Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mi dolega? Jaki to rodzaj nerwicy?


dano666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mój problem zaczął się około 3 miesięcy temu różnymi objawami m.in bóle głowy,kręgosłupa w odcinku krzyżowo-lędźwiowym,mrowienie kończyn,oraz zaburzenia erekcji.Miałem robione wszystkie mozliwe badania jednak nic nie wyszło, wszystkie te bóle i objawy minęły, tylko pozostały zaburzenia erekcji,lecz dopiero wtedy sie wszystko zaczęło.Objawy które towarzyszą mi teraz i z którymi borykam sie od około 2 miesięcy to straszna senność (rano nie mogę sie dobudzić,a gdy juz to zrobie to jestem nie do życia przez reszte dnia),brak koncentracji i ogólne rozbicie (nie mogę sie na niczym skupić,gdy o czymś chce pomyśleć ta myśl zostaje szybko jak przytłumiona),problemy z pamięcią,rozdrażnienie i ataki nerwowości (gdy np.ktoś coś powie to to już może mnie wyprowadzić z równowagi i wtedy wkurza mnie wszystko nawet może to być że gałąź sobie rośnie tu a nie tam).Czasami jakby ta nerwowość była mniejsza dopoki nie dojdzie do jakiejs sytuacji która ją uruchomi a wtedy jest naprawde źle,próbuje nad nią zapanować ale aż rozrywa mnie od środka.Cały dzień jestem przygnębiony,nic mnie nie cieszy,nie mam na nic ochoty-ciężko mi sie zabrać za cokolwiek,nawet seks z dziewczyną mnie czasem drażni i denerwuje.W ogóle często o tym wszystkim myśle nawet gdy tego nie chce,analizuje bardziej moje zachowanie,to co powiem i czuje się jakiś wyobcowany bez tego luzu co kiedyś do wszystkiego podchodze jakoś dziwnie.Byłem u psychiatry i dostałem pramolan.Na razie biore 4 dzień i nic nie daje, wiem że to krótko ale ja gdy mam ten atak nerwów i uczucie tego jakby nerwowego ścisku w głowie to już nie wytrzymuje i mam dość tego wszystkiego a przez to dziwne myśli czy to już tak zawsze będzie, czy bede kiedyś normalny? i sie cieszył ze wszystkiego tak jak kiedyś i nie patrzył na swoje zachowanie że to zrobiłem źle a to nie.Jaki to rodzaj nerwicy? Może neurastenia bo wiele objawów na to wskazuje!? Proszę o odpowiedzi.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz,że leki bierzesz 4 dzień. Otóż narazie możesz być spokojny. Lek ten charakteryzuje się wydłużonym uwalnianiem. Oznacza to,że musi być zachowany pewien dłuższy regularny rytm brania leku, aby mógł należycie spełniać swoje zadanie. 4 dni to mało.. tak od 3 tygodni, 4 lek zacznie działać jak powinien. Druga kwestia- zaburzenia erekcji. Duże znaczenie może mieć tu stres-a raczej jego nadmiar. Również nastawienie do życia. Stany depresyjne także nie są bez znaczenia.

 

Co jest przyczyną Twojego stanu psychicznego? Jakie masz zainteresowania? Pracujesz? Uczysz się? Opowiedz coś o sobie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaczęło sie kiedy miałem ciągłe kłótnie z ojcem podczas których sie bardzo denerwowałem wtedy sie spakowałem i wyprowadzilem z domu i zamieszkałem z dziewczyną i wtedy zaczeły sie te bóle do których zaczełem sobie przypisywac rozne choroby i zaburzenia erekcji uniemozliwiajace odbycie normalnego stosunku którymi sie przejelem i cały czas o tym myślałem , teraz juz tak o tym nie mysle i jest lepiej ale ta ciagla senność,rozbicie,odrealnienie,niemożność zrobienia niczego i nerwowosć ciagle doskwiera i to bardzo.Czasem sa takie dni ze jest lepiej a czasem budze sie rano i juz wiem ze bedzie zle a w ciagu tych 3 miesiecy moze lacznie tydzien bylo calkiem normalnie albo prawie calkiem.Interesuję silownia,koszem,snowboardem i dziewczyna co jest teraz utrudnione przez moj stan.Studiuje na uniwersytecie ale terazs do pazdziernika mam wakacje i w sumie spedzam czas glownie w domu z dziewczyna,mam nadzieje ze jak sie zaczna studia to sie troche poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Możliwe skutki uboczne: [/b]Układ nerwowy: ból i zawroty głowy, niepokój, zaburzenia snu, stany splątania; bardzo rzadko drgawki pochodzenia mózgowego, zaburzenia libido i potencji. Układ pokarmowy: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty); bardzo rzadko zaburzenia czynności wątroby. Układ krążenia: rzadko obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, w pojedynczych przypadkach podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Ponadto: zaburzenia oddawania moczu, skórne reakcje alergiczne (wysypka, pokrzywka), obrzęki, zaburzenia smaku, kołatanie serca. W pojedynczych przypadkach zmiany obrazu krwi i wypadanie włosów.   Opipramol może upośledzać sprawność psychomotoryczną, dlatego też należy zachować szczególną ostrożność prowadząc pojazdy i obsługując urządzenia mechaniczne w ruchu.

