Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dyskopatia a silownia


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

W ostrym stanie raczej silownia odpada.

Gdy ostry stan minie ( ból będzie juz tępy, bez promieniowania ) możesz spokojnie trenować. Oczywiście wiele ćwiczen odpada , lecz i tak spokojnie mozna dobrac odpowiednie......

I nie będę tu teoretyzował.Jestem po powaznej kontuzji kręgosłupa ( kick-boxing ) a mimo to trenowałem 4 lata na siłce potem, a teraz po przerwie znów trenuję.

Doszedłem do 130 kg na ławce, więc mimo uszkodzonego kręgosłupa-da się !!

A więc

Klatka

- wyciskanie sztangi na każdej ławce (płaskiej, skośnej w góre i skośnej w dół )

-przyciąganie do klatki 2 wyciągów bloczkowych na tzw "bramie" (tak jak rozpietki na ławce,tylko że robi sie to stojąc i pozycja końcowa jest w momencie gdy skrzyzujesz ręce przed klatka

-pompki na 2 równoległych poręczach-chyba najlepszew ćwiczenie na klatę barki i tricepsy jednocześnie

robiąc wyciskanie na ławce nogi trzymaj zgiete na ławce.nie na ziemi. odciąży to kręgosłup

Tricepsy

-ściąganie wyciągu bloczkowego ku dolowi stojąc (nachwyt, podchwyt, uchwyt prosty, uchwyt wygięty,jedną ręka podchwytem )

-wyciskanie sztangi na ławce płaskiej w wąskim uchwycie (ok 20 cm )

-francuskie wyciskanie leżac

Biceps

-modlitewnik

-świetne ćwiczenie nie obciązające kregosłupa-ławka pod wyciąg bloczkowy,zakładasz drążek ,kładziesz sie , ramiona w pionie , i samymy przedramionami przyciągasz wyciąg dodo twarzy-rewelacja

OK

Potem napisze resztę i to czego absolutnie nie polecam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz dostępu do porządnej siłki?

 

[Dodane po edycji:]

 

Hantle raczej odpadają....uwierz mi próbowałem i zawsze żałowałem.Musisz je podnosić z ziemi i z nimi siadac, lub kłaść sie na ławkach,a to rzeźnia dla lędźwi...

 

[Dodane po edycji:]

 

Napisz mi czym dysponujesz, aja Ci bankowo dobiorę odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Jak juz pisalem mam ukruszony kręg lędźwiowy i dyskopatie w tym miejscu, oraz dyskopatie piersiowa. Mimo to od 10 lat regularnie trenuje ( z 3 letnia przerwą kiedy to CHAD mnie powaliła dosłownie na tapczan )I miałem mocne zaostrzenia dolegliwości "kręgosłupowych" z racji źle dobranych ćwiczeń.

potem juz wszystko konsultowałem z fizjoterapeuta klubu piłkarskiego z ekstraklasy (mój kumpel ) i jest git

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz dostępu do porządnej siłki?

 

[Dodane po edycji:]

 

Hantle raczej odpadają....uwierz mi próbowałem i zawsze żałowałem.Musisz je podnosić z ziemi i z nimi siadac, lub kłaść sie na ławkach,a to rzeźnia dla lędźwi...

 

[Dodane po edycji:]

 

Napisz mi czym dysponujesz, aja Ci bankowo dobiorę odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Jak juz pisalem mam ukruszony kręg lędźwiowy i dyskopatie w tym miejscu, oraz dyskopatie piersiowa. Mimo to od 10 lat regularnie trenuje ( z 3 letnia przerwą kiedy to CHAD mnie powaliła dosłownie na tapczan )I miałem mocne zaostrzenia dolegliwości "kręgosłupowych" z racji źle dobranych ćwiczeń.

potem juz wszystko konsultowałem z fizjoterapeuta klubu piłkarskiego z ekstraklasy (mój kumpel ) i jest git

Robert

 

 

A jak cwiczyc plecy ?

