Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Wielki Selfini napisał:

Czyli asertywność też podskoczyła do góry? Miałeś problem wcześniej z asertywnością