Skocz do zawartości
Nerwica.com

Straszne zachowanie siostry...


martuna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem już, gdzie szukać pomocy. Od jakiegoś czasu (ok. 2 lata) moja siostra zachowuje się strasznie dziwnie. Płacze po nocach w głos i nie chce powiedzieć czemu. Prawie nic nie je, chyba, że ją zmusić. Nie sprząta, nie robi sobie jedzenia. Do rodziców odnosi się tak strasznie chamsko, że szkoda gadać. Albo w ogóle się nie odzywa. Rodzice by jej nieba przychylili, a ona tak się zachowuje. Nie raz próbowaliśmy z nią rozmawiać i nic to nie dało. Próby wytłumaczenia, że tak nie można nie dają rezultatu. Nie pomagają ani prośby ani groźby. Opuściła się w bardzo nauce (kiedyś miała stypendium). Nic jej nie cieszy, nie rozmawia z nami. Mama wysłała ją do psychologa. Kilka miesięcy to trwało, żeby ją namówić. Była 2 razy i przestała chodzić. Nikt nie potrafi do niej trafić. Nie wiemy, co jej powiedzieć, żeby ją skłonić do zmiany zachowania lub ewentualnych wizyt u specjalisty. Aż się płakać chce, jak ona tak traktuje rodziców. Jak nic nie wartych służących. Dziwne jest to, że ze znajomymi rozmawia normalnie. I te ryki po nocach. Jak jej przetłumaczyć? Co jej powiedzieć, żeby to trafiło? Mi się wydaje, że to podchodzi już pod jakieś zaburzenia psychiczne, bo normalni ludzie się tak nie zachowują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to podchodzi już pod jakieś zaburzenia psychiczne, bo normalni ludzie się tak nie zachowują...

widze problem w tym zdaniu, pozatym widze ze postrzegasz ze ma innych za sluzacych bo niesprzata sobie w pokoju, cos jest nie tak ze niechce sprzatac w tym domu i blednie sa wyciagane wnioski ze ma innych za sluzacych i ze zachowuje sie nienormalnie, bo zachowuje sie normalnie odnosnie mozliwe ze bardzo negatywnej atmosfery panujacej w domu dla niej

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma siostra? Bo jest pewna róznica w zachowaniu ludzi w wieku 10, 15 lub 30 lat i na kazdy wiek jest inny sposob (o ile w ogole jest). Natomiast w kazdym z podanych mozna mieć młodszą siostre i rodziców ;)

 

widze problem w tym zdaniu, pozatym widze ze postrzegasz ze ma innych za sluzacych bo niesprzata sobie w pokoju, cos jest nie tak ze niechce sprzatac w tym domu i blednie sa wyciagane wnioski ze ma innych za sluzacych i ze zachowuje sie nienormalnie, bo zachowuje sie normalnie odnosnie mozliwe ze bardzo negatywnej atmosfery panujacej w domu dla niej

Niech ktos to teraz przetlumaczy na polski, najlepiej autor, bo nie rozumiem tego dialektu. Podejrzewam, ze ponad polowa potencjalnych czytelników tez nie rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi pasuje, ze to co opisujesz podlega pod bunt mlodzienczy, czyli taki etap dojrzewania. Jednakze, po 1) rodzice powinni isc z nia do specjalisty, czyli psychologa i porozmawiac jako pierwsi, co ich niepokoi itd, takze Ty w siostry zachowaniu. Nastepnie wskazana rozmowa siostry z psychologiem i powinformowanie rodzicow o problemie i mozliwosci jego rozwiazania. Po 2) sprobuj porozmawiac z siostra, mowiac ze sie o nia martwisz i rodzice itd itd. moze siostra ma jakis problem, ktorego nie umie rozwiazac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu (ok. 2 lata) moja siostra zachowuje się strasznie dziwnie.

 

martuna, ..a ten okres dwa lata temu...Coś się może wydarzyło?

Koniec związku z jakimś chłopakiem? Może zmiana środowiska ? Albo coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze ma 23 lata, to jeszcze nie wszystko, byc moze jest niedojrzala emocjonalnie, byc moze ma jakies problemy o ktorych nie chce powiedziec, dlatego warto skonsultowac sie z psychologiem, a ze nie sprzata, coz, wiele osob jest flejtuchami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×