Skocz do zawartości
Nerwica.com

instynkt macieżyński u 15 latki


Vissa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! moja siostrzenica ma 15 lat i od 2 lat ciągle mówi że chciałaby mieć dziecko, czyta strony o ciąży kupuje ubranka dla niemowląt, to mnie niepokoi, ostatnio kupiła sobie taką dużą lalkę niemowlaka i się nią opiekuje przebiera tuli.Nawet nadała jej imię chodzi z tym niemowlakiem po domu i kołysze.Ona mówi że nie widzi w tym nic złego ale przecież w tym wieku się nie myśli o dzieciach! Ona mówi że pragnie dziecka nieraz z tego powodu płacze po kryjomu że nie ma dziecka.

Mówi że zaszła by w ciążę nawet z byle kim! Co mam robić jak reagować pozwalać jej się bawić tą lalką czy jej zabrać? Boję się że ona tą zabawą robi sobie nieświadomie krzywdę.mówi że ma wrażenie jak by to było żywe dziecko. z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Vissa,

od zawsze wiadomo że dziewczynki się bawią lalkami a chłopaki samochodami :smile:

Tutaj może być jakiś problem, ale nie wiem czy to wynika z niewiedzy dziewczyny odnośnie odpowiedzialności jaką jest macierzyństwo czy to coś innego,głębszego.

Dziewczyna jest już duża i niema nic złego w kolekcji lalek na półce ale jak piszesz to zaszło za daleko np: te głupoty o zajściu w ciążę i płacze.

Najlepiej żebyś z ją namówiła na rozmowę z psychologiem -my na forum ,ani ty -nie jesteśmy specjalistami.Z matką to ona może się wstydzić o tym rozmawiać ale może ty ją przekonasz do takiej wizyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zachowanie, może to chwilowa fascynacja, w dobie simsów i innych iteraktywnych gier...ubieranek, itp.

 

Pamiętam, że w wieku 17 lat, to jedyny okres, który wowołał u mnie instynkt, tzn. chiałam mieć bobo, za młodu, żeby to starą matką nie być, ale po roku czasu zmieniło to się masakrycznie w całkowityą niechęć do dzieci, i teraz nie wyobrażam sobie takiej sytuacji brrr...

 

 

Gdzie mieszka siostrzenica, miasto czy wieś? Z moich obserwacji to dzieci ( przyszła młodzież) gimnazjalna na wsiach, w porównaniu do gimnazjalistów z miast, zachowuje się dość infantylnie jeszcze, może to okres opóźnionego dojrzewania, lub co gorsza prawdziwe odczucia - pamiętacie w Anglii, małe miasteczko, bardzo konserwatywne, katolickie, z aferą w gym, chyba z jakieś 10 dziewczyn w wieku od 13-16 zaszła w tym samym czasie w ciążę, i większości podobno był to świadomy wybór... :pirate: Może ktoś pamięta nazwę tego miasteczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siostrzenica mieszka w mieście. To raczej nie chwilowa fascynacja bo ona miała BZIKA NA PUNKCIE KONI A TERAZ TO JEJ PRZESZŁO.A o tym dziecku to ona ciągle marzy...Ona kocha dzieci od zawsze, jak widzi malucha w wózku to podchodzi i go podziwia z taką miłością w głosie i oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam żeby poszła do psychologa albo chciałam o tym powiedzieć psychiatrze do którego chodzi, jak o tym usłyszała to się popłakała i powiedziała żę nie pozwoli sobie zabrać lalki bo to nic złego że się nią opiekuje :?
Wydaje mi się że absolutnie niewolno jej odbierać tej lalki ! -siostrzenica sama poprzez rozmowy /terapie zmieni swoje nastawienie i ją za jakiś czas odstawi -tylko zachowaj tą informacje dla siebie.

Psychiatra też powinien pomóc tylko pytanie czy siostrzenica jest z nim szczera,czy ma do niego zaufanie i rozmawia o wszystkim? Jeśli nie to on nie wie o problemie z lalką...

Sama powinna mu o tym powiedzieć,może nie jako problemie tylko o czynnościach którym poświęca dużo czasu dziennie. Jak ty powiesz psychiatrze to ona może stracić do ciebie zaufanie? Trudno mi coś doradzić...

 

Niestety nie jestem specjalistą :( Poprosiłem o pomoc panią psycholog Martę Żurowską : pytania-do-psychologa-f31.html

Miejmy nadzieję że się tutaj wypowie i coś lepszego doradzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem faktycznie jest dosyc skomplikowany.

mam pytanie z jakiego powodu dziewczynka chodzi do psychiatry?

czy ma norme intelektualna?(czy byla badana testem inteligencji?jak intelektualnie jest rozwinieta?

czy wiadomo jest o jakiejs traumie/trudnych wydarzeniach dziewczynki?

jak wyglada sytuacja w domu rodzinnym?

jak funkcjonuje w szkole?

to na razie pozostane przy pytaniach, czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×