Skocz do zawartości
Nerwica.com

GABAPENTYNA (Epigapent, Gabagamma, Gabapentin TEVA, Neurontin, Symleptic)


zaqzax

Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      8
    • Nie
      2
    • Zaszkodziła
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś słyszał o Gapepentynie ? działa na GABA podobnie jak benzodiazepiny czyli możliwe,

że hamuje lęk i niepokój, mimo że jest to lek przeciwpadaczkowy to podobno jak wyczytałem

próbowano go dawać osobom z objawami lęku, depresji, ogólnie osobom nie reagującym za dobrze

na antydepresanty, czyli możliwe że właśnie przez zwiększanie produkcji i uwalniania GABA,

nie jest to benzodiazepina a lek działający na podobny mechanizm.

Może to mała alternatywa dla benzodiazepin lub jako uzupełnienie leczenia.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gabapentyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Moze to byc jak najbardziej skuteczna metoda leczenia czy wspomagania leczenia.

 

W kazdym razie poki nie ma antydepresantow Pilca to mozna tego probowac.

 

http://www.cyclingforums.com/pl/archive/index.php/t-132359.html

 

 

http://www.psychiatriapsychoterapia.pl/?a=articles_show&id=499

 

 

Odkryles bardzo ciekawy lek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77,

 

A ja przeczytalem setki opinii uzytkownikow z ktorych wynika, ze przy odpowiedniej dawce to nie tylko swietny stabilizator na stany mieszane, ale rowniez dobrze dziala przeciwlękowo i antydepresyjnie.

 

Moze nie dzialac tak mocno jak Clonazepam , ale dzialanie przeciwlękowe i uspokajajace ma jak najbardziej potwierdzone przez tysiace opinii na necie.

 

To, ze nie dzialal na twoja Matke, to nie znaczy, ze na innych nie zadziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze wrażenia są mieszane, lek jakby trochę uspokaja i wycisza, niestety nie działa

na mnie jakkolwiek antydepresyjnie a nawet mam wrażenie że lekko nasila depresję,

więc kiepska to alternatywa dla benodiazepin, chociaż działanie uspokajające jest dość

wyraźne, ciężko mi je dokładnie opisać, po tym leku jestem jakby fizycznie dużo bardziej spokojny,

dobrze działa na niepokój i napięcie emocjonalne, ale nie wpływa na nastrój - możliwe że nawet

trochę go pogarsza - czyli coś za coś, u mnie nastrój po nim jest taki nijaki, czuję jakby większą

pustkę ale nie koniecznie jest to efekt tego leku.

 

warto go wypróbować jeśli ma się problem z lękiem, niepokojem, napięciem, ale nie odczuwa

się większej depresji - większego obniżenia nastroju, apatii i zahamowania.

lek nie przymula i nie usypia jak inne uspokajacze takie jak hydroxyzyna, chloroprotyksen itp.

warto go wypróbować na objawy które wymieniłem bo może się okazać bardzo skuteczny.

 

generalnie polecam, lek ma ciekawe działanie, warto go sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Ale sam wiesz, ze z takimi lekami jest tak, ze pierwsze wyciszaja a na dzialanie antydepresyjne trzeba czekac dlugo.

 

Tak samo jest z Seroxatem czy Amitryptylina. Dzialanie sedatywne jest w zasadzie po kilku dniach, a antydepresyjne po wielu tygodniach.

 

To, ze lek dziala to dobry znak. Za pare tygodni moze sie wlaczyc dzialanie antydepresyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Ale sam wiesz, ze z takimi lekami jest tak, ze pierwsze wyciszaja a na dzialanie antydepresyjne trzeba czekac dlugo.

 

Tak samo jest z Seroxatem czy Amitryptylina. Dzialanie sedatywne jest w zasadzie po kilku dniach, a antydepresyjne po wielu tygodniach.

 

To, ze lek dziala to dobry znak. Za pare tygodni moze sie wlaczyc dzialanie antydepresyjne...

 

ale to nie jest antydepresant, z tego co mówił psychiatra to Gabapentyna działa odrazu tak jak benzo,

nie wierze ze sie rozkreci ten lek, z twojej strony moze to byc tylko gdybanie, a efekt depresyjny może

się nasilić zamiast antydepresyjnego, bo czytałem też że wielu pacjentów odczuwa depresję po tym leku,

ale wielu pomaga na lęk i niepokój.

 

nawet efektem ubocznym brania gabapentyny jest podobno depresja i drażliwość, więc to nie przypadek,

a ty porównujesz teraz do antydepresantów co jest bez sensu, snujesz domysły tylko.

działanie co najwyzej jest pewnie stabilizacyjne niż typowo antydepresyjne, bo stosuje sie ten lek w CHAD,

a ja mam jednobiegunowe zaburzenia.

 

sam poczytaj na necie opinie i potwierdzają moją tezę, choć mniejszość ludzi odczuła lekką poprawę w depresji,

ale to tylko nieliczni ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

I dlatego byles przez X lat leczony Citalem heh ?

 

Chlopie Ty masz dopiero teraz dosyc kuracje i naprawde zyczliwie Ci radze NIE odstawiaj Neurontinu, bo to moze byc lek, ktore Ci znacznie wspomoze...

 

Patrzyles jakie komba ludzie biora w takich stanach ? Chlopie biora po 5-8 lekow naraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niestety Gabapentin sprawia ze nic mi sie nie chce i nie moge sie skoncentrowac, wprawia mnie w taki stupor

ktory jest nieprzyjemny, jestem jak zombie, nie moge lezec 24h i patrzec w sufit wiec na probe bede probowal

odstawic go na pare dni ale jutro tez skonsultuje to z psycholem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mysli,że gabapentyna zadziała jak antydepresant myli się. To jeden z nowszych antypadaczkowców, fakt bardziej przeciwlękowy od takiego np. Tegretolu. Brałem

Neurontin ( gabapentyna) jakieś dwa lata temu, nie powiem, zmniejsza drażliwośc w małych dawkach ( dużych nie brałem) trochę tłumi ale benzo nie zastapi, jak ktoś brał benzo przez dłuższy czas to tylko może działac jako wspomożenie odstawiania.

To trochę taki zamulacz ta gabapentyna, jest podobno nowszy lek i piszą na internecie,że ma zastosowanie w lęku uogólnionym- pregabalina ale o nim z praktycznego punktu widzenia nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śpię na pewno lepiej po nim. Mam ciekawe sny w dodatku :) Pozatym ten lek ma specyficzne działanie na mnie - trochę rozluźnia a trochę pobudza do działania. Myślałem, że będę przymulony a tu niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek działa dobrze ale jedynie gdy nie ma się na niego tolerancji czyli bierze się go przynajmniej co trzeci dzień.

 

Wczoraj zażyłem 500mg - po godzinie pojawiła się zamułka lekka, lekkie przyćmienie świadomości, rewelacyjne rozluźnienie mięśni

oraz nienajgorsze uspokojenie, przeciwlękowo działa słabo, lek może być dobry w połączeniu z małą dawką benzodiazepiny wtedy

dochodzi do pożądanej interakcji i działanie jest podbite przez większą aktywację transmisji GABA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem kiedyś ciekawy tego leku ,jak zadziała na napięcie emocjonalne,lęki .Nie mogę go przetestować z tej oto banalnej przyczyny,że nawet po pojedyńczej dawce 100mg.bardzo leci mi cukier w dół.Mam taką wtedy przeogromną ochotę na ciasta ,czekolady ,słodkie jogurty jak po niczym dotąd .Bardzo takich stanów nie lubię, dlatego zrezygnowałem z tego specyfiku.Miał też ktoś tak, lub podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz chciał mi przepisać jakiś stabilizator ale lamotrygina odpada, bo wysypka, tegretol be bo anemia, convulex to dla mnie zabójstwo senne. natrafiłam jeszcze na lit, topiramat i gabapentynę. o dwóch pierwszych czytałam, że podobno dużo skutków ubocznych w porównaniu do ostatniego. czy mogłabym lekarzowi zaproponować próbę z tym lekiem biorąc w dalszym ciągu wenlafaksynę? aha no i czy BPD ma go na "P"?

 

-- 29 lis 2011, 15:38 --

 

plus za topiramatem niekorzystnie przemawia fakt, że zmiejsza skuteczność leków hormonalnych, a niestety bez tabletek mój cylk waha się w przedziale 21-108 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×