Skocz do zawartości
Nerwica.com

antydepresant dla bulimiczki


chojrakowa

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym wstępie zaznaczam, że pytam was o to nie dlatego, żeby wypisywać sobie jakieś lewe recepty, albo naciskać na psychiatrę, ale dlatego, że zdarza się, ze ja proponuję zmianę na jakiś lek, kiedy ona się zastanawia i nie chciałabym na ten temat tutaj żadnych komentarzy, ani wywodów, dziękuję.

Otóż prawdopodobnie będę zmuszona zmienić Eliceę (Escitalopram) na jakiś inny lek antydepresyjny z prostego powodu - max dawka nie daje mi nic a nic. Z SSRI miałam przygody - brałam Zotral i Seronil, żadnych specjalnych efektów, chociaż to było dawno temu, a miały ten plus, że hamowały łaknienie, co w moim przypadku jest darem z niebios. Topamax (topiramat) odpada, miałam po nim psychozę.

Chodzą mi po głowie TLPD, ale: a) czy nie zwiększają łaknienia? b) czy można je przyjmować z benzo? (biorę xanax sr2mg) c) mam podejrzenie CHAD - czy to nie stanowi problemu, bo coś mi chodzi po głowie, że owszem?

Szukam usilnie antydepresantu, który przede wszystkim cholera ZADZIAŁA ale nie przytyję po nim, bo zarzygam się na śmierć, a szczytem szczęścia byłoby, gdyby zmniejszał apetyt.

 

Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c) mam podejrzenie CHAD - czy to nie stanowi problemu, bo coś mi chodzi po głowie, że owszem?

Szukam usilnie antydepresantu, który przede wszystkim cholera ZADZIAŁA ale nie przytyję po nim, bo zarzygam się na śmierć, a szczytem szczęścia byłoby, gdyby zmniejszał apetyt.

 

Jakieś propozycje?

 

Ten CHAD - jesli faktycznie go masz - kompletnie zmienia sprawe. Moze byc tak, ze w epizodach depresji i manii bedziesz musiala zmieniac leki. Jesli podejrzewaja to u Ciebie, to warto bys zrobila test MMPI.

 

W tej sytuacji nie warto niczego polecac.

 

Masz stany manii/hipomanii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El Chupacabra, manii napewno nie, ale niektóre epizody/okresy/dni mojego życia można podciagnąć pod hipomanię. Dlatego jest to tylko podejrzenie w tym kierunku, ale jakby nie patrzeć jest jak byk i nic innego powiedzieć się nie da.

Te stany były bardzo krótkie, kilkudniowe maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×