Skocz do zawartości
Nerwica.com

MEMANTYNA (AuroMemo, Axura, Biomentin, Cognomem, Ebixa, Marixino, Memantin NeuroPharma, Memantine Accord/Mylan/Orion/Vipharm, Memigmin, Mirvevdol, Nemdatine, Nemedan, Polmatine, Zenmem)


aree1987

Czy memantyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy memantyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      2
    • Nie
      2
    • Zaszkodziła
      0


Rekomendowane odpowiedzi

bromokryptyna blokuje vGlut2 - nic dobrego z tego nie wynika.

 

"vglutów" jest duzo i narazie niewiele z tego rozumiem. Niedawno czytałem ze znalezli vgluta (chyba wersja nr 3) w niektórych neuronach 5-ht i to w tych których nie ma glutaminianu. I co on tam robi do cholery ?

 

-- 26 cze 2013, 21:45 --

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21700019

 

-- 26 cze 2013, 21:59 --

 

kolejna ciekawa recz

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Cycloserine

 

Cykloseryna

 

odkryto ze ten stary antybiotyk na gruzlice to czesciowy agonista NMDA (glicyna)

 

zwieksza szeroko rozumiane mozliwosci uczenia sie (nie chodzi tu o nauke w szkole, bardziej o wspomaganie warunkowania reakcji na bodźce - leczenie lęku, moze i nawet anhedonii)

 

w przypisach na wiki sa linki do badan

 

-- 26 cze 2013, 22:39 --

 

no i jeszcze jedno

 

w sprzyjających warunkach AMPA jak i NMDA wywolają taką nerwice (lub nawet cos gorszego, zalezy od sytuacji) z ktorej malo kto wyjdzie. LTP odpowiada m.in za warunkowanie, a to mozna bardzo latwo spieprzyć.

 

Niektórym piracetam (jest nędzny, ale cos tam robi) leczy lęk u innych go zwiększa. Czynniki srodowiskowe maja tu ogromna role . To sie tyczy wszystkich glutaminergikow i dlatego ich narazie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie mialem takie dolegliwosci z ktorych malo kto by wyszedl.a teraz jest taka proznia w piersiach, wycofanie z zycia, w najgorszych warunkach nie da sie tego opisac.Niesamowite cierpienie. Bardzo prosze o info o lekach jak takowe beda(ampa kina np.) Zaden lekarz tego nie rozumie, tej nienaturalnosci. Musze brac anafranil zeby funkcjonowac, ale nie jest po nim dobrze. Piszcie na bierzaco jak cos bedzie wchodzic. Licze na was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, szef zaczyna kurację.

Jako że Polska bez fikcji to lekarz psychiatra po wnikliwym wywiadzie i zapoznaniu się z dokumentacją medyczną niezwłocznie wprowadził kontynuacje leczenia w swojej placówce i tak o to stałem się posiadaczem ekskluzywnej memantyny w dawce dobowej 20mg. Do tego tam buspironu dorzucił ile fabryka dała :P Dziś 4ty dzień kuracji , na razie 5mg memantyny z wieczora i jeszcze buspironu nie ruszałem. Schodzę równolegle z sertraliny, obecnie na 50mg jestem i planuję ją trochę pobrać. Wszystko musi być taktycznie tu zaplanowane.

Poniżej wrzucam fotki z mojego nabytku, żeby nie było że wch… i nikt nie widział, bo miałem w szafie, ale drę ryja najgłośniej o skutkach specyfiku. Będę co jakiś również zapodawał update’a mojej kuracji :D

20140213_235103.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to Vizir, chce nią leczyć OCD co wcale nie jest głupie bo memantyna rzeczywiscie ma pewną skutecznośc w tym zaburzeniu

 

Vizir, na receptor NMDA działa też pregabalina, która w żaden sposób nie działa na nastrój na plus, minus czy stabilizację

 

pregabalina nie ma powinnowactwa do NMDA ani do żadnej z jego podjednostek czyli na niego bezposrednio nie oddziaływuje. To jedynie bloker pewnej podjednostki kanału wapniowego, zmniejszający transport neurotransmiterów (głownie glutaminianiu bo jest go najwięcej) do pęcherzyków synaptycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCD, to może mu się udać. Czytałem też, że ludzie ją brali bo działała na wszelką tolerancję lekową (głównie przy solach amfetaminy) i działała na to bardzo dobrze.