 

[b]Poinformuj lekarza:[/b]Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, prostatę, jaskrę, niedrożność jelit, zaburzenia rytmu serca lub inne choroby serca, padaczkę, chorobę Parkinsona, schorzenia wątroby i/lub nerek, nietolerancję galaktozy lub fruktozy. Gdy stosujesz leki inne leki przeciwdepresyjne a zwłaszcza nieselektywne inhibitory monoaminooksygenazy (leku nie należy stosować jednocześnie z nieselektywnymi inhibitorami monoaminooksygenazy -MAO i do 2 tygodni po ich odstawieniu), neuroleptyki, karbamazepinę, fenytoinę, doustne środki antykoncepcyjne, pochodne fenotiazyny, atropina, leki stosowane w chorobie Parkinsona oraz leki przeciwhistaminowe. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią. Opipramol nie powinien być stosowany w okresie karmienia piersią, ponieważ substancja czynna w niewielkich ilościach przenika do mleka matki. Jeśli stosowanie preparatu jest bezwzględnie wskazane, należy przerwać karmienie piersią.[code]

 

Tu masz informacje o skutkach ubocznych Twojego leku. Jeśli jakiekolwiek z nich wystąpią powinieneś zgłosić to lekarzowi.

 

Po 2...

Jeśli masz problemy związane z depresją i nerwicą to powinieneś jak najbardziej uczęszczać na terapię indywidualną. Dlaczego? Ponieważ ważne jest określenie źródła Twoich zaburzeń. Jeśli się wie co jest przyczyną to łatwiej zwalczyć objawy. Co mogę jeszcze powiedzieć. Otóż leki to nie wszystko! One same nic nie zdziałają. Jedynie mogą poprawić Twoje samopoczucie, ale musi być ktoś, kto w roli przewodnika doradzi Ci co robić.. musisz nauczyć się żyć na nowo. Poznać swoje zalety, nauczyć się korzystać z życia. Dziwi mnie fakt,że nie poinformowano Cię o terapii.

 

Po 3...

Dla swojego dobra zgłoś się do jakiegoś innego lekarza (nawet na NFZ) do jakiejś przychodni, znajdź psychologa hm?

Ps. Ja jestem zalogowana na innym forum psychologicznym.. udzielam tam również porad.. jak chcesz to możesz napisać PW z informacją skąd pochodzisz, a sprawdzę czy mamy adres jakiejś dobrej przychodni.

 

Co sądzisz o tym co napisałam? Pozdrawiam.

 

[Dodane po edycji:]

 

Gram ale teraz przyznam sie szczerze ze nie ma zadnej aktywnosci,
I za to należy Ci się porządny ochrzan :nono: aktywność ruchowa jest bardzo ważna. Chociażby dla rozładowania napięcia. Przykłady aktywności, które możesz wybrać dla siebie? Ależ proszę bardzo:

 

-Długi spacer (z dziewczyną, z psem,samotnie z mp3 w uszach- jak Ci wygodnie)

- Basen

- Jogging (tak dla relaksu- a to świetna forma rozładowania napięcia, stresu)

- Jazda na rowerze, rolkach itp.

- Jazda Konna (polecam)

- wspinaczka w jakimś parku linowym

- Kajaki..

 

Masz całe mnóstwo ciekawych zajęc. Klub sportowy akże może być. Ogólnie chodzi o to by Twój organizm nauczył się wyzbywać przykrych uczuć, zbędnych emocji. Na prawdę pozytywnie działa nie tylko na Twoją fizyczność ale i na stan umysłu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby bylo tak jak wczesniej czyli zebym nie mial jakis mysli ktorych nie chce,zebym wszystkiego tak nie analizowal,zebym nie zwracal uwagi na takie rzeczy na ktore nie powinienem,zebym mogl normalnie rano wstawac a nie przesypiac 3/4 doby bo teraz czasami nie moge wstac z lozka tak mi sie oczy kleja a jak wstane to nie moge sie na niczym skoncentrowac,wszystko zapominam (nawet rzeczy w sklepie) i zeby mi wrocila moja radosc z zycia bo moja dziewczyna chciala by mnie takiego jakiego poznala pelnego energii,pomyslow na dzien,ciagle ja czyms zaskakiwalem a teraz nawet nie moge nic wymyslec co chce robic dzisiaj bo mam ciemnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×