Skocz do zawartości
Nerwica.com

Temat krótkich pytań


Badziak

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami mam takie krótkie pytania i głupio mi za każdym razem zakładać nowy temat, dlatego pomyślałam, że taki zbiorczy by się przydał.

 

Moje pytanie na dzisiaj jest takie:

Czy jeśli przyjmuję SSRI o różnych porach - tzn. jednego dnia o 19, drugiego o 22, trzeciego o 21 - to czy skutkuje to zmniejszoną efektywnością? Konkludując; czy SSRI trzeba przyjmować o stałej porze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce mam takie coś:

 

Jeśli u pacjenta występują wymienione poniżej zdarzenia niepożądane, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala:

 

* trudności w oddawaniu moczu

* napady drgawek (patrz także „Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Depralin”)

* żółte zabarwienie skóry i białkówki oka, które są objawem zaburzenia czynności wątroby/zapalenia wątroby.

 

Padaczka i żółtaczka - ok, rozumiem. Ale o co chodzi z tym oddawaniem moczu?

Miałam z tym problem przez pierwszy tydzień, ale mi przeszło - jest się czym martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że się powtarzam... ale czy jeżeli TK głowy bez kontrastu wyszło OK, a czasem mam troszke nierówne źrenice... to może to oznaczać jakiegoś guza tętniaka czy coś takiego na co się umiera ?? Dodam że nie mam żadnych paraliży ani niedowładów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak, moczu ogólne lub posiewowe, przeważnie robi się ogólne, jak tam coś złego wychodzi wtedy wykonuje się posiew, i należy zaznaczyć, że przyjmuje się taka a nie inną substancję. Jeśli chcesz wspomóc działanie nerek to porozmawiaj z lekarzem, często profilaktycznie przyjmuje się urosept, w cięższych przypadkach furagin - to antybiotyk. Nie wiem jak to ma się do leków na depresję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że się powtarzam... ale czy jeżeli TK głowy bez kontrastu wyszło OK, a czasem mam troszke nierówne źrenice... to może to oznaczać jakiegoś guza tętniaka czy coś takiego na co się umiera ?? Dodam że nie mam żadnych paraliży ani niedowładów...

ile razy jeszcze zadasz to pytanie? Najlepiej udaj się do lekarza, który będzie mógł zlecić jakieś szczegółowe badania, bo tutaj na forum raczej nikt nie może Ci dać jakiejś pewnej odpowiedzi dlaczego Twoje źrenice są nierówne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy jeszcze zadasz to pytanie? Najlepiej udaj się do lekarza, który będzie mógł zlecić jakieś szczegółowe badania, bo tutaj na forum raczej nikt nie może Ci dać jakiejś pewnej odpowiedzi dlaczego Twoje źrenice są nierówne

 

Dzięki za zrozumienie.... już więcej nie zapytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak, moczu ogólne lub posiewowe, przeważnie robi się ogólne, jak tam coś złego wychodzi wtedy wykonuje się posiew, i należy zaznaczyć, że przyjmuje się taka a nie inną substancję. Jeśli chcesz wspomóc działanie nerek to porozmawiaj z lekarzem, często profilaktycznie przyjmuje się urosept, w cięższych przypadkach furagin - to antybiotyk. Nie wiem jak to ma się do leków na depresję?

Pomyślałam, że mogły spowodować chwilową niewydolność nerek. No nic, i tak zrobię badanie, dawno nie robiłam. Oby wyszło ok. :smile: Dzięki za odpowiedź.

 

Misiek, zerknij tutaj -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Anizokoria

i wybierz się do okulisty (bo to może być jaskra) albo spytaj lekarza domowego co dalej, bo z tego tekstu wynika, że TK głowy nie wystarczy:

nierównomierność może być objawem procesu chorobowego, który toczy się w innych niż głowa lokalizacjach, np. w płucach (zespół Hornera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dobrych 10dni mam wahania temperatury, skacze w górę i spada do normy. Wcześniej miałam anginę, ale to już wyleczone, nadal biorę antybiotyk, a temperatura rośnie, szczególnie rano mam wyższą, a później spada do normy - mojej normy, ja temperaturę od zawsze mam ok.34.8-35.5, a teraz np.36.5, u mnie to już stan podgorączkowy...

Tegretol podejrzewam, co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to po prostu dobowe wahania temperatury? Zawsze jest nizsza rano, a wyzsza wieczorem. Warto mierzyc mniej-wiecej o tej samej porze.

To Twoje 34,8 wskazywaloby na oslabienie organizmu. Moze ten antybiotyk wybija tez cos co meczylo Cie wczesniej, cos co powodowalo te niska temperature? Mam na mysli jakas bakterie, o ktorej istnieniu nie mialas pojecia. Tak sobie spekuluje, ale brzmi sensownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, termoregulacja mi siadła zdaje się po silnej reakcji uczuleniowej chyba na penicylinę podaną w zbyt dużej dawce, jak byłam berbeć - od tej pory i od tego mam taką niską.

A teraz tak skacze, mimo antybiotyków i to odkąd zaczęłam tegretol brać. Tam niby jest coś w ulotce o tym, ale już sama nie wiem co o tym myśleć.

36 to dla mnie stan podgorączkowy ze wszystkimi tego urokami... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. szczerze mówiąc to się nie spodziewam, bo jeszcze nigdy w życiu nie miałam napadu nawet przy różnych nielegalnych środkach. Za to EEG całe życie pokazuje wyładowania obecne w padaczce, więc przezornie pomyślałam, że pierwsze 3 dni brania Wellbutrinu przeczekam w domu, stąd moje pytanie czy napad może wystąpić ni stąd ni zowąd np. po tygodniu brania leku albo po miesiącu. Bo jeśli tak to sobie daruję czekanie i idę na zakupy :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz/brałaś neuroleptyki?

Nie znam się na nerwicy, ale wybrałabym się w pierwszej kolejności do neurologa, chociaż z tego co czytam to taka wizyta już miała miejsce. Przeczytaj dokładnie ulotkę tego leku, który teraz bierzesz. Może będzie w objawach ubocznych hasło dyskinezy albo zaburzenia układu pozapiramidowego. To by faktycznie pasowało. Wtedy dobrze by było zmienić lek na inny jak bardzo Ci to przeszkadza. Tylko jest ryzyko, że to będzie się utrzymywać nawet po odstawieniu.

 

Kurcz powiek -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Blefarospazm

A z tego -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Dystonia

wynika, że jednym z setek powodów może być niedobór witaminy E. Można by spróbować suplementacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×