Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skutki wysypki


Gość brokenwing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam do was pytanie . W tamtym roku na skutek (nerwówki) dostałem wysypki ,dermatolodzy sobie z nią nie poradzili.

Do dziś odczuwam skutki,w postaci trudno gojących się strupków .

Znalazłem coś takiego.

http://www.scholl.com.pl/index.php/site/article/page/Brodawki_i_kurzajki,14,30.html

 

czy ktos tego używał ,działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o "żel na brodawki i kurzajki" Scholla? Bo jakoś się nie łapię o co chodzi w tym linku.

 

Ja bardzo często dostaję wysypki na tle nerwowym, ale nigdy nie miałam po niej żadnych strupów. Po prostu jak się uspokajam znika po 1-2 dniach. Trochę już o tym czytałam i dziwi mnie to co piszesz, bo taka wysypka jaką ja mam - fachowo to się pokrzywka idiopatyczna nazywa - nie zostawia strupów. Czy Ty się drapałeś? Może źle Cię zdiagnozowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miewam nerwową wysypkę na szyi i dekolcie, ale ona znika bardzo szybko , zaraz jak minie zdenerwowanie. Więc Twoja wygląda z deczka podejrzanie.

Na wysypki alergiczne i swędzące u mnie najlepiej skutkuje maść cutivate, nie jest droga, niestety na receptę , ale jak dobrze zagadasz w aptece może Ci sprzedadzą. Natomiast z ziołowych ostatnio bardzo polecam wyciąg z oczaru wirginijskiego - ok 19 zł i też świetnie goi i łagodzi podrażnienia i swędzenie , nawet po ukąszeniach przez komary itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miewam wysypki od nerwów (na dekolcie i ramionach) ale ona sama schodzi zaraz jak się uspokajam. Wygląda to jak taka pokrzywka.

Wysypka, która powoduje strupy jest już podejrzana. Na Twoim miejscu zasięgnęłabym porady dermatologa bo to może być jakaś wirusówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pokrzywkę na tle nerwowym dobra jest hydroksyzyna. :lol:

 

Gdyby mi pomagała hydroksyzyna byłabym szczęśliwa. Ani hydro ani jej odpowiedniki, żadne z leków przeciwhistaminowych mi nie pomagają. Tylko i wyłącznie sterydy i to w zastrzykach albo w bardzo dużych dawkach. Oczywiście ich unikam, bo ile można się faszerować. Mój organizm reaguje zbyt silnie, wysypka jest wzmocniona przez alergię - co ciekawe jak jestem szczęśliwa i wyluzowana to objawów alergii też nie widać....

 

Brokenwing Jeśli sam to rozdrapujesz, to żadna maść Ci nie pomoże. Musisz pozwolić swojej skórze się zregenerować, zagoić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×