 

sylvek pregabalina zmniejsza także transmisję serotoninową i dopaminową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylvek, czytałem, że ludzie skarżą się na słabszą pamięć po lamotryginie, która pośrednio zmniejsza ilość kwasu glutaminowego. Ja zauważyłem u siebie, że kiedy podnoszę lamo to moja pamięć się...poprawia, czyli jest na odwrót. Kiedy zwiększam SSRI z kolei moja pamięć się pogarsza a gdzieś mi się obiło, że te leki też jakoś wpływają na kwas glumatinowy. Czy orientujesz się może jak lamotrygina w dłuższym horyzoncie czasu wpływa na rec NMDA, pamięć i inne funkcje? Nie mogę znaleźć żadnych badań odnośnie przyjmowania tego leku dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakie działanie liczysz?

Na jakieś cuda nie licze, jako że z memantyny antagonista przewodnictwa glutaminianu taki jak z chlorprotiksenu lek przeciw-psychotyczny, no ale jeżeli problem leży na tym polu to lek ujawni swe działanie chociażby w stopniu nieznacznym, ale pomimo wszystko wyczuwalnym w mojej obiektywno-subiektywnej skali :D

 

Chodzi mi głownie o ”dotknięcie” materii w ktorej żadne SSRI bezpośrednio nie operują odnośnie OCD. Mianowicie rozchodzi się o to uczucie przymusu i takiego …. Jakby mnie coś pchało , że idz sprawdz – najprościej, takie coś jakbyście się położyli spać zostawiając otwarte na oścież drzwi do domu, a na stole położyli całe złoto i 3wypłaty :D:D:D niema ch..a musicie wstać i zamknąć te drzwi bo będzie to was tak męczyło, że nie zmrózycie oka. I to całe moje OCD, nawet nie wiem czy to jest OCD, bo ja to mam jedynie wieczorem. Nie odczuwam panicznego lęku jeżeli nie wykonuje czynności, odczuwam jedynie jak mnie coś tam ciągnie , dopiero po paru godzinach pojawia się wkur…e i lęk i z nim sobie radzą SSRI i na tym etapie przerywają mechanizm wprowadzający na ”obroty” moje zaburzenie. W kwestii samego OCD gówno robią.

 

, na receptor NMDA działa też pregabalina, która w żaden sposób nie działa na nastrój na plus, minus czy stabilizację. Ewentualnie pojawiało się delikatne działanie przeciwlękowe.

Jako że szukam cały czas choćby częściowego substytutu przeciwlękowego SSRI - myślałem także o pregabalinie, ale Pfizer jebnął sie w cenie o jedno zero i nici z kuracji :D poza tym pregabalina oddziaływuje (jak już Sylwek poniżej napisał) na NDMA jedynie pośrednio i zahacza o jeden z pokrywających się celów ostatecznych dla tych dwóch specyfików – czyli zmiana potencjału czynnościowego i otwarcie lub zamknięcie kanałów wapniowych.

 

Pomijam fakt, że memantyna jest na Alzheimera.

