Skocz do zawartości
Nerwica.com

kompulsje w NN


kochanie

Rekomendowane odpowiedzi

Moje "ja" to jedno wielkie natręctwo więc nie przykładam uwagi :mrgreen:

Najzwyczajniej ...znudziła mi się moja NN ...biorę ją na klatę. Tyle. Najlepiej odwrócić uwagę, ruszyć się i zabrać za jakieś zajęcie. No lepsze to niż wegetowanie mózgownicy w rozmyślaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zanim zaczelam sie leczyc to kompulsje zajmowaly około 10h/dobe

U mnie na codzień standardowy "zestaw" natręctw zajmuje łącznie jakąś godzinę z hakiem, czasami - przy gorszym dniu - dłużej, a ogólnie i tak mam dosyć tego.

 

Ale zupełnie nie wyobrażam sobie tego, co napisałaś Kochanie, że można mieć 10 h kompulsji w ciągu dnia ?? :shock: :shock:

Przecież to niemożliwe, bo wtedy nic nie zostaje na samo życie... :zonk:

Czy ktoś może potwierdzić, że miał tak czasochłonne kompulsje ?

 

Trochę się zmartwiłem :-|, bo mam wrażenie, że u mnie niestety ten czas się wydłuża, powoli i nieznacznie, ale jednak stale wydłuża.

Kurcze, nie mogę wyjść z szoku, że można mieć nawet 10h ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie da sie ukryc, ze normalnie to ja wtedy nie zylam. do szkoly przestalam chodzic i potem powtarzalam rok. na terapie pozno poszlam, bo nikt mnie tam nie zaprowadzil, a ja nie mialam pojecia ze jestem chora.. jesli bierzesz leki to nie sadze, zeby Ci sie pogorszylo. Ja biore leki, chodze na terapie i kompulsji prawie w ogole nie mam - tylko takie jakies nerwowe ruchy ręką nogą itp co chwile. Ale obsesje niestaty dalej dokuczją, chociaz juz mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to zależy, ale kompulsje zajmują mi około 4 godziny lub więcej. tak około jest przez cały dzień i to jest z przerwami. Mam mycie rąk i myję tak około 60 razy na dzień i mycie trochę trwa.

 

 

Agusiek jesli pamietasz mniej wiecej kiedy zaczely sie twoje kompulsje i znasz przyczyne lub domyslasz sie ze wzgledu na to co dzialo sie w twoim zyciu (choc nie musiala to byc zadna trauma i nic 'powaznego') to mozna sie ich bardzo latwo pozbyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agusiek jesli pamietasz mniej wiecej kiedy zaczely sie twoje kompulsje i znasz przyczyne lub domyslasz sie ze wzgledu na to co dzialo sie w twoim zyciu (choc nie musiala to byc zadna trauma i nic 'powaznego') to mozna sie ich bardzo latwo pozbyc.

ECeft, może warto byłoby zdradzić nam, że chyba chodzi o tą super-nowoczesną metodę EFT :?::shock:

z tego co czytałem na forum, to opinie o niej są bardzo niejasne i - delikatnie mówiąc - podzielone...

myślę, że ja poczekam, popatrzę

zrozumiem więcej :bezradny:

i wtedy wreszcie sam

też włączę się do akcji... :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milutki

 

tak, równiez mialem na mysli EFT ale nie tylko. Jesli potrzebujesz wiecej info polecam internet. Mozesz równiez wpisac sobie w przegladarke haslo '' OCD EFT '' i napewno wyskocza ci rózne opisy i informacje o przypadkach, o dzialaniu, opinie itd.

 

Zawsze mozesz byc tym, który sprawdzi dzialanie na sobie i bedzie mógl podzielic sie efektami na tym forum. Tym bardziej jesli jestes sceptykiem tak jak wiekszosc osób - mozesz pomóc sobie i innym. Ja mialem za soba 8 lat nerwicy lekowo-depresyjnej z silnymi natrectwami i atakami paniki w momencie zetkniecia sie z EFT. Stosujac samemu EFT postawilem sie na tyle na nogi ze moglem wyjechac za granice szkolic sie u najlepszych w tej dziedzinie. Wyleczylem sie, wyszkolilem u jednego z mistrzów EFT Karl'a Dawson'a (jest ich tylko 28 na swiecie) i operuje teraz wiedza i technikami które spokojnie radza sobie z ZOK i nie tylko.

 

Jestem na tyle pewny dzialania tych technik ze moge Ci zaproponowac pierwsza sesje nie odplatna a za reszte zaplacisz jesli uznasz ze wyleczyles sie z natrectw.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agusiek jesli pamietasz mniej wiecej kiedy zaczely sie twoje kompulsje i znasz przyczyne lub domyslasz sie ze wzgledu na to co dzialo sie w twoim zyciu (choc nie musiala to byc zadna trauma i nic 'powaznego') to mozna sie ich bardzo latwo pozbyc.

 

Wiem od kiedy i dlaczego, ale nie udaje mi się tego pokonać. Nerwicę mam od roku. To jest silniejsze ode mnie, aby te lęki przezwyciężyć :(. Chodzę do psychologa i biorę leki, ale nic nie dają :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zanim zaczęłam się leczyć to moje kompulsje trwały prawie non-stop. mam dysmorfofobię, a więc głownie te czynności polegały na patrzeniu się w lusterko. musiałam to robić ciągle. jeszcze za czasów LO potrafiłam nie pójść na lekcję bo musiałam siedzieć w szkolnej łazience i gapić się w lustro. teraz na szczęście zdarza mi się to tylko od czasu do czasu i łatwiej się od tego uwolnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×