Skocz do zawartości
Nerwica.com

ADHD a Wellbutrin


grande

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogłem znaleźć odpowiedzi nigdzie indziej.

 

Mam ADHD i lekarz ostatnio przepisał mi (na sam początek leczenia farmakologicznego) Wellbutrin 150mg i powiedział, że w razie potrzeby mogę wziąć podwójną dawkę. Przez pierwsze około 10 dni nic się nie działo, żadnej poprawy, pogorszenia, nic. Więc spróbowałem podwójną dawkę (300mg) i natychmiastowo pomogło, tego samego dnia. Wszystkie objawy zaczęły znikać i było coraz lepiej. Ale po kolejnych 10 dniach nagle zaczęło się gwałtownie pogarszać. Nerwy, zaburzenia mowy i pisania, zapominanie, dekoncentracja i wszystko inne powróciły z większą siłą. To normalne?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, że przez 10 dni lek brałeś w dawce 300 mg i przez te 10 dni działał dobrze? Wellbutrin ma pewne działanie na ADHD, ale raczej słabe. Rozumne, że lekarz chce wejść powoli w Twoją farmakologię, ale po tym leku w stosunku do ADHD wiele bym się nie spodziewał. Innym lekiem, podobnie działającym (wychwyt dopaminy i noradrenaliny, ale dużo silniejszy dopaminy niż w wellbutrinie) jest concerta i to ten lek u wielu osób daje pozytywne efekty. Ale kieruj się zaleceniami lekarza, kiedy podejmie decyzję o silniejszym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×