XD strzelam, że na Altzheimera to ona tak pomaga jak Wellbutrin na seks przy paroksetynie 60mg/d , poza tym lekarka czytając moją historię choroby i leczenia , to nawet nie wiedziała co to memantyna – lekarz psychiatra. Potem w swoim komputerku wpisała, chyba weszła na wikipedie XD i doznała olśnienia , że to lek na Alt. , ale szybko ją żem skierował na NCBI, no ale odniosłem subiektywne wrażenie , że ona też z angielskiego nie była biegła XD nooo….. ale wrażenie to trzeba zrobić, szybki rzut kątem oka na pieczątkę i podpis profesora psychiatrii i od razu mamy sytuację jak podczas drugiego dnia oblężenia Westerplatte , kiedy to Ju87 zaczęły bombardować schrony w których pochowali się żołnierze Polskiej niezwyciężonej armii i sytuacje w jednym z takich schronów opisał w swoich wspomnieniach wojennych major Sucharski. Żołnierzom stłoczonym w jednym kącie bunkru , sypał się na łeb beton, wszystko się trzęsło, huk niesamowity, a oni zamknięci w takiej puszce siedzą w rogu i zaczynają już wariować, major widzi że jeszcze minie parę min i jego żołnierze zaczną popadać w obłęd i dojdzie naprawdę do czegoś niedobrego. Więc postanowił zaimprowizować i kazał zdecydowanym i błyskotliwym tonem przejść zołnierzom z jednego rogu bunkru do przeciwnego jego narożnika XD Żołnierze odnieśli wrażenie że ktoś mądry sprawuje nad nimi opiekę i wie coś więcej od nich, przeszli i się uspokoili. Junkersy przeleciały, kompania majora przeżyła bombardowanie, nikt nie zwariował :D I ta sytuacja świetnie przypomniała mi się jak siedziałem u tej doktorki XD

 

Na pamięć warto moze spróbowac rosyjski produkt sztandarowy pt Noopept.

Jeżeli to takie coś jak piracetam , to na pamięć pomoże tak jak persen na skołatane nerwy XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś memantyny. W sumie nie wiem na co liczyłem. Chyba na jakieś działanie przeciwdepresyjne skoro działa na NMDA. Ale nie odczułem nic. Jakbym łykał cukierki. Tylko nie wiem czy dlatego, że memantyna do g.. czy dlatego, że miałem ją z jakiegoś indie pharm i rzeczywiście był to cukier? :)

 

Niby jest to antagonista NMDA ale jak silny? Ketamina to to chyba nie jest :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś memantyny. W sumie nie wiem na co liczyłem. Chyba na jakieś działanie przeciwdepresyjne skoro działa na NMDA. Ale nie odczułem nic. Jakbym łykał cukierki. Tylko nie wiem czy dlatego, że memantyna do g.. czy dlatego, że miałem ją z jakiegoś indie pharm i rzeczywiście był to cukier? :)

 

Niby jest to antagonista NMDA ale jak silny? Ketamina to to chyba nie jest :pirate:

Kiedyś oglądałem na necie wykład prof Vetulaniego w którym to mówił o lekach na Alzheimera i na schizofrenię. I mówił że blokery NMDA są skuteczne w leczeniu choroby Alzheimera ale co istotne nie mogą to być blokery zbyt silne bo wtedy człowiek zostanie ,,odcięty'' od świata bodzców zewnętrznych i mogą wystapić halucynacje, natomiast memantyna delikatnie blokuje ten receptor po to aby nie było zbytniego ,,szumu informacyjnego'' w skutek nadmiaru glutaminianu.

 

-- 14 lut 2014, 15:36 --

 

Ten receptor NMDA bodajże reguluje napływ wapnia do neuronu czy coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś memantyny. W sumie nie wiem na co liczyłem. Chyba na jakieś działanie przeciwdepresyjne skoro działa na NMDA. Ale nie odczułem nic. Jakbym łykał cukierki. Tylko nie wiem czy dlatego, że memantyna do g.. czy dlatego, że miałem ją z jakiegoś indie pharm i rzeczywiście był to cukier? :)

Z zapoznania się z doświadczeniami ludzi na forach zachodnich, będących jednocześnie szczęśliwymi posiadaczami depresji i memantyny, można wnioskować, że memantyna przyczynia się raczej do pogłębienia i nasilenia stanów depresyjnych , a nie na odwrót XD także ciesz się żeś dostał sprasowany cukier puder z kreatyną od hindusów :D

 

Niby jest to antagonista NMDA ale jak silny? Ketamina to to chyba nie jest :pirate:

