Skocz do zawartości
Nerwica.com

Budzę się zmęczona.


A26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dawna mam problemy ze snem. Trudno mi zasnąć, ale największy problem to pobudka. Pamiętam czasy, kiedy budziłam się wypoczęta, z głębokim oddechem a teraz... ból głowy, strasznie trudno mi się zwlec z łóżka nawet po ponad 8 godzinach snu, czuję się słabo, jakbym w ogóle nie odpoczywała.

 

Przestrzegam mniej więcej zasad co do wietrzenia pomieszczenia, nie brania komputera do łóżka itd...

Macie jakieś sprawdzone sposoby na dobry sen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam nerwicę lękową, ale już jest lepiej, tabletki brałam tylko jakiś czas i w sytuacjach awaryjnych, kiedy bardzo bardzo musiałam gdzieś pojechać czy pójść załatwić.

 

Teraz mam nawroty tylko raz na jakiś czas, funkcjonuję normalnie. Mam problemy emocjonalne i wiem, że 100/100 zdrowy sen jest raczej niemożliwy dopóki sobie z tym nie poradzę, ale może jednak są sposoby żeby chociaż troszkę lepiej wypoczywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając aspekt psychologiczny, może popróbować trochę ze zwykłymi sposobami na dobry sen?

Męczyło mnie ostatnio to samo, z tym, że nawet po 12tu godzinach snu wstawałam zmęczona (a żaden budzik ani nikt nie był w stanie mnie dobudzić wcześniej).

Proponuję to co mnie pomogło:

Przestawienie łóżka (małe przemeblowanie), spanie z otwartym oknem, więcej ruchu (jogging?), mniej niezdrowego jedzenia i dużo dużo wody w ciągu dnia. Ah i jeszcze dodatkowo zrezygnowałam z kawy, zaczęłam brać magnez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło postawienie łózka w osi północ-południe .

I nastawianie trzech budzików .Skróciłem sen do 6-6,5 h i jest znacznie lepiej i z zasypianiem i z poczuciem zmęczenia po przebudzeniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś słyszałem, że dobrze jest spać głową na północ. A w ogóle teraz noc i sen to dla mnie odpoczynek od siebie i swojego popieprzenia. Sny mam raczej przyjemne, więc jest git. Nie wysypiam się właściwie nigdy i przez cały dzień czuję się wypluty, ale chyba się już przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×