Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak zostać dawcą szpiku kostnego?


Paranoja

Rekomendowane odpowiedzi

Pałeczki? Nigdy o nich nie słyszałem ;)

 

http://www.fundacjauj.pl/declaration.php?l=pl

 

Wypełnij deklarację, którą znajdziesz na tej stronie i odeślij. Zostaniesz zaproszony na badanie krwi i to wszystko.

Prawdopodobieństwo, że będziesz dawcą niespokrewnionym jest nikłe, chyba 2%, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, może warto by go trochę rozwinąć? Ostatecznie pomysł jego założenia nie wziął się przecież znikąd. Co pewien czas trafiają do nas kolejne doniesienia i włos się człowiekowi momentami jeży od czytania idiotycznych komentarzy zamieszczanych przez tzw. internautów. Nie wiem czy jest to spowodowane coraz powszechniejszym dostępem do medium, jakim jest właśnie internet czy po prostu żyjemy w kraju takiej totalnej nędzy i ciemnoty, że nie sposób sobie tego nawet w pełni uświadomić :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie wkurza własnit to podejscie polskiego pospulstwa...jak dla Adasia darskiego to wszyscy oddawali bo!.jest sławny.2.ma kase.#.ma kobiete ktora zrobi w szystko zeby było o tym głosno.

4.zwykły smiertelnik nie ma nawet co marzyc..iel ludzi umiera nie tylko na białaczke???

dlaczego ten swiat jest taki zakłamany???

ile dzieci płacze w sierocincach ile starcyh samotnych ludzi jest na swiecie bez opieki???

to ze oddasz szpik to da ci satysfakcje na chwile....bo przeciez tak niewiele trzeba,podziel sie szpikiem bulszit....\nie zmienisz mentalności.....ludzi...czemu takie alcke wychodz jak ktos sławny jest chory,Adas,agata mróz???potem wszystko znowu ucichnie ...ludzie pieknie sie zjedocz\yli w kwietniu po tragedii a w pare mies po tym skacza sobie do gardeł o jakie symbol bez znaczenia..kawałek drewna.....ludzkosc powinna wyginąc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie społeczeństwo(podobnie jak cała ludzkość )jest zakłamanie do granic możliwości.
I to jest straszne. Głupota i hipokryzja ludzi mnie dobija. Oni nie są nawet tego świadomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwalam sobie odkopać. od dość długiego czasu myślę o rejestracji w poltransplant lub dkms. pojechałam oddać krew aby zobaczyć czy mnie to nie przerasta. przy badaniu lekarskim wspomniałam o lekach(notka w ankiecie). więc były pytania kiedy te leki, skąd i czemu nie biorę. więc szczerze odpowiedziałam że się nimi leczyłam ale od ponad 1,5 roku nie brałam zupełnie nic. na słowo 'borderline', lekarkę aż wyprostowało! dowiedziałam się że dożywotnio jestem zdyskwalifikowana jako dawca krwi jak i szpiku. padło stwierdzenie że pobranie krwi może wywołać u mnie atak(??) o.O

nie wiem czy to tylko niedoinformowanie lekarki czy czy jej ignorancja. ktoś miał podobne problemy? pisałam do 'dkms'- czekam na odpowiedź. 'drużyna szpiku'- niekompetentna osoba się trafiła. 'krewniacy'- czekam na odpowiedź.

nie wiem czy starać się to wyjaśnić czy dać spokój. ważna to dla mnie sprawa nie będę ukrywać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwalam sobie odkopać. od dość długiego czasu myślę o rejestracji w poltransplant lub dkms. pojechałam oddać krew aby zobaczyć czy mnie to nie przerasta. przy badaniu lekarskim wspomniałam o lekach(notka w ankiecie). więc były pytania kiedy te leki, skąd i czemu nie biorę. więc szczerze odpowiedziałam że się nimi leczyłam ale od ponad 1,5 roku nie brałam zupełnie nic. na słowo 'borderline', lekarkę aż wyprostowało! dowiedziałam się że dożywotnio jestem zdyskwalifikowana jako dawca krwi jak i szpiku. padło stwierdzenie że pobranie krwi może wywołać u mnie atak(??) o.O

nie wiem czy to tylko niedoinformowanie lekarki czy czy jej ignorancja. ktoś miał podobne problemy? pisałam do 'dkms'- czekam na odpowiedź. 'drużyna szpiku'- niekompetentna osoba się trafiła. 'krewniacy'- czekam na odpowiedź.

nie wiem czy starać się to wyjaśnić czy dać spokój. ważna to dla mnie sprawa nie będę ukrywać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak chciałam zostać dawcą szpiku kostnego bardzo długo się zastanawiałam. W sumie nie byłam do końca przekonana. Dopiero jak miałam przyjemność poznać Fundację Podaruj Życie z http://www.podarujzycie.org/ zdecydowałam się. W szczególności ujęło mnie to, że jest to fundacja dzieciom, a one są najbardziej bezbronne i bezradne. Uważam swoją decyzję za słuszną i teraz wspominam o tym znajomym, aby poszli w moje ślady, ale często napotykam się z oporem. Z jednej strony rozumiem, że tak jest bo sama się wahałam, ale z drugiej życie jest przecież ważniejsze. Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×