No ketanmina to to nie jest. Jednak bardzo niedawne badania, na ludziach nieodpowiadających na leczenie SRI , lub dających odpowiedź niezadowalającą - wykazały odpowiedź znaczącą klinicznie w kwestii objawów OCD u 2/3 pacjentów nie reagujących na SRI ! Tam była własnie testowana memantyna , riluzol , topirmat wykazywał pewną skuteczność. Największą skuteczność, wręcz wiekszą od SSRI u ludzi którzy zostali zakwalifikowani do grupy reagujących na inh.trans.serotoniny wykazywała właśnie ketamina. Jednak z powodów oczywistych się po niaa nie wybiorę :D i nie robię tu sobie jaj bo wybrać bym się mógł i kto wie czy bym jeszcze nie dostał od naszych biegłych w zaawansowanej medycynie lekarzy :D Zaznaczam że poprawa miała miejsce u 2/3 ludzi nie dających odpowiedzi na SSRI ! Były to badania off-label , ale jednak na dużej liczbie pacjentów, więc kto wie. Już dziś przeformułowywane są poglądy wiodące , że jakoby zaburzenia w transmisji serotogenicznej w pewnych strukturach mózgu byłu czynnikiem nominalnym i podstwowym dla OCD, powoli zaczyna wychodzić , że to jest najprawdopodobniej istotny czynnik (czego podważyć się nie da, bo SRI są skuteczne na tym polu), ale jedynie wtórny , na podstawie nieprawidłowości w innych obszarach. Tym można min. tłumaczyć tak niską skuteczność SRI w OCD. Bo odpowiada na nie zaledwie 60% ludzi, a z tych 60% może 10% doznaje całkowitego uwolnienia się od wszelkich objawów OCD. Wiec ile to jest pacjentów gdzie mamy sytuację jak ręką odjął ? - jak ma to miejsce np. w psychozach i LPP. 5% ? - śmiech na sali.

 

no raczej nie , ale muszę się pochwalic ,że juz zamówiłem Ketaminę CR ( MXE ) .

Też z Turkmenistanu :D ? jak miko ? Uważaj żebyś nie dostał pawulonu w tabletkach XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o Lanicemine (AZD6765)?? To antagonista NMDA który wykazuje szybkie działanie przeciwdepresyjne bez skutków ubocznych ketaminy. Miała go wydać firma AstraZeneca, ale nie wiem czy dojdzie to do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii OCD nie ma i nie będzie nic skuteczniejszego od psychodelików. I pisze to czlowiek którego kilkugodzinne obsesje potrafią gorzej sponiewierać niz zjazd po adderallu i ma z tymi problem co najmniej od podstawówki.

 

odnośnie kaleba, on miał na myśli nie ketamine a metoksetamine. To analog o silniejszym działaniu (lepsza farmakokinetyka) i z opioidowym dodatkiem. W przeciwieństwie do ketaminy, MXE jest całkowicie legalna.

 

sylvek pregabalina zmniejsza także transmisję serotoninową i dopaminową?

 

zmniejsza transmisje kazdego neurotransmitera wydzielanego pęcherzykowo. Ale patrząc na wpływ pregabaliny na glutaminian wątpie zeby był to znaczny efekt.

 

silnym antagonistą NMDA (a dokładniej NMDA zbudowanych z NR2b) jest haloperidol ale jakoś nikt się nie garnie zeby zbadać jego potencjał antydepresyjny.

 

-- 14 lut 2014, 17:47 --

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9694913

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii OCD nie ma i nie będzie nic skuteczniejszego od psychodelików.

:D:D:D Syp tam, co już zarzucałeś :D ? Psychodeliki na OCD ? Czyli żeby delikatny wywar z grzybków , LSD25 ? To z doświadczenia piszesz, czy jakieś masz naukowe publikacje :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kaleba, on miał na myśli nie ketamine a metoksetamine. To analog o silniejszym działaniu (lepsza farmakokinetyka) i z opioidowym dodatkiem. W przeciwieństwie do ketaminy, MXE jest całkowicie legalna.

