Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a sport.


bossu1992

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pewien problem. Trenuje sport wyczynowy, dosc ciezki i jestem w nim naprawde dobry, zdobywam wiele medali, mam stypendium sportowe itd. Niestety juz od okolo 2 lat walcze z fobia, najbardziej drecza mnie objawy somatyczne takie jak np, zawroty glowy w towarzystwie itp. Chcialbym pojsc do psychiatry po jakis slaby antydepresant(slyszalem ze sa jakies nowej generacji)ktory bedzie miec malo skutkow ubocznych. Boje sie ze lekarz zakaze mi uprawiania mojego sportu, nie wiem czy biorac te leki mozna dalej trenowac?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie SSRI zwiększają prolaktyne(oprócz jednego) dzięki której łatwo łapiemy smalec jest to hormon kobiecy wiec wiesz... Poproś o Sertralinum jedyny który nie zwieksza prolaktyny, nie powinieneś mieć przez ten lek jakiś problemów z masą mieśniową. A bym zapomniał TLPD nie powoduje podwyzszenia prolaktyny ,ale wątpie zeby Ci przepisał ten lek na pierwszy raz.

Możesz trenować tylko ,że przez pierwsze 2 tygodnie niektóre leki podwyzszaja cisnienie więc jakiś hiper wysiłek nie będzie raczej możliwy dla Ciebie(choć z tym bywa roznie moze akurat bedzie wszystko ok zalezy od ogranizmu, kazdy inaczej reaguje).

 

 

Co trenujesz ? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bossu1992, przyjmowałem SSRI oraz SNRI jednocześnie uprawiając (amatorsko) sporty i nic złego się nie działo. Wyniki się nie zmieniły, a sam czułem się dobrze. Jedynie na początku przyjmowania, jak i przy odstawianiu możesz mieć nasilone skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz, jeszcze sie wacham nad tym posunieciem z lekami dlatego ze raz mam gorsze a raz lepsze dni. Najgorsze jest to, że wydaje mi sie ze moje otoczenie ma mnie za bardzo zabawnego i rozrywkowego kolege. Staram sie nie unikac spotkan, chodze do klubow itd. Dlatego nie wiem czy leki nie beda troche za mocnym srodkiem. Co do sportu to wolalbym nie mowic, moge powiedziec ze mam szanse znalezc sie w Londynie w 2012 roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bossu

Ja bym poszedl do jakiegos profesjonalnego lekarza sportowego. I tyle.

Domyślam sie , ze możesz mieć opory aby iść z tym tematem do swojego doktorka, ktorego zapewne masz skoro myślisz o 2012.....

Istotna sprawa.

Musisz sie zorientowac jakie leki , które ewentualnie by ci psychol zaaplikowal znajdują sie na liście substancji zakazanych przez MKOL....

Z lekami jest różnie.......jak trafione to można góry przenosic i zero skutków ubocznych.Jak nietrafione to lipa.Taka jest prawda.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża dawka witaminy b6 obniża prolaktyne ,ale wadą jest senność (na mnie przynajmniej tak działała) no i stosuje się to gora 4 mesiące.Często stosowane podczas odbloku po koksach.

A po za tym jest mnóstwo leków które stosuje się w hiperprolaktynemi ,wujek google Ci wszystko powie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wszystko, wręcz jest to wskazane.. Ale to czy i w jakim stopniu zaniży Twoją wytrzymałość, siłę czy ba, może ją podbiję jak by było przy np. metylofenidacie to już musisz sprawdzić. Na każdym może być troszkę inna interakcja leków. Ja np. przy paroksetynie jak biegałem to miałem takie parestezje, że mógłbym dyńką telefon ładować w trakcie biegu heheheh A kondycja przy paro spadła, oj spadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×