 

Ja mam zmiany zwyrodnieniowe w kregu ledzwiowym i tez jestem zainteresowany tematem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plecy.....

Przyciąganie uchwytu wyciągu siedząc.

Siedzisz pod wyciągiem i z góry przyciągasz uchwyt za kark lub przed klatkę-ZAWSZE tak aby linka szła jak najbliżej ciała.Jest masa odmian. Szeroki chwyt i średni chwyt drązka gdy robisz za plecy i bardzo szeroki , średni oraz wąski ( podwójny uchwyt do wyciągu ) gdy robisz przed klatkę piersiową.Gdy robisz przed klatke to mozna spokojnie sie odchylac do tyłu. Gdy za plecy-nie garb się.

Duże ciężary są początkowo zbędne-ważna jest technika i skupianie sie na tym aby pracowały mięśnie grzbietu głównie.

Nie polecam podciągania na drążku. To wspaniałe ćwiczenie ale dla tych ze zdrowym kręgosłupem. Gdy zaczniesz sie podciągać zaostrzenie objawów ucisku dysków na nerwy masz jak w banku.

ŻADNE martwe ciągi, żadne podciągania sztangi w opadzie.

Jest jeszcze jedno fajne ćwiczenie nie mające negatywnego wpływu na kręgosłup

Klękasz lewym kolanem na płaskiej ławce i podpierasz sie dodatkowo lewą ręką.Tułów musi być w poziomie nad ławką, plecy prosto. Prawa noga opiera sie kolo ławeczki. W prawa rękę bierzesz hantel i przyciągasz do do klatki na wysokości mniej więcej sutka.Opuszczasz jak najwolniej.Cięzar taki aby wykonac czysto technicznie (bez szarpania ) około 10-12 ruchów.Potem oczywiście zmiana ręki.

te ćwiczenia absolutnie nie obciązają nadmiernie kręgosłupa.

Sebastian

Z samym hantlem, sprężyna i rowerkiem nic nie wskórasz.....

Żebyś miał chociaż możliwośc wykonywania pompek na poręczach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"prawdziwe"brzuszki takie z W-F (nogi płasko, tułów wyprostowany) są szkodliwe,

Odmiana taka ,że nogi masz zgięte i uniesione nad ziemia cały czas (podudzia równolegle do podłoża ,uda tak okolo 45 stopni w górę).Ręce za głową ( ale NIE CIĄGNĄ GŁOWY)Wykonujesz krótkie "brzuszki" tułowiem w stronę uniesionych nóg.Takie krótkie, szybkie "spięcia"

Ten rodzaj nie obciąza szkodliwie lędźwi

Robert

 

[Dodane po edycji:]

 

noowy6

świetny pomysł

tam są faktycznie pięknie pokazane ćwiczenia. Bogaty wybór

Sebastian-jak sobie jakieś z tych ćwiczen wybierzesz, to dawaj linka .Niektóre wyglądaja niewinnie , a porządnie daja wycisk nadwyrężonemu kręgosłupowi. Na sobie przetestowałem...

Po co masz powielać błędy i sie niepotrzebnie zniechęcać

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAWSZE gdy w ciągu 3 lat regularnych treningów skusiłem sie na to fantastyczne ćwiczenie to po kilku razach dostawałem tzw lumbago i skarpetki przez kilka ładnych dni ubierałem na leżąco :D

masakra.Nie wiem czemu tak się działo.Poćwisz zobaczysz-może będzie akurat u Ciebie git.

Po treningu dobre sa lużne zwisy na drązku. tak ze 3 serie po 30 sekund do minuty.

Teraz odkryłem świetna odmiane podciągania

Drążek montuję na wysokości tak z 15 cm powyżej pasa , nogi daję na taboret znajdujący się jakieś 1,5 metra przed drązkiem (ugięte w kolanach) i tak się podciągam. Ważne aby nie pomagac sobie nogami ani tułowiem w trakcie ćwiczenia. Tułów jest praktycznie w pozycji poziomej.