 

Sylvek co do tej metoksetaminy to zamierzam ( nie wiem czy mi to wyjdzie ) godzinę wcześniej przed wejściem z tym środkiem zarzucić 2mg Naltrexonu dla wyłączenia receptprow opoidowych. Jak myslisz miałoby to sens ?

 

w kwestii OCD nie ma i nie będzie nic skuteczniejszego od psychodelików

no ciekawa teoria . Miałem z tym styczność ( LSD , raz jeden grzyby ) ale jakoś nawet najmniejszego wpływu nie zauważyłem na zmiejszenie natręctw . A może mialeś na myśli inne psychodelie?

 

-- 14 lut 2014, 22:01 --

 

Wiecie , bo coś mi sie przypomnialo ,,, nie wiem , ale byc może w kwietniu 1994 roku tuz przed operacją mieśnia czteroglowego w szpitalu dostałem własnie ketaminę. Było to megazajebiste dzialanie nie tyle euforystyczne co jakieś takie ( no wlasnie trudnno opisać ) .

I w owej blogosławionej chwili pomysłałem sam sobie " Jezu , chyba tak zajebiście cudnie to będę sie czuł przed smiercią tylko " , a i fajna instrumentariuszka się tam kręciła to też sobie pomyśląłem ,żeby ja tutaj właśnie i zaraz poderwać , umówic się ,,, bo to wszystko przecież takie dziecinnie proste jak w przedszkolu , nawet nie ma się co zastanawiać> .Ów stan pamiętam bardzo szybko minął , więc nie były to żadne opoidy , raczej jakiś ogłupiacz przedoperacyjny.Kumacie co to moglo być?,,, chyba nie relanium :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketamina

Szybko działający środek znieczulający ogólnie, będący pochodną fencyklidyny, substancji należącej do grupy środków psychodysleptycznych, określanych również jako halucynogeny. Mechanizm działania nie jest w pełni wyjaśniony. Ketamina jest antagonistą receptorów muskarynowych w OUN, niekompetycyjnym antagonistą receptorów NMDA pobudzanych przez L-glutaminian, jak również oddziałuje z receptorami opioidowymi m, oraz s. Niektóre badania wykazały, iż ketamina wiąże się z receptorami α- i β-adrenergicznymi. Lek działa przeciwbólowo, nasennie i wywołuje niepamięć (działanie amnestyczne). Ketamina wprowadza w stan znieczulenia rozkojarzeniowego (dysocjacyjnego). EEG wskazuje, że podczas znieczulenia ketaminą występuje czynnościowe rozkojarzenie między układem limbicznym a korą mózgową (neocortex). Działanie przeciwbólowe i anestetyczne leku odbywa się poprzez blokowanie receptorów NMDA. Przyjmuje się, że oddziaływanie z receptorami opioidowymi, muskarynowymi oraz z układem monoaminergicznym odgrywa drugoplanową rolę w wywoływaniu analgezji. Ketamina zwiększa aktywność dopaminy, co może mieć związek z jej właściwościami psychomimetycznymi. Powoduje zwiększenie częstotliwości rytmu serca, wzrost ciśnienia tętniczego i zwiększa zapotrzebowanie m. sercowego na tlen. Zmiany hemodynamiczne mogą wynikać ze zwiększonego stężenia katecholamin w surowicy, na skutek możliwego hamowania ich wychwytu zwrotnego przez lek, jak również z bezpośredniego wpływu na receptory adrenergiczne. Brak dowodów na indukowanie przez ketaminę zwiększonego mózgowego przepływu krwi i ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Działa silnie rozszerzająco na oskrzela. W niewielkim stopniu tłumi odruchy gardłowo-krtaniowe, natomiast napięcie mięśni szkieletowych może pozostać bez zmian lub ulec nasileniu w różnym stopniu. Ketamina charakteryzuje się znaczną lipofilnością, dzięki czemu szybko przenika przez barierę krew-mózg. Ulega przemianom wątrobowym z wytworzeniem czynnego metabolitu norketaminy, który ulega dalszym przekształceniom metabolicznym. Wydalana głównie z moczem, w niewielkim odsetku z kałem. Lek przenika przez łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś te leki przeciwdepresyjne działające na NMDA są zarzucane. Chyba jednak skutki uboczne lub działanie nie są takie dobre. Np. AstraZeneca zarzuciła w 2013 roku prace nad Laniceminą właśnie ze względów skutków ubocznych, braku wystarczającej skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś te leki przeciwdepresyjne działające na NMDA są zarzucane. Chyba jednak skutki uboczne lub działanie nie są takie dobre. Np. AstraZeneca zarzuciła w 2013 roku prace nad Laniceminą właśnie ze względów skutków ubocznych, braku wystarczającej skuteczności.

