Skocz do zawartości
Nerwica.com

Undeadzi poszukiwani


Korat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znajdę tutaj ludzi, którzy:

- są przygnieceni problemami o naturze egzystencjalnej;

- widzą wszechobecną głupotę ludzi;

- są zażenowani zwierzęcością ludzkich zachowań;

- potrafią przewidywać żenujące zachowania ludzi;

- nie odczuwają żadnych pozytywnych emocji;

- kontemplują przyrodę i wszechświat w całej jego okazałości;

- mają za nic pieniądze i bogactwa tego świata i myślami starają się ogarnąć całe piękno świata;

- wierzą w bezinteresowną , romantyczną miłość;

- w życiu seks stawiają na bardzo odległym miejscu;

- nie kierują się emocjami, a przede wszystkim rozumem;

- dużo myślą i analizują;

- patrzą na świat realnie , a nie przez różowe okulary;

- słuchają argumentów, a obiektywna prawda jest dla nich najwyższą cnotą;

- mają zasady (coś na wzór kodeksu rycerskiego);

- nie lubią imprez;

- nie znoszą gadania o pierdołach;

- są spokojni i opanowani;

-czują się jakby byli martwi.

 

Ewentualnie czy są tutaj osoby, które mają osobowość schizoidalną i pasjonują się przyrodą , a przede wszystkim wszechświatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca, odpowiedź na twoje pytanie kryje się w dodatku w którym napisałem , że mogą być ludzie z osobowością schizoidalną. To oznacza, że żadne spotkania w większym gronie gdzie nie ma odpowiednio wyselekcjonowanych osób, które jesteśmy w stanie znieść nie wchodzą w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobowości schizoidalnej Mocca na pewno nie miałaś , bo to nie mija od tak sobie. Zaburzenia osobowości to jedne z najcięższych do wyleczenia schorzeń.

 

A jak już nas zwerbujesz ,to co będziemy robili ? Zapanujemy nad światem? Albo chociaż zaplanujmy zapanowanie nad światem ..plsss ,plss ,plsssss

Wiesz, miałem na myśli chęć pogadania po prostu z kimś kto myśli podobnie, ale jak masz pragnienie podbić świat to spoko, życzę powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ o którym rozprawiacie:

 

•brak lub znikome działania służące przyjemności – teraz to hedonizm,

•chłód emocjonalny – to raczej dystansowanie się co do niektórych,

•ograniczona zdolność wyrażania emocji wobec innych – większa bezpośredniość, zawsze je ukrywałam, bo niby tak trzeba, bo byłam zmuszona milczeć, każdy ma prawo wyrażać własne emocje nawet te negatywne, po co się dusić ze sobą?

•niezainteresowanie pochwałami i krytyką - +

•brak zainteresowania doświadczeniami seksualnymi – skrajne zainteresowanie ;)

•preferencja samotnictwa – nie potrafię mieszkać sama, muszę mieć kogoś z rodziny obok ;/

•pochłonięcie introspekcją – to akurat lubię, +

•brak bliskich związków – nie wchodzę w związki, mam toksyczną osobowość, ale szukam bliskości,

•niewrażliwość wobec norm społecznych – jeśli norma społeczną jest niedzielna Msza, rodzenie dzieci i klasyczny seks pod pierzynką z mężem po kościelnym to ja dziękuje +

 

 

Ale co jakiś czas, odczuwam wszystkie cechy ludzika ze schizoidalną osobowością, nie wychodzę przez kilka dni, wręcz nienawidze siebie...

 

Jeśli nawet to było to z pogranicza, ale miałam tak przez kilka lat łącznie ze strachem, że ktos mnie obserwuje, czai się itp....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobowości schizoidalnej Mocca na pewno nie miałaś , bo to nie mija od tak sobie. Zaburzenia osobowości to jedne z najcięższych do wyleczenia schorzeń.

 

A jak już nas zwerbujesz ,to co będziemy robili ? Zapanujemy nad światem? Albo chociaż zaplanujmy zapanowanie nad światem ..plsss ,plss ,plsssss

Wiesz, miałem na myśli chęć pogadania po prostu z kimś kto myśli podobnie, ale jak masz pragnienie podbić świat to spoko, życzę powodzenia ;)

 

No trudno :D możemy się ograniczyć do pogawędki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązanie sie tak i owszem . Miałem rodzinę kiedyś ( bez dzieci)Teraz ,związać się z kimś ,strach jak cholera . Ja jestem bez przeszłości bo pamięć strasznie nawala . Bez przyszłości bo zgubiłem się w tym dużym supermarkecie zwanym światem . Pewnie ,że bym chciał z kimś być.Ale wiesz ,ja sobie zdaje sprawę z tego ,że byłbym jedynie obciążeniem i kłopotem.Hamował bym partnerkę ,sprawiał ,że jej życie było by niepełne . Ot cała sprawa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korat na początek to powinieneś zmienić avatar.

