Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam i o pomoc pytam.


Antonii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Nie przeciągając mam 17 lat i myślę, iż to powinno wystarczyć. Otóż chciałbym porady kogoś, kto się zna coś na psychologii. W internecie, jak to w środkach masowego przekazu, gdzie każdy może się wypowiedzieć na jakiś temat nie mając zielonego pojęcia naczytałem się sporo rzeczy i tutaj właśnie zostaje zachwiana moja pewność.

Praktykuję od około 3 miesięcy świadome śnienie. I tutaj stawiam pytanie. Czy może to mieć jakiś wpływ negatywny na moją psychikę? Czy te praktyki są zupełnie nieszkodliwe. Faktem jest to, że podczas świadomego snu, gdy pewna świadomość w mózgu zostaje odzyskana, mózg pracuje w tej fazie REM troszkę innaczej. Jak już wspomniałem, naczytałem się wielu negatywnych opinii na ten temat, jednakowoż chciałbym odpowiedzi jakiejś osoby kompetentej. Najlepiej psychologa. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Antonii.

mnie tez interesuje temat odnosnie snu.Ja lunatykuje całe zycie odkad pamiętam,rozmawiam przez sen,ostatnio mąz mnie "nakrył" jak w środku nocy "rozmawiałam z roslina donicczkową) trzymałam ja za listki i głsakałam...moj maz mnie zawołał i jak zobaczył moje oczy kiedy sie do niego odwrociłam to juz biedny spac nie mogł.Mowił ze scena jak z horroru:P a ja podobno mu powiedizałam"nic nie kazali..."i rzuciłam sie na łozko.

rano oczywiscie nic nie pamietalam,czasem budze sie w nocy jak chodze po mieszkaniu,to sa dziwne odczucia z granicy snu i jawy,jakbym to była ja i nie ja....mi EEG wyszło nieprawidłowe.....wiem ze w Bydgoszczy jest centrum badania zaburzen snu ale musi cie chyba lekarz skierowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×