AstraZenca, Lanicemina, ZencaAstra, Lanicemina - miko , halo :D obudź się z tego amoku XD wiemy że wiązałeś nadzieje z tym lekiem w swojej sprawie, ale niestety, musisz jakoś żyć po ogłoszeniu tej druzgocącej wiadomośći :D

 

Ponad to nie wiem czy zarejestrowałeś ostatni breaking-news o którym byłem uprzejmy napisać , że antagoniści NMDA w posiadaniu których obecnie znajduje się cywilizacja ludzka, która może awansuje z 0 poziomu rozwoju wg. skali Kardaszewa podczas gdy chociaż jedna osoba z tego forum będzie jeszcze żyła, mają działanie depresjogenne !!! Ludzie, którzy mieli okazje je zażywać - albo nie czuli różnicy w kwestii zaburzeń depresyjnych, bądź czuli obniżenie nastroju i nasilenie depresji - oczywiście to tylko subiektywne relacje.

 

I w owej blogosławionej chwili pomysłałem sam sobie " Jezu , chyba tak zajebiście cudnie to będę sie czuł przed smiercią tylko " , a i fajna instrumentariuszka się tam kręciła to też sobie pomyśląłem ,żeby ja tutaj właśnie i zaraz poderwać , umówic się ,,, bo to wszystko przecież takie dziecinnie proste jak w przedszkolu , nawet nie ma się co zastanawiać> .Ów stan pamiętam bardzo szybko minął , więc nie były to żadne opoidy , raczej jakiś ogłupiacz przedoperacyjny.Kumacie co to moglo być?,,, chyba nie relanium :lol:

Ketamina

Szybko działający środek znieczulający ogólnie, będący pochodną fencyklidyny, substancji należącej do grupy środków psychodysleptycznych, określanych również jako halucynogeny. Mechanizm działania nie jest w pełni wyjaśniony. Ketamina jest antagonistą receptorów muskarynowych w OUN, niekompetycyjnym antagonistą receptorów NMDA pobudzanych przez L-glutaminian, jak również oddziałuje z receptorami opioidowymi m, oraz s.

 

The biology of obsessive–compulsive disorder primarily involves[vague] the brain regions of the striatum, the orbitofrontal cortex and the cingulate cortex. People with OCD evince increased grey matter volumes in bilateral lenticular nuclei, extending to the caudate nuclei, while decreased grey matter volumes in bilateral dorsal medial frontal/anterior cingulate gyri.[1][2] These findings contrast with those in people with other anxiety disorders, who evince decreased (rather than increased) grey matter volumes in bilateral lenticular / caudate nuclei, while also decreased grey matter volumes in bilateral dorsal medial frontal/anterior cingulate gyri.[2] OCD involves several different receptors, mostly H2, M4, NK1, NMDA, and non-NMDA glutamate receptors.[3] The receptors 5-HT1D, 5-HT2C, and the μ opioid receptor exert a secondary effect.[clarification needed] The H2, M4, NK1, and non-NMDA glutamate receptors are active in the striatum, whereas the NMDA receptors are active in the cingulate cortex.

