Skocz do zawartości
Nerwica.com

Walka o krzyż


Gość Magdaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Chciałam się Was zapytać co sądzicie o tej całej sytuacji z krzyżem pod Pałacem Prezydenckim. Czy wg Was jest to szopka elektoratu PIS czy potrzebne demonstracje? Jakie macie zdanie w tej sprawie? Czy wg Was krzyż powinien zostać przeniesiony czy macie to gdzieś? Podzielcie się opinią.

 

Wg mnie to szopka i żenada :pirate:

A tu, ku pokrzepieniu serc, impreza pod krzyżem, są panie ok 70tki i pan z boom boxem:

http://w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/impreza_pod_palacem_prezydenckim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zniesmaczona całą aferą.

 

Krzyż powinien zostać przeniesiony, z całym należnym mu szacunkiem i czcią, do miejsca ku temu bardziej odpowiedniego.

Pałac Prezydencki nie powinien stanowić miejsca czci i pamięci niezależnie od tego, kto poległ.

 

Czuję obrzydzenie na myśl o histerii, która powstała z powodu pomysłu przeniesienia.

Jest to żenujące, a w najlepszym przypadku śmieszne - proponuję, żeby osmiornica z mistrzostw zdecydowała, gdzie powinien stać krzyż spod Pałacu Prezydenckiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie moherowe baby! Myślą, że tańcami pod krzyżem spełniają swój chrześcijański obowiązek. W Polsce mamy dziwny zwyczaj przywiązywania się i adorowania rzeczy, pomników, symboli. A prawdziwe chrześcijaństwo przejawia się w relacjach z drugim człowiekiem, jakimkolwiek człowiekiem. Mohery myślą, że tylko modlitwami wymodlą sobie Niebo... Żenada. A spróbuj im nie ustąpić miejsca w autobusie, to będzie afera na całą drogę, a pod krzyż iść i pląsać to siłę ma... Są starsi ludzie, którzy są w miarę rozgarnięci i módlmy się my o to, aby nam taka palma na ten wiek nie odbiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie moherowe baby! Myślą, że tańcami pod krzyżem spełniają swój chrześcijański obowiązek. W Polsce mamy dziwny zwyczaj przywiązywania się i adorowania rzeczy, pomników, symboli. A prawdziwe chrześcijaństwo przejawia się w relacjach z drugim człowiekiem, jakimkolwiek człowiekiem. Mohery myślą, że tylko modlitwami wymodlą sobie Niebo... Żenada. A spróbuj im nie ustąpić miejsca w autobusie, to będzie afera na całą drogę, a pod krzyż iść i pląsać to siłę ma... Są starsi ludzie, którzy są w miarę rozgarnięci i módlmy się my o to, aby nam taka palma na ten wiek nie odbiła.

 

 

 

Wyjąłeś mi to z ust.

W 100% zgadzam się z Twoja wypowiedzią.

Wstyd mi za takie cyrki - świat patrzy na Polaków i stuka się w czoło i mówi -"co za klowny"; "co za zaścianek"; "co za cofniecie cywilizacyjne"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zastanawiają motywy postępowania - "krzyżowców"... Stawiam na debilizm - co sugeruje tępy wyraz twarzy uczestników całego przedsięwzięcia, albo zbiorową paranoję - ludziom wydaje się, że przenieśli się w czasie do epoki, kiedy prześladowano Chrześcijan.

 

Ta banda fanatyków kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej, używając w tym celu odpowiednio dobranych sformułowań. Szczególnie jeżeli chodzi o odzywy (a raczej okrzyki) - "Nie przelewajcie polskiej krwi!", "Drugi Katyń", "Socjalizm doprowadził ludzi do nędzy!", zwroty do policjantów i strażników miejskich - "NKWD!", "Gestapo!"

 

Poza tym pod PP rezyduje ekipa psycho-katolików - walnięta ruda kobita z białą torbą - przywódca psychofanów, zwichrowany lokacz bredzący coś o misji apostolskiej, młoda kobieta płacząca przed stojącymi prze nią księżmi, stary pierdziel krzyczący coś o ograniczeniu swobód obywatelskich i reszta stukniętych ludzi, którzy twierdzą, że po tragedii Smoleńskiej nie potrafią normalnie funkcjonować.

 

Ja bym rozwiązała tą całą sprawę radykalnie - poprzez uraczenie delikwentów "darmowymi biczami wodnymi" z armatek wodnych... Jest tylko jeden zasadniczy problem, bo gdyby jakiś staruszek dostał przez to zapalenia płuc, wtedy oskarżono by organy o nadużycie siły, a obrońcy krzyża zrobiliby z siebie męczenników za wiarę katolicką...

