Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zagadka !


Gość Balbina^^

Rekomendowane odpowiedzi

O... fajnie, że już masz szkielet sklepu :)

 

Staram się jak mogę :smile: Ulepszam z dnia na dzień, ale jeszcze duuużo pracy mnie czeka.

Ale dla chcącego nic trudnego ponoć :smile:

p.s. Na stronie sklepu będzie tylko forum, galeria i newsy, a do tego link do Allegro- tam będzie odbywała się sprzedaż. Nie zdecydowałam się na typowy sklep internetowy, nie umiałabym zsynchronizować tego z Allegro (technicznie), więc będzie jak teraz- oficjalna stronka sklepu i sprzedaż na Allegro.

 

Witam Was ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. Na stronie sklepu będzie tylko forum, galeria i newsy, a do tego link do Allegro- tam będzie odbywała się sprzedaż. Nie zdecydowałam się na typowy sklep internetowy, nie umiałabym zsynchronizować tego z Allegro (technicznie), więc będzie jak teraz- oficjalna stronka sklepu i sprzedaż na Allegro.

 

Witam Was ponownie.

Szczerze mówiąc dobrze by było gdybyś miała również typowy sklep internetowy. Prowizje na allegro są bardzo duże, dużo bardziej opłaca się kierować klientów na własną stronę i z niej sprzedawać. Jest wiele platform oferujących prowadzenie własnego sklepu (również zintegrowanego z allegro) na zasadzie abonamentu, który dla mniejszych sklepów wynosi do 30-40zł/miesiąc (jeżeli posiadasz własny serwer) lub około 60zł jeżeli zależy Ci również na hostingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balbina^^, ja jeszcze mogę zasugerować, jak już sobie rozwiniesz sklepik, popatrz po kosmetykach na stronie Wizażowego KWC, bo jest masa kosmetyków które generalnie są nie do kupienia w zwykłych drogeriach, np. coś takiego: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt-24196-opis-Ziaja-Pro-Peeling-z-mikrogranulkami-bardzo-mocny.htm

Ja ustawicznie zamawiam to na allegro, bo nigdzie indziej nie ma opcji......w ogóle masę super kosmetyków Ziajki można kupić tylko przez neta, albo np: http://allegro.pl/clean-clear-bibulki-matujace-clean-clear-60-i1183552221.html coś takiego, genialne, nie drogie a nie do dostania stacjonarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eligojot- Wiola mi znalazła taki fajny serwer gdzie można założyć sklep internetowy i opłaty nie są duże. Faktycznie, nie wiem jak on stoi z zabezpieczeniem ale mam problem innego typu- wiele rzeczy w moim sklepie będzie pojedynczych i unikatowych- nie mogę wystawić ich i w sklepie i na Allegro, bo jeśli jedną rzecz w tym samym czasie kupią dwie osoby to co wtedy?

Tu mam problem techniczny. Gdybym to rozkminiła to mogłabym założyć sklep internetowy.

 

Shadow_no- tylko jeden punkt- na Allegro wchodzi dużo ludzi. Na stronę sklepu mniej, tym bardziej takiego świeżego i nie mającego dobrej pozycji w google. Wiola właśnie znalazła mi taki serwer- abc bodajże.

Tam jest hosting od razu. Tylko jak wygląda w praktyce to zintegrowanie z Allegro, wiesz może? Przeczytaj co napisałam Eligojotowi.