The activity of certain receptors is positively correlated to the severity of OCD, whereas the activity of certain other receptors is negatively correlated to the severity of OCD. Activity of the histamine receptor (H2); the Muscarinic acetylcholine receptor(M4); the Tachykinin receptor (NK1); and non-NMDA glutamate receptors are positively correlated with symptom severity in OCD. Associations for which activity is negatively correlated with severity include the NMDA receptor (NMDA); the Mu opioid receptor (μ opioid); and two types of 5-HT receptors (5-HT1D and 5-HT2C). The central dysfunction[clarification needed] of OCD may involve the receptors nk1, non-NMDA glutamate receptors, and NMDA, whereas the other receptors could simply exert secondary modulatory effects.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, sporo rzeczy ale nic nielegalnego, m.in niektóre tryptaminy (4-aco-dmt, 5-meo-mipt), fenyloetyloaminy (2c-p, 2c-c) oraz jeden raz NBOMe (25i). Największa zaleta psychodelików jest niewątpliwie indukowanie wyjątkowej plastyczności umysłu która utrzymuje się nawet do 2 tyg po zażyciu. Nie wiem dokładnie jak wygląda twoje OCD ale u mnie to jest tak - zwróce uwagę choćby na jedną rzecz którą "karmi" się moje OCD (mam ROCD a treścią mysli obsesyjnych są też fantazje,) i wtedy zaczyna się ciąg wycięczających psychicznie i fizycznie myśli z których każda ma coraz mniej związku z poprzedniczką. Nawet jeśli siłą woli powstrzymam obsesje to działa to tylko na chwile, czasem nawet nie orientuję się kiedy do nich wracam. Po psychodeliku jest inaczej. Mam niezwykle elastyczny tok myślenia i nawet jeśli pojawi się jakaś obsesja, mogę ją bezproblemowo zatrzymać a co więcej mam mozliwość dostrzeżenia w psychice jej przyczyn co pozwala na jej całkowite wyeliminowanie. Dodatkowo psychodeliki poprawiają uwage (wszystko na co ją zwrócisz staje się dla umysłu bardzo ciekawe), inteligencje i kreatywność. Niestety aby osiągnąc zadowalajce rezulaty potrzebne są duże dawki ("mocno" wg. skali na erowidzie) i musisz mieć odpowiedni S&S bo po 10-20 godzinnym bad tripie (2c-p) będzie gorzej niz przed. Niedawno się o tym przekonałem.

 

ewidencja też jest, obadaj sobie

http://ajp.psychiatryonline.org/article.aspx?articleid=164498 - case report

http://www.maps.org/research/psilo/azproto.html

https://wiki.dmt-nexus.me/w/images/1/1a/psilocybin_and_ocd.pdf

http://www.currentpsychiatry.com/articles/evidence-based-reviews/article/treatment-resistant-ocd-options-beyond-first-line-medications/2f58cf84551917e368f476a892fb713c.html

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6210694.stm

 

gdzieś zagineły mi dwa badania w których koncentrowano się na mechanizmie działania (m.in aktywacja jakiegoś obszaru i upregulacja NMDA zwierających NR2b które są kluczowe dla funkcjonalnej plastycznosci mózgu). Bede w lepszym stanie to je podrzuce i jeszcze coś naskrobie

 

dodam ze moje OCD wykazuję cechy uzaleznienia behawioralnego. Naltrekson w niskiej dawce oraz levodopa bardzo podkręcały obsesje (po kabergolinie ani MPH tego nie było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety aby osiągnąc zadowalajce rezulaty potrzebne są duże dawki ("mocno" wg. skali na erowidzie) i musisz mieć odpowiedni S&S bo po 10-20 godzinnym bad tripie (2c-p) będzie gorzej niz przed. Niedawno się o tym przekonałem.

 

O Boniu , Bad tripy , na sama myśl robi sie galareta w gaciach . Ja Ci dziękuję za takie leczenie ,,, bo wiesz to jest wielkie ryzyko czy akurat osiągnmiesz oświecenie , czy wpadniesz w dno piekieł . Mi tam kwasy , ani grzybki do leczenia juz niepotrzebne ,walę w takie przyjemności. Teraz MXE , a potem, Iboga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×