Skocz do zawartości
Nerwica.com

GABAPENTYNA (Epigapent, Gabagamma, Gabapentin TEVA, Neurontin, Symleptic)


zaqzax

Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      8
    • Nie
      2
    • Zaszkodziła
      0


Rekomendowane odpowiedzi

elfrid, otóż to, sypią na lewo i prawo receptami na Depakinę czy Absenor - leki z dużymi skutkami ubocznymi. I niech pacjent tyje i łysieje. Nie zauważyłem ani jednego, najmniejszego skutku ubocznego gabapentyny. Nic, zupełnie. Ani na początku, ani teraz. We wskazaniach tego leku są tylko dolegliwości neurologiczne. Dla większości lekarzy to wystarczający powód, by nie dać recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, otóż to, sypią na lewo i prawo receptami na Depakinę czy Absenor - leki z dużymi skutkami ubocznymi. I niech pacjent tyje i łysieje. Nie zauważyłem ani jednego, najmniejszego skutku ubocznego gabapentyny. Nic, zupełnie.

Bo nawet w bardzo szerokich badaniach osób leczonych gabapentyną brak takowych objawów ubocznych, nawet przy dawkach 4800 mg/dobę. Ja krótki czas na neuralgię trójdzielną brałem 3200 mg. Też skutki uboczne- żadne. Lek nie jest metabolizowany w ogóle przez wątrobę- dla mnie ogromna zaleta. Uwaga, lek wydalany przez nerki w postaci niezmienionej- w razie poważnej niewydolnosci nerek konieczna redukcja dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to i dla mnie byl by dobry lek. Teraz.sie wkopalem w paroksetyne. Tyle wycierpialem przez srii i znowu dalem sie namowic przez lekarza. Biore 4 dzień i ratuje sie na noc propanalolem bo mam lęk wolnopłynący i moge zapomniec o śnie.A ta gaba to ciekawa sprawa chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio faktycznie nie jest ;) Ale moim zdaniem lek jest warty swojej ceny. Mogę spokojnie łazić po markecie wśród ludzi. Do tego lepsza koncentracja i ogólne wyciszenie. Brak fizycznych objawów nerwicy. Biorę 300-300-300, a jeśli nie mogę spać, wieczorem dokładam kolejne 300mg i zasypiam łagodnie i spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pażdzioch odlozyles srii, to ile pieniedzy wychodzi za te 300_300-300? Jutro bede rozmawial z lekarzem,powuem o tym leku. Tylko ze ja chce solo, moze lepsze to od amilitryptyliny, jak uwazasz? Ja mam lęk i obnizony nastroj, z tego chyba lęk wynika z obnizobego nastroju

 

-- 02 cze 2014, 01:32 --

 

Odlozyles srii?,mialo byc pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może obniżony nastrój bo nie możesz pozbyć się lęku....ja pierdolee to wszystko wygląda jak jeden komiczny eksperyment na swoim poskręcanym mózgu, kolejny lek, który na coś tam i jakoś działa ale co i jak dokładnie nie wiadomo, bierzesz bo masz nadzieję, że pomoże ci wyrwać się z tego mentalnego gówna za wszelką cenę, ktoś z tego forum działu lekowego na bank obudzi się któregoś dnia jako zombie z perpetuum mobile mózgiem ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie bral lekow jak bym np. mogl spac, ale ty tez nie spisz a jest juz pozno.

Ja śpię tylko dzięki lekom. W wątku gabapentyny nie liczyłbym na jej działanie p.depresyjne, bo takowegoż nie ma. Działa na lęk wolnopłynący i na wyciszenie frustracji, wnerwienia, wybuchów złości. Specjalnie pdałem wyciszenia a nie uspokojenia, gdyż gabapentyna nie ma działania uspokajającego, nie ma po niej ziewania, senności, nie ma wpływu na swery seksualne ani inne (spłycenie odczuwania emocji, anhedonia). Ja biorę ten lek na nawracajacer neuralgię trójdzerlną i pomógł mi w czasie koszmaru próby leczenia interferonem z rybawiryną zapalenia wątroby HCV. Wiele mu zawdzięczam, dla mnie to lek szczególny i przyjazny dla chorego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak lamo. Tego mowi ze nie zna. Nie ma badan. Metylo to wogole mowi ze w Polsce ciezko o to. No ale lamo tez w ten sam desen co gaba, zobaczymy. Oczywiscie solo, bo powiedzialem ze na wszystko zle reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamo solo? A na jakie zaburzenia?