Rozumiem że się z tym identyfikujesz ale to cie jeszcze dodatkowo dołuje...

 

Zastanów sie czy ten stan który teraz odczuwasz jest tym o czym marzyłeś.

Strasznie się uparłeś przy tych 2 słowach " Osobowość schizoidalna ",przeczytałeś na ten temat sporo i sporo na ten temat możesz powiedzieć.

 

Ten avatar niepasuje bo jednak jesteś żywym człowiekiem ,ciepłym i oddychającym .Starasz się pomagać ludziom na forum ,pracowałeś jako wolontariusz ,kontemplujesz przyrodę, szukasz przyjaciół i miłości -tak więc nie jesteś do końca pozbawiony uczuć i emocji jak ci się wydaje.

Generalnie jesteś młodym człowiekiem i wiele z tego co myślisz o sobie w ramach osobowości schizoidalnej jest bzdurą... Takie coś trzeba powierzyć fachowcom na terapii a nie analizować tego samemu !

Depresja odebrała ci ( i mnie ) racjonalną ocenę własnej osoby ,więc powinieneś z nią walczyć.

 

Może być ciężko znaleźć na forum ludzi z wymienionymi przez ciebie cechami ,bo tu wszyscy chcą powrócić do normalności ,wiedzą o czym mówisz ,już to przerabiali i ciężko to wspominają.

 

Czy ty patrzysz na świat realnie ? nie wiem ,ale mumią ani zombi na pewno nie jesteś !

 

Słyszałeś kiedyś o terapii połączonej z pracą z ciałem? Mam tu na myśli zrozumienie własnego ciała i przez to rozwój emocjonalny ,nazwanie i odkrycie tego a nie podleczenie bólu kręgosłupa.

np : http://www.ipsi.pl/praca-z-cialem#t

" Rozwojowa praca z ciałem pozwala rozwinąć drzemiący w nas potencjał .Poprzez pracę z ciałem możemy dotrzeć i zrozumieć nasze emocje i myśli. "

Sam się chciałem na coś takiego wkręcić ,dowiadywałem się ,ale mnie nie stać na razie a w pobliżu niema sensownych ośrodków prowadzących taką całościową terapię. :(

 

Wieżę że da się wiele zmienić jeśli chodzi o osobowość schizoidalną i chciałbym zobaczyć na forum nowego ,pozytywniejszego Korata :smile:

Nie chodzi mi o zmianę jakiegoś obrazka z forum ,czy udawanie bycia kimś kim się nie jest .

 

Daj znać co o tym myślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się uparłeś przy tych 2 słowach " Osobowość schizoidalna ",przeczytałeś na ten temat sporo i sporo na ten temat możesz powiedzieć.

.Starasz się pomagać ludziom na forum ,pracowałeś jako wolontariusz ,kontemplujesz przyrodę, szukasz przyjaciół i miłości -tak więc nie jesteś do końca pozbawiony uczuć i emocji jak ci się wydaje

Generalnie jesteś młodym człowiekiem

 

Kim ty k*rwa jesteś?! Szpiegujesz mnie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nikim... i wygląda na to że pisze głupoty.

Nie chciałem cie zdenerwować :( Przecież ty też możesz poczytać moje posty.

 

Dobra, może faktycznie tak jest, ale nie znam ciebie i mnie zszokowało skąd masz takie informacje o mnie. Myślałem już , że znasz mój adres i chcesz mi zrobić wjazd na chatę. Chciałem dzwonić na policję. Niestety mam paranoiczne przekonania czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi, jestem po prostu zbyt przeświadczony o tym że jestem śledzony i obserwowany. Ta sytuacja była dla mnie niczym dowód na poparcie moich tez. Muszę jeszcze bardziej ograniczyć mówienie o sobie, żeby wyzbyć się tego napięcia związanego z zagrożeniem. Będę starać się sypać głównie suchymi faktami i dzielić wiedzą na tematy psychiczne, bez odwoływania się do mojej osoby. Tak mi będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem po nocnej tułaczce ,oczywiście bardzo mocno zakrapianej alkoholem.

Znów mam silne odczucie ,że nabroiłem .I trudno mi się pozbyć przekonania ,że takich głąbów jak ja -należałoby usypiać albo odstrzelać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×