Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a puls


Gość L:)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nerwica może wpływać na niski puls ?

 

Bo czasami mi leci do 52-55 , zazwyczaj mam 55-64, niby jeszcze źle nie jest, no ale jednak nieco za niski. Po Parogenie jak się dobrze czuję często zaczyna nieco szybciej bić, wtedy jest 60-72, a ja sam się lepiej czuję (właściwie to tak normalnie, bez jakiś dołów, które miewam przy niższym), ale nie zawsze. Teraz jak również dobrze się czuje siedząc mam 68 więc też fajnie. Leki jakie przyjmuję to potas w tabletkach, parogen, xanax (schodzę pomału).

 

Średnia aktywność fizyczna (rower lub basen koło godzinki dziennie kilka razy w tygodniu, raczej średnie tempo, bez zbytniego forsowania się, do tego staram się codziennie spacer dosyć sensownym tempem koło pół godziny-godziny). Nie wiem czy ona może mieć jakiś wpływ, bo sportowcem nie jestem (zwłaszcza że ta aktywność to dopiero ze 3-4 tygodnie trwa, ale w wakacje nie raz się jechało dziennie po 40-50 km na rowerze w poprzednich latach, praktycznie od października nie miałem żadnego ruchu do końca czerwca)

 

Pytam bo mam kardiofobię i chciałbym jakoś ten lęk przed niskim pulsem (strach że spadnie, będzie zapaść, itp) wreszcie przełamać, bo jak tym się nie przejmuję - to nie przejmuję się żadnymi innymi objawami somatycznymi, a to z kolei potrafi mnie czasami nieźle nakręcić i wreszcie chciałem się tego pozbyć ; ) Udało mi się z ciśnieniem, udaje mi się pomału z nieco wariującym sercem przy wysiłku, więc jeszcze przydałoby się to pokonać :)

 

Pozdrawiam ! : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L:), moze, ja mam tez maly puls i niskie cisnienie, nawet moja lekarka mowi, ze nerwicowcy zazwyczaj maja niskie cisnienie i maly pusl, taka anomalia-bo powinno byc ze wyzsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L:), moze, ja mam tez maly puls i niskie cisnienie, nawet moja lekarka mowi, ze nerwicowcy zazwyczaj maja niskie cisnienie i maly pusl, taka anomalia-bo powinno byc ze wyzsze :)

ciśnienie mam około 120-130/65-80 , czyli można powiedzieć idealne (zwłaszcza że zmieniłem dietę, dodałem aktywność fizyczną, schudłem i nagle z rzędu 135-145/70-90 spadło jak należy a ja czuję się z tego powodu lepiej (fizycznie i psychicznie). Do tego skłonności genetyczne do wysokiego ciśnienia prawdopodobnie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rano jest 120-125/65-80, wieczorem 125-130 (czasami 135)/70-80 , także w tej kwestii jest okey, zwłaszcza że przy mierzeniu ciśnienia się denerwuję zazwyczaj, i śmiało mogę wierzyć że mam ze 115-125/65-80 na co dzień (co potwierdzają ciśnieniomierze nadgarstkowe) ; )

 

Ponawiam pytanie odnośnie pulsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×