Lamo solo generalnie sprawdza się tylko w ChAD, np. w trakcie remisji. Przeciwdepresyjnie zadziałać może tylko w skojarzeniu z antydepresantem. Nie ma działania przeciwlękowego. Nie wycisza jak gabapentyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamo solo? A na jakie zaburzenia?

Lamo solo generalnie sprawdza się tylko w ChAD, np. w trakcie remisji. Przeciwdepresyjnie zadziałać może tylko w skojarzeniu z antydepresantem. Nie ma działania przeciwlękowego. Nie wycisza jak gabapentyna.

Nie tylko w trakcie remisji- chodzi o kwestię zablokowania możliwości zmiany fazy, a zmiana fazy jest dla chorego b.niekorzystna w ChAD.

Natomiast p.depresyjnie to lepiej działa carbamazepina-chociaż ma większe działania uboczne. Lamotrygina w chorobie afektywnej jednobiegunowej ma zastosowanie niewielkie.

Wazne, aby powoli zwiększać dawki lamotryginy- często występują uczulenia przy szybkim wzroscie dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko sie pokusic u mnie o diagnoze. Wpisal mi dwubiegunowke zebym mal taniej ten lek i tyle. A zdecydowal o tym ze mi go wypisal fakt ze mu powiedzialem ze takie leki jak wenlafaksyna i mirtazapina mnie pobudzaja zamiast uspokajac i przypomnial sobie ze mial podobnych pacjentow i sie u nich lamotrygina sprawdzila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamo solo? A na jakie zaburzenia?

Lamo solo generalnie sprawdza się tylko w ChAD, np. w trakcie remisji. Przeciwdepresyjnie zadziałać może tylko w skojarzeniu z antydepresantem. Nie ma działania przeciwlękowego. Nie wycisza jak gabapentyna.

Nie tylko w trakcie remisji- chodzi o kwestię zablokowania możliwości zmiany fazy, a zmiana fazy jest dla chorego b.niekorzystna w ChAD.

Natomiast p.depresyjnie to lepiej działa carbamazepina-chociaż ma większe działania uboczne. Lamotrygina w chorobie afektywnej jednobiegunowej ma zastosowanie niewielkie.

Wazne, aby powoli zwiększać dawki lamotryginy- często występują uczulenia przy szybkim wzroscie dawki.

 

Lamotrygina ma niewielkie zastosowanie w CHAD? Skąd takie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w trakcie remisji- chodzi o kwestię zablokowania możliwości zmiany fazy, a zmiana fazy jest dla chorego b.niekorzystna w ChAD.

Natomiast p.depresyjnie to lepiej działa carbamazepina-chociaż ma większe działania uboczne. Lamotrygina w chorobie afektywnej jednobiegunowej ma zastosowanie niewielkie.

Wazne, aby powoli zwiększać dawki lamotryginy- często występują uczulenia przy szybkim wzroscie dawki

 

Lamotrygina ma niewielkie zastosowanie w CHAD? Skąd takie informacje?

ChAD to choroba dwubiegunowa. Ja napisałem, że ma małe zastosowanie w chorobie jednobiegunowej. Więc nie wiem o jakie informacje Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety powrocila depresja. Coś meczy mnie. Jak bym cos przezywal a nie ma powodu.O sen ciezko.Gabapeptyna moze pomoc,czy zapomniec o tym temacie i prosic o antydepresant ?

 

-- 07 cze 2014, 00:29 --

 

Leze,leze i czuje ze musze wstac, ze nie wytrzymam ani chwili dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, nadal bierzesz gabę? daje radę na spanie czy się czymś wspomagasz? ja mam lekki problem z wybudzeniami, tragedii nie ma, ale są niestety codziennie a kilka lat temu spałem jednym ciągiem po 8-10h, to były czasy... :105:

 

Cały czas biorę gabę :) Jeden z najlepszych leków jakie testowałem, a było ich wiele, niestety. Sam lek jakoś szczególnie u mnie nie wspomaga zasypiania, ale reguluje sen. U Ciebie może być inaczej, skoro już 50mg sertraliny powoduje senność.

Biorę 3x300mg i jestem fajnie wyciszony, ale nie ospały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, czy nie niszczy ten lek mocno wątroby, tak jak Depakine Chrono?

W ogóle wątroba tego leku nie metabolizuje, może być stosowany też w marskości wątroby i w innych zapalnych chorobach wątroby. Dla mnie to ogromna zaleta. Natomiast wymaga zmniejszania dawki, gdy są chore nerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Lek nie ma wpływu na wątrobę, przechodzi tylko przez nerki. Ja akurat badania nerek mam książkowe, gorzej z wątrobą. Więc na ten lek mogę sobie pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×