarze.

Lerivon jest np lekiem, który wzmaga noradrenalinę i po nim moga wystepować silne leki w dużych dawkach własnie z uwagi na nore.

 

Z tymi hormonami to nie jest takie proste, że to wzrośnie tamto spadnie i jest gites. To tak nie działa.

 

Co do Omega 3 to coz co za dużo to niezdrowo..,..

1 tabs profilaktycznie omegi na pewno nie zniszczy hormonu jakim jest noradrenalina. Nie ma co panikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×