 

Linka- masz rację. Ja na wizażu bardzo intensywnie śledzę te wszystkie kosmetyki, często przydatne opinie tam można przeczytać :smile: Z kosmetykami jest problem trochę innej kategorii- jest bardzo mało dobrych hurtowni internetowych, po stacjonarnych przyznam się jeszcze nie jezdziłam. Często trzeba brać to co jest, a nie to co się chce- tak to jest z tymi kosmetykami. W tej materii czeka mnie jeszcze sporo poszukiwań.

p.s. Też bibułki kupuję przez Allegro :smile: Ale niestety jeszcze w żadnej hurtowni ich nie widziałam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pierwsza sprawa że taki dopisek dyskwalifikuje aukcję w oczach wielu potencjalnych klientów, a druga sprawa że np wystawiam jedną, unikatową sukienkę, wychodzę z domu, wracam, a tam sukienka sprzedana- i na Allegro, i w sklepie internetowym. I co wtedy? Nie zdążyłam wycofać aukcji, bo kupiły sukienkę w jednym czasie a np mnie nie było przy kompie. I lipa.

Dlatego muszę się zdecydować na jeden kanał sprzedaży- stawiam na Allegro bo wielu ludzi z niego korzysta. A swoją stronę www będę mieć- tam będzie wszelkie info i miejsce spotkań :smile:

Tak jest jak człowiek jest ambitny i stawia na jakość a nie ilość- nie będę sprzedawać rzeczy łatwo dostępnych, chcę, żeby moimi klientkami były kobiety świadome siebie i swojego stylu, dlatego będę im proponować ubrania które nie są dostępne na pierwszym lepszym bazarku. Jeśli mój plan nie wypali to wtedy przerzucę się na masówkę i na modele ubrań wszędzie dostępne.

 

Co do hurtowni- mam fajne hurtownie odzieżowe, obuwniczą (butki z USA), z torebkami i z biżuterią. Z kosmetykami też mam dwie- jedna ma takie tańsze marki, a druga to Lancome itp (to na przyszłość). Ale właśnie nigdzie nie mogę znalezc hurtowni która miałaby np bibułki albo inne ciężko dostępne rzeczy :? Poszukam jeszcze w stacjonarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie towary masz po jednej sztuce to faktycznie nie opłaca się tego robić. Założyłem, że stany magazynowe jednego towaru/rozmiaru masz po >2 sztuki.

Dobre oprogramowanie dla sklepów internetowych ma opcję pobierania poprzez API allegro ile towaru już się sprzedało, wówczas stany magazynowe w sklepie aktualizują się automatycznie. Coś sprzedasz na allegro, w sklepie mamy -1. Jeżeli to oznacza, że już nie ma na magazynie towaru towar zostaje ukryty bądź wyświetla się informacja o czasie jaki potrzebny jest na uzupełnienie dostawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie towary masz po jednej sztuce to faktycznie nie opłaca się tego robić. Założyłem, że stany magazynowe jednego towaru/rozmiaru masz po >2 sztuki.

Dobre oprogramowanie dla sklepów internetowych ma opcję pobierania poprzez API allegro ile towaru już się sprzedało, wówczas stany magazynowe w sklepie aktualizują się automatycznie. Coś sprzedasz na allegro, w sklepie mamy -1. Jeżeli to oznacza, że już nie ma na magazynie towaru towar zostaje ukryty bądź wyświetla się informacja o czasie jaki potrzebny jest na uzupełnienie dostawy.

 

Mój sklep będzie trochę inny niż typowy sklep. Staram się wyłapywać ciekawe ubrania, często ściągane z UK. Owszem, rozmiary będą różne, ale często zdarza się tak, że np nie ma danej rzeczy rozmiaru S czy tam rozmiaru M. Zdarza się też tak, że dana rzecz jest jedna w magazynie, unikatowa.

Zresztą staram się takie znajdować. No i będę mieć tak, że np będzie jakaś sukienka u mnie roz. M a ktoś mi napisze że chce taką, ale S. No to przy najbliższym zamówieniu wezmę mu (jej raczej ;) ) rozmiar S, jeśli taki będzie.

A Allegro tak jak piszesz ma dobry system. Mając tam sklep mam nie tylko liczniki, ale także np kalkulator dochodów, marży itd, plus darmowe szablony aukcji, programy do tworzenia aukcji, poradniki i banery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×