Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cechy ludzkie które...


Sean1

Rekomendowane odpowiedzi

... przyciągają was i odpychają u innych. Cechy, zachowania itp. itd. u ludzi naturalnie. Zakładam temat, bo mi się nudzi. Był już kiedyś niby podobny temat bodajże, w offtopie, ale ten to co innego. A więc mnie przyciągają:

- ogólny dystans, wyluzowanie, sympatyczność, uśmiech, umiejętność słuchania, szczerość, własne zdanie, bycie sobą, umiejętność samodzielnego myślenia.

Odpychają:

- fałsz, branie wszystkiego na poważnie, brak poczucia humoru, czepialstwo, szukanie zaczepki, dowalanie się do mało istotnych pierdół, zarozumialstwo, patrzenie na innych z góry, "wyraz cwaniaka na twarzy", brak wrażliwości.

Teraz wasza kolej. Pewnie i tak sporo pominąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wścibstwo, ocenianie (brak inteligencji), mówienie wyłącznie o kimś, takie tam banalne pieprzenie jakby się nie posiadało zainteresowań nawet tych najprostszych. Gdy się chce o kimś wszystko wiedzieć, to tak jakby chciało się wiedzieć czy jestem gorszy czy lepszy, a po co tak się samemu zaszufladkowywać w tych wszystkich ramach społecznych jak baran czy owca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciągają: poczucie humoru , inteligencja, dystans do siebie, bezinteresowność, uczciwość, fantazja, pasja

Odganiają : cwaniactwo , dwulicowość, materializm, okrucieństwo, obłuda, przemądrzałość, głupota, fanatyzm pod każdą postacią - czy to religijny czy uwielbienie do idola, brak wyobraźni , zaściankowość i prostactwo (sama damą nie jestem , ale jak ktoś dorosły wyskakuje do mnie z tekstem "coś ci nie pasi gnoju?" "chcesz wpierdol?" podczas gdy ja staram sie z nim logicznie i sensownie rozmawiać jest dla mnie prostakiem)

W ogóle denerwują mnie osoby z dziecinnym poczuciem humoru, które śmieją się z byle czego, z najbardziej prostych i żałosnych żartów. Połowa biedy gdy rozmawiają między sobą, koszmar zaczyna się wtedy gdy są głośne i chcą uraczyć cały świat swoim dennym humorem , który bazuje na tekstach z "Włatcuf móch" lub "South Parku " - miałam przyjemność z takimi dziewczętami pracować i nie miałam już siły udawać, że mnie to choć trochę bawi, więc zostałam uznana za dziwaczną nudziarę i chwała bogu, że nie chciały ze mną "fazować" :uklon: Oczywiście to nie był jedyny powód poróżnienia, były do tego fałszywe i obłudne, co potęgowało moją niechęć :smile:

 

[Dodane po edycji:]

 

A najbardziej przyciągają mnie ludzie o dobrym sercu, ale tacy naprawdę dobrzy, a nie Ci którzy potrafią o owej dobroci jedynie gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od kontekstu ale generalnie odpycha mnie u ludzi nadmierna gadatliwosc i zbytnia pewnosc siebie,nieliczenia sie ze zdaniem innych,przekonanie o własnej wyzszosci,zarozumialstwo,brak krytycyzmu wobec siebie,nadgorliwosc,

 

[Dodane po edycji:]

 

a juz nabardziej odpychają mnie ludzie którzy są konformistami,pragną przypodobac sie innym za wszelką cene,mówią to co ktos chce od nich usłyszec,pragną zdobyc poklask za wszelka cene,żeby ich tylko zapewniac jacy to są fajni i inteligentni,potrzebują sie dowartosciowac,uwazają ze im wiecej powiedza tym beda mądrzejsi,mają przerost formy nad trescią

 

[Dodane po edycji:]

 

a najgorsi to są ludzie którzy opowiedza jakiś kawał i pierwsi sie z niego smieja i dopiero pózniej patrza czy innym tez sie pojawił usmiech na twarzy,mają przerosniete ego,na siłe szukaja akceptacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Empatia - przede wszystkim ona mnie przyciąga.

A odpycha... oj dużo tego. Fałsz, ciągłe szukanie okazji, taki spryt i cwaniactwo, poczucie wyższości nad innymi, dwulicowość i egoizm. I mnóstwo innych, wogóle większość ludzi mnie odpycha i się ich boję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zaczełam zastanawiać..

 

co mnie przyciąga?

chyba jedynie dobro w człowieku.. a mało takich ludzi na świecie

 

co mnie odpycha..

-jak ktoś krzywdzi innych, szczególnie starszych i słabszych ludzi i zwierzęta

-jak ktoś jest cholernie pewny siebie,

-taki, co to nie on..

-ludzie agresywni mnie odpychają.. boję się ich

-jak ktoś jest mocno natarczywy w swoim sposobie bycia, narzuca swoje zdanie, wymusza

-nadmierny wulgaryzm.. chociaż i mnie zdarza się :roll: , aczkolwiek nie podoba mi się to zupełnie

-dwulicowość

-złośliwość

-niewrażliwość

nie chce mi się już o tym myśleć, bo tylko przykro mi się robi :(

 

złapałam doła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sama jestem bez poczucia humoru i ponurak oraz strachajło;) także bardzo lubię moje przeciwieństwo: czyli przyciąga mnie ten typ osobowości, który jest połączeniem wesołości, prostolinijności, mądrości z wrażliwym i dobrym charakterem. Mmmmm....chciałabym być taka, och jak bardzo ;)

 

Za to strasznie mnie odpycha prostactwo, zarozumiałość, nie zważanie na innych, robienie tylko tego aby sobie było dobrze, obgadywanie innych, obłuda i nieszczerość. brrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Przecież to jest ćwiczenie dla 5 latka z przedszkola. Wymien zalety i wady. Odpychają was złe cechy, a przeciagają dobre. Jakie to niezwykle

Może ciekawiej bedzie, jeśli bedzie pytanie.

1. Jakie cechy cie w innych odpychają, ale jednoczesnie ich innym zazdrościsz?

2. Jakich cech nie chesz widzieć u siebie, ale jak je widzisz u innych to ci tak bardzo nie przeszkadzają?

 

Ja na razie nie mam zamiaru na te pytanie odpowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Przecież to jest ćwiczenie dla 5 latka z przedszkola. Wymien zalety i wady. Odpychają was złe cechy, a przeciagają dobre. Jakie to niezwykle

Może ciekawiej bedzie, jeśli bedzie pytanie.

1. Jakie cechy cie w innych odpychają, ale jednoczesnie ich innym zazdrościsz?

2. Jakich cech nie chesz widzieć u siebie, ale jak je widzisz u innych to ci tak bardzo nie przeszkadzają?

 

Ja na razie nie mam zamiaru na te pytanie odpowiadać.

 

Podejmuję się w takim razie :)

 

1. Gadulstwo, wylewność

2. Luzactwo, beztroska, nieobowiązkowość

 

no i chyba tyćko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mnie odpycha u ludzi zbytnia pewność siebie, można rzec że zarozumiałość. Pokazywanie, że jest się lepszym od innych, bo ma się na np. tzw. dobre pochodzenie, Audi w garażu czy ciało gwiazdek z playboy'a mnie wkurza i dobija. Myślę sobie wtedy, że co to za życie być zawsze gorszym i w każdej sferze życia być przeciętniakiem lub nieudacznikiem. Można się pocieszać, że nie wszystko od nas zależy i że wiele można zmienić i cieszyć się tym co się ma, a jeśli to nie wystarcza do tego, że móc się przedstawiać jako człowiek szczęśliwy?

A u siebie drażni mnie to,że tyle we mnie złości i gniewu, ze czasami myślę, ze wybuchnę. Chce być inna, ale jak to zmienić? kiedy życie przynosi same przykrości, rozczarowania. Pragnę akceptacji, zawiodłam rodzinę i samą siebie, nienawidzę siebie że źle pokierowałam swoim życiem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na przykład jestem zarozumiałą i przemądrzałą... a wynika stąd z kompleksu i poczucia niedocenienia... czyli z czegoś co dotyka dużą zęść forumowiczów.

 

I mnie też odrzuca zbyt duża pewność siebie - jak ktoś po prostu nie uznaje że ma ograniczenia, jest bezrefleksyjny i się wywyższa.

Co mnie przyciąga? Zwykle utrzymuje relacje z ludźmi z ktorymi mogę porozmawiać, jestem gdzieś na podobnych falach, pośmiać się i ktorzy mają na tyle silną osobowość, żeby przymykać oko na moje dogryzki < ktore wylatują ze mnie jak z automatu>

Ogólnie mnie przyciąga intelekt, niezależność i wiadomo dobre nastawienie i brak postawy oceniającej - z takimi ludżmi miło przebywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×