Skocz do zawartości
Nerwica.com

GABAPENTYNA (Epigapent, Gabagamma, Gabapentin TEVA, Neurontin, Symleptic)


zaqzax

Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gabaneptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      8
    • Nie
      2
    • Zaszkodziła
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć tego regulaminu, możesz napisać gdzie jest? Co do samoleczenia - tak to nie będzie, to on wystawia recepty, ja tylko chciałam z nim porozmawiać o lekach o których miałabym istotne dla siebie informacje.

I jeszcze kwestia samoleczenia - ostatnio moja dermatolog do której przyszłam z nową chorobą za nic nie chciała ze mną porozmawiać o chorobie, musiałam potem czytać w internecie. a mój lek antykoncepcyjny to sobie sama wyszukałam bo lekarze ignorowali to co mówię i przepisywali niewłaściwe leki. i tak dalej. to nie zachęca do wierzenia tylko lekarzom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad spróbowaniem tego jako stabilizatora nastroju, wieki temu miałem to przepisane w tym celu ale niestety wtedy jeszcze nadużywałem takich środków rekreacyjnie, teraz już interesuje mnie wyłącznie działanie lecznicze. Pregabalina niby jest od gabapentyny dużo lepsza ale na mnie akurat działa źle, powoduje lęk. Czy ktoś z was brał gabapentynę jako stabilizator? @acherontia styxmoże ty:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas brałem gabapentynę, najpierw w dawce 2x 600 mg, później 2x 300 ale zrezygnowałem bo stopniowo pogarszał mi się wyraźnie nastrój i trochę uwidoczniły się, paradoksalnie, objawy lęku społecznego mimo że gabapentyna ma mieć silne właściwości anksjolityczne. 

Jednak co parę dni, jeśli mam potrzebę wezmę tabletkę 600 mg i jest wyczuwalne jej działanie, konkretnie takie dość dziwne pobudzenie, zupełnie inne niż po stymulantach jak kofeina bo jednocześnie jest pewien spokój i rozluźnienie fizyczne. Ogólnie dość dziwny jest stan po tym leku. Poza tym, poczytałem trochę na jego temat na anglojęzycznych stronach i gabapentyna okazuje się mieć bardzo dużo zastosowań w psychiatrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy tak mało osób bierze gabapentynę? Podobno lek ten był i jest wypisywany bardzo szeroko szczególnie off label a tu temat ma ledwo 11 str…

Ja obecnie dostałam gabapentynę na moje problemy z kręgosłupem i związane z nimi nerwobóle. Jak z każdym nowym lekiem, przeczytałam ulotkę i różne artykuły na necie żeby ocenić czy potencjalne korzyści przewyższają ryzyko. I z tych artykułów dowiedziałam się, ze gaba może pomoc nie tylko na bóle ale tez na lęk wolnopłynący szczególnie przy ADHD i na stabilizację nastroju.

Podobno Gabapentyna działa świetnie w kombo z medikinetem. Czy ktoś próbował?

Na razie wzięłam dopiero drugą tabletkę. Nie mam skutków ubocznych, szczerze mówiąc nic nie czuję innego niż zwykle poza tym, że nerwobóle są ewentualnie mniejsze (ale one są tez różne z dnia na dzień wiec jeszcze nie wiem czy to dzięki lekowi). Poza tym jestem na bardzo małej dawce 300mg na dobę, a docelowo może 600. Medikinetu nie brałam przez ostatni tydzień bo ibuprom rozwalił mi żołądek - ratowałam się ibupropem na te bóle pleców zanim dostałam gabapentynę wiec od tygodnia biorę jakiś omeprazol a to wyklucza branie metylo… także połączenie moich stałych leków wypróbuje może dopiero jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×