Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nierówne źrenice


Gość Misiek_NL

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauważyłem że zierenica w prawym oku jest minimalnie większa od lewej, obie reagują na światło. Miałem robione TK głowy bez kontrastu i wyszło wzorowo... Dziś rano już są równe zierenice...

 

Troche się wystraszyłem :why:

 

Czy mam się czym przejmować... ??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie wczoraj chojrakowa wystraszyłaś... Ubrałem się i chciałem jechać na pogotowie zrobić to TK z kontrastem... Ale moja dróga połówka mnie przekonała żebym nie jechał.

 

Czy na prawde jeżeli TK bez kontrastu wyszło dobrze... to z kontrastem mogłaby być taka różnica że jest zagrożenie życia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek_NL, bez przesady, na TK z kontrastem po prostu wyraźniej wszystko widać, to fakt, i można jakieś zmiany przegapić na TK bez kontrastu, co też jest faktem.

Ale największym faktem jest to, że to TWOJA GŁOWA w sensie mentalnym, nie fizyczno-chorobowym, ma problem z tymi źrenicami.

Będzie tak, ze nawet jak zrobisz to TK z kontrastem, to pomyślisz, że może coś przegapili, nie prawda? Prawda.

Te-ra-pia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek_NL, nie denerwuj się :) szkoda ,że wcześniej nie wpadłam na ten wątek -nie musiałbyś po lekarzach latać ;)

Ja też tak mam :) nie wiem od kiedy ,ale zauważyłam 2 lata temu jak miałam nawrót nerwicy i ataki paniki. Myślałam ,że sie wykończe przez to i podobnie jak Ty wiecznie latałam do lusterka to sprawdzać i wkręcałam se jakieś guzy mózgu, tętniaki itp.

Tez mi mówili ,że to od leków ,ale leki odstawiłam w maju a źrenice dalej są nierówne :P tyle ,że teraz się tym nie przejmuję bo to jak juz ktoś wyżej napisał "taka moja uroda" tu na forum też spotkałam kilka osób ,które tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisałam Ci wcześniej w innym temacie, ale chyba nie zauważyłeś. Na Wiki jest podstrona związana z tymi źrenicami -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Anizokoria

Skoro byłeś u okulisty to pewnie jaskrę wykluczono? Miałeś badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego? Takie dmuchanie przyrządem w otwarte oko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×