Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szczepionka na stres


Receptor1

Rekomendowane odpowiedzi

Naukowcy stworzyli szczepionkę na stres

Amerykańscy naukowcy poczynili znaczące postępy w pracach nad szczepionką przeciw stresowi. Według tygodnika "The Sunday Times", na który powołuje się serwis newsru.com, nowa generacja leków, które uwolnią nas od psychologicznego napięcia i jego destrukcyjnego wpływu na nasze zdrowie, znajdzie się na sklepowych półkach już w niedługim czasie.

Jak informuje agencja ITAR-TASS, biochemiczny mechanizm stresu został odkryty przez profesora neurochirurgii na Uniwersytecie w Stanford, Roberta Sapolskiego. Około 30 lat temu rozpoczął on swoje badania w Afryce, skupiając się na zachowaniu zwierząt. Podczas badań naukowiec zauważył, że w sytuacjach stresowych ssaki produkują specjalne hormony - glikokortykosteroidy. To one odpowiadają za zintensyfikowanie pracy mózgu i ciała, pomagając uniknąć zagrożeń.

 

Jednak u wielu osób poziom tego hormonu stale utrzymuje się na wysokim poziomie, co prowadzi długotrwałego stresu. – Jeżeli poziom glikokortykosteroidu utrzymuje się w organizmie na wysokim poziomie przez dłuższy okres czasu, zaczyna on działać toksycznie, niszcząc szare komórki i osłabiając system immunologiczny – wyjaśnia profesor Sapolski.

 

 

Naukowcy z Kalifornii znaleźli sposób na "wyłączenie" mechanizmu produkcji tego hormonu, gdy jego działanie nie jest już konieczne i przy pomocy inżynierii genetycznej przygotowali szczepionkę. Eksperymenty przeprowadzone na szczurach dały pozytywne wyniki, teraz przygotowywane są testy na ochotnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze że robią coś w tym kierunku ?

Przypuśćmy że to już teraz można kupić... Stres towarzyszy nam codziennie.Więc mam 2 reklamówki tego w domu (na zapas -chrzanić że to takie drogie...) i nigdzie się bez tych tabletek nie ruszam.Co by było gdybym przypadkiem niewziął swojej dziennej dawki ?

 

Wyobraziłem sobie jak będzie wyglądać ulotka tego leku:

" Lek nie zaburza zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

UWAGA :Zabrania się zażywania leku następującym grupom zawodowym:

-kontrolerom ruchu lotniczego,

-pilotom,

-lekarzom na dyżurach,

-treserom dzikich zwierząt,

-pracownikom na wysokościach,

itd " :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze że robią coś w tym kierunku ?

Przypuśćmy że to już teraz można kupić... Stres towarzyszy nam codziennie.Więc mam 2 reklamówki tego w domu (na zapas -chrzanić że to takie drogie...) i nigdzie się bez tych tabletek nie ruszam.Co by było gdybym przypadkiem niewziął swojej dziennej dawki ?

 

Wyobraziłem sobie jak będzie wyglądać ulotka tego leku:

" Lek nie zaburza zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

UWAGA :Zabrania się zażywania leku następującym grupom zawodowym:

-kontrolerom ruchu lotniczego,

-pilotom,

-lekarzom na dyżurach,

-treserom dzikich zwierząt,

-pracownikom na wysokościach,

itd " :mrgreen:

 

Nie ma jak pozytywne podejście ludzi na tym forum.

 

Po co komu leki na forum radą cud jest psychoterapia na wszystko działa :lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matnia

Ja też:)

 

A serio, brzmi to ciekawie , tylko czy coś z tego będzie . Tyle już było obiecujących nowinek i jak na razie cisza:( Ehh, dobrze jednak mieć nadzieję.

 

[Dodane po edycji:]

 

 

Po co komu leki na forum radą cud jest psychoterapia na wszystko działa :lol::lol::lol:

Ja myślę ,że jak mamy rozpieprzoną chemię w mózgu to psychoterapia daje tule co umarłemu kadzidło:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to samo.Tylko głupota i naiwność sprawiają że ludzie sami sobie budują piekło.

 

 

Nadzieja to piekło? Poza tym zajrzałeś do tego artykułu. Nie napisano tam ,że jakiś dupek każe się ludziom podrapać za uchem i to ich uleczy.

 

[Dodane po edycji:]

 

wiola173, nie wiem jakie były intencje autora tego zdania, ale ja to zrozumiałem w zupełnie inny sposób jak Ty. :smile:

No to chyba wiesz jak ja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natychmiast lecę do Ameryki na ochotnika. Bez sekundy zastanawiania. Albo wóz, albo przewóz... bo tak żyć dalej już nie chcę. :hide:

 

widzę, że ktoś ma słabo rozwiniętą umiejętność czytania ze zrozumieniem, gdzie na napisałem, że masz lecieć do USA? Chodzi mi tylko o to, że gdy szczepionka przejdzie, to pewnie będzie także na rynku Europejskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natychmiast lecę do Ameryki na ochotnika. Bez sekundy zastanawiania. Albo wóz, albo przewóz... bo tak żyć dalej już nie chcę. :hide:

 

widzę, że ktoś ma słabo rozwiniętą umiejętność czytania ze zrozumieniem, gdzie na napisałem, że masz lecieć do USA? Chodzi mi tylko o to, że gdy szczepionka przejdzie, to pewnie będzie także na rynku Europejskim.

 

 

Ehh, a Ty masz zanik poczucia humoru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ,że jak mamy rozpieprzoną chemię w mózgu to psychoterapia daje tule co umarłemu kadzidło:(
Wiola czy to jakaś aluzja do mojej osoby ? :?

 

 

Ależ skąd. To wynika z mojego własnego doświadczenia. Czemu bierzesz to do siebie?

 

matnia Dzięki:) i nawzajem, to już jak się zaczniesz pakować na wyjazd lot to daj znać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natychmiast lecę do Ameryki na ochotnika. Bez sekundy zastanawiania. Albo wóz, albo przewóz... bo tak żyć dalej już nie chcę. :hide:

 

widzę, że ktoś ma słabo rozwiniętą umiejętność czytania ze zrozumieniem, gdzie na napisałem, że masz lecieć do USA? Chodzi mi tylko o to, że gdy szczepionka przejdzie, to pewnie będzie także na rynku Europejskim.

 

 

Ehh, a Ty masz zanik poczucia humoru ?

 

Receptor wykazał słabą kumację względem odczytywania wypowiedzi z przymrużeniem oka. Za to włączył mu się błyskawicznie narodowy styl ripostowania na forach, typu "czytaj ze zrozumieniem", "trzeba myśleć", "żal mi ciebie", " itp itp. Tu akurat posłużył się pierwszym z nich. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×