Pięknie idzie w najszersze grzbietu i biceps.Zero bulów kręgosłupa.

Wiesz-piszę co u mnie powodowalo zaostrzenie dolegliwości.

Przysiady ze sztangą-masakra.

Wyciskanie sztangi z za karku siedząc -masakra

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drążek to najwspanialsze ćwiczenie jakie może być:).Pomimo że sam mam niemałe problemy z odcinkiem L-S kręgoslupa to zadnych większych dolegliwosci po treningu nie odnotowuję:).Szczególnie masakryczne jest podciąganie się z mega szerokim rozstawem ramion (wersja juz dla bardziej zaawansowanych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysiady bez obciążenia.

Ale słuchaj jakie

Stopy na szerokośc bioder, pod pięty jakaś około 5 cm podstawka (decha, wysoki próg itd ) plecy prosto cały czas wykonywania ćwiczenia, ręce do przodu

Tempo bardzo wolne czyli okolo 2 sekundy do przysiadu i okolo 2 sekundy powrót do pozycji wyjściowej.Bez zrywów i szarpania. zdziwisz sie jak Ci to nogi pieknie zmasakruje. ! seria tak do 70 % mozliwości. Następne ( 5-6 ) do oporu.

Możesz urozmaicić i podkładac cos ( ale niższego ) pod palce stóp. Zobaczysz sam jak inaczej na nogi "wchodzi"

Pamiętaj -wolne tempo i proste plecy. Bez podstawki pod piety czy palce ćwiczenie traci na wartości

Wyprobuj i dac znać o zakwasach , ktore sie bankowo na drugi dzien pojawia :D:D

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problemo.

Kiedyś silownia i sport to była moja ukochana odskocznia. Oczywiście na silowni popełniłem wiele kontuzjogennych błędów, więc chętnie pomogę uniknąć ich powielania.

Teraz wracam od kilku miechow do tego wszystkiego i czerpie coraz większa przyjemność.

Jak sie okazuje nawet z przebytymi kontuzjami można spokojnie osiągnąc zamierzone cele i trenować.

Oczywiście nie jestem alfa i omega . Wypowiadam sie tylko o tym co na własnej du.pie doświadczyłem i wypróbowałem.

Podstawowy błąd to za dużo

Trzeba ćwiczyc tak aby czuć niedosyt.

Co z tego że dzis będziesz ćwiczyl 3 godziny? Skoro da Ci to tak w du.pe , że podświadomie będziesz unikal następnego treningu?

Mało a systematycznie.

Pamietam jak kiedyś rosłem w oczach, ćwiczyłem cięzko 4 -5 razy w tyg.I nagle regres. Przez 4 miesiące nie przybyło juz ani kg masy i ani kg więcej na sztandze na klatę.

Pogadałem z jednym kolesiem-mistrzem Polski juniorów.

Powiedzial żebym spróbowal poćwiczyć 3 razy na tydzień..

Myslałem że kpiny sobie urządza

Ale posłuchałem

I nagle w miesiąc przybrałem 3 kg i cos z 10 kg na sztangę mogłem dorzucić. Szok !!!

Ale człowiek uczy sie całe życie.

Takich przykladów znam mnóstwo zarówno z kick-boxingu jak i siłowni.

Pozdrawiam

Pytaj o co chcesz.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehehehhe

Mam w dupi.e polską ligę calkowicie. Nie pozwole , żeby te miernoty robiły ze mnie frajera udając , że rywalizują.

Ktos kiedys mądry powiedział , że sytuacja w pilce nożnej jest idealnym odzwierciedleniem sceny politycznej.

Nic dodac nic ująć........

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skoliozę i spłyconą lordozę (efekt noszenia bardzo wysokich obcasów i nagłego rzucenia intensywnego sportu) i mój radiolog zabronił mi dzwigać ciężary a także uprawiać sport poza pływaniem, jazdą konną i spacerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×