 

Za jakiś czas dziki tłum będzie wykrzykiwał - Lech K. - Sancto Subito! A wszystko za sprawą "lansowania" tragedii na śmierć męczeńską, przez niejakiego Jarosława K., który uważa, że pomimo przegranych wyborów, jest w stanie podzielić naród i podburzać podległe mu masy do oficjalnego buntu przeciwko nowej władzy. Bo ta cała obrona krzyża, to nic innego jak manifestacja przeciwko "niewiernym" - z PO, czy lewicy.

 

Obawiałam się nawet, że gdyby akcja przeniesienia byłaby jednak przeforsowana, to w stronę księży i harcerzy mogłyby polecieć kamienie i butelki... I to z rąk ludzi nazywających siebie katolikami...

 

A tak podsumowując - MIEJSCE KRZYŻA JEST W KOŚCIELE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiacie w sedno swoimi postami. Goldie- święte słowa. Nie wiem do czego doprowadzi ta cała akcja tych psychicznych fanatyków, ale wiem dwie rzeczy, a raczej trzy:

1. Jarek przegrał wybory a mimo to naród podzielił nawołując teraz swój elektorat do walki z 'niewierzącymi' PO. Ci ludzie cofnęli się do czasów prześladowań, dosłownie. Niezła schiza, jak to mawia mój tato.

2. Świat się śmieje z Polski.

3. Ja chyba stąd wyjeżdżam. Jak tu mieszkać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ,że to co się tam dzieje teraz to istne wariactwo. Tylko zastanówcie się kto to tak naprawdę rozpętał? komu do cholery ten krzyż tak bardzo przeszkadzał? Skoro są zapaleńcy , którzy tam przychodzą się modlić , składać kwiatki itd, to niech sobie to robią. Wiadomo ,że to z czasem osłabnie i wtedy można krzyż zastąpić tablicą i po sprawie. Komu to przeszkadzało? Panu Bronkowi, który powiedział, że się do Pałacu nie wprowadzi póki krzyż nie zostanie przeniesiony. Nie widzicie co sie naprawdę dzieje? Portrety pana Bronka w ambasadach i innych placówkach Was nie rażą?? Bo mnie to o wiele bardziej wkurza niż ten krzyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała akcja się prosi o przymusowe zamknięcie do psychiatryka, bo uczestniczące osoby ewidentnie mają poważne zaburzenia psychiczne i stanowią zagrożenie dla siebie i dla społeczeństwa.

 

Ale w ogóle ludzie są jacyś pojebani. Biją o jakieś dziwne rzeczy nie mające wpływu na ich życie a nie potrafią się ruszyć by walczyć z deptaniem ich życia przez bandytów z wiejskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronek powiedział, że nie chce się przeprowadzać do pałacu bo woli zostać w swoim mieszkaniu, ale w końcu jego żona podjęła decyzję- stwierdziła że ma już dość prania, gotowania i prasowania a w pałacu ma przecież pomoc domową. Czytałam o tym w nowej 'Polityce', gdzie Bronek wypowiadał się, że jest już po żałobie i przyszedł czas, aby krzyż przenieść w odpowiednie dla krzyża miejsce (a takowe jest w kościele) a tam postawić pomnik czy tablicę pamiątkową, a taka na pewno tam powstanie. Ile ten krzyż ma tam stać? Żałoba w sercu wielu ludzi będzie jeszcze długo, ale to nie znaczy że on ma tam stać, bo mieszanie krzyża do polityki nie jest dobre, a pałac prezydencki nie jest miejscem na symbole chrześcijańskie. Polacy za bardzo się przywiązują do symboli.

A ci fanatycy będą tam płakać jeszcze kilka lat, przecież 'zostali osieroceni' po katastrofie smoleńskiej. Kto tę burzę rozpętał? Jarek w swoich agresywnych wypowiedziach.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bMF-BmWiSus&feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałoba w sercu wielu ludzi będzie jeszcze długo, ale to nie znaczy że on ma tam stać, bo mieszanie krzyża do polityki nie jest dobre, a pałac prezydencki nie jest miejscem na symbole chrześcijańskie. Polacy za bardzo się przywiązują do symboli.

A ci fanatycy będą tam płakać jeszcze kilka lat, przecież 'zostali osieroceni' po katastrofie smoleńskiej.

 

Zgadzam się - pałac prezydencki i obszar mu towarzyszący to nie miejsce kultu religijnego, od tego mamy Częstochowę, Licheń itd. Dodam jeszcze, że prawdziwą żałobę noszą bliscy ofiar katastrofy. I nie zauważyłam, żeby się sprzeczali o krzyż, a de facto, to oni mieliby do tego większe prawo niż Ci katolicy-fanatycy.

 

A propos krzyża - trzeba zauważyć, że nie każdy w tym kraju wierzy w Boga, nie każdy jest katolikiem, czy nawet chrześcijaninem. Państwo jest dla wszystkich, a nie tylko dla katolików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A propos krzyża - trzeba zauważyć, że nie każdy w tym kraju wierzy w Boga, nie każdy jest katolikiem, czy nawet chrześcijaninem. Państwo jest dla wszystkich, a nie tylko dla katolików.

 

 

 

Jasne ,że tak. Ale nikt nie każe się niekatolikom pod tym krzyżem modlić. Jeśli zaś są tacy , którzy mają taką potrzebę, to po co ich ruszać. Cała ta akcja moim zdaniem miała tylko rozjuszyć społeczeństwo i odwrócić uwagę od innych spraw. Jak zawsze zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winny jest Bronek, patriota herbu Korczak.

 

Tablica wirtualna chyba, konserwator wypowiedział się jednoznacznie, że to zakłóci architekturę tego miejsca i nie ma mowy o tablicy, porozumienie stron też o tym nie wspomina, więc gdzie będzie? Może kiedyś.

 

będzie czy nie będzie tablica, o krzyżu mowa.

przez Pałacem nie jest jego miejsce.

a to co się dzieje to cyrk. pośmiewisko.

 

[Dodane po edycji:]

 

A tak podsumowując - MIEJSCE KRZYŻA JEST W KOŚCIELE.

 

:brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy drodze ktoś zginął. Lech Kaczyński nie zginął pod Pałacem. W Smoleńsku mogą krzyż postawić. Natomiast cmentarz jest ziemią poświęconą i godną krzyża. Plac przed Pałacem nie jest ani kościołem, ani miejscem gdzie ktoś umarł, ani ziemią poświęconą. Jest ziemią polityczną, która powinna być wolna od religii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem winny całej sytuacji jest głównie Komorowski. Nie powinien pytać się o zdanie kleru (co do miejsca przeniesienia) tylko pokazać stanowczość i delikatnie acz skutecznie zasugerować by z tym spi...li gdziekolwiek. A tak kler, wiadomo, zaczął się droczyć, pojawili się w międzyczasie oszołomy z partii rydzyka i mohery jak mięso armatnie na pierwszym froncie. Prezydent powinien był być stanowczy i tyle. Koniec kropka. A nie ulegać naciskom kościoła i pytać ich o zdanie. W końcu to jego teren, jego jurysdykcja etc. Szkoda, że nie przeniosą mu tego krzyża pod wejście do mieszkania i tam nie zaczną odprawiać te szarlatańskie modły. Ciekawe czy wtedy by też grzecznie pytał czy może go zabrać i móc wejść do mieszkania? Martwi mnie to, że nasz przyszły prezydent ulega w takich sprawach, to jest niepokojące.

 

P.S. Zwłaszcza, że właśnie przeczytałem , że wydał teraz oświadczenie wspólne z klerem. Żenada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak podsumowując - MIEJSCE KRZYŻA JEST W KOŚCIELE.

 

:brawo:

 

 

Chyba trochę przesadzacie. Wszystkie, które upamiętniają czyjąs śmierć przy drodze też do kościołów przenieść?

 

Widzę, że nie można używać symboliki.

Krzyż powienien być w miejscu symbolizującym wiarę, siedziba głowy państwa takim miejscem nie powinna być, w naszym państwie konstytucja gwarantuje wolność myśli i wyznania.

 

[Dodane po edycji:]

 

Moim zdaniem winny całej sytuacji jest głównie Komorowski. Nie powinien pytać się o zdanie kleru

 

no to jest najlepsze hasło - jakby nie zapytał, to dopiero byłaby histeria. założę, że wtedy także byś napisał, że jest winny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy państwem katolickim bo większość narodu jest tej wiary, ale mamy wolność religii. Jestem wierząca, ale wiem że może nie każdy obywatel życzyłby sobie krzyża w takim miejscu.

Pałac Prezydencki jest miejscem politycznym, a religii do polityki się nie miesza (za co właśnie nie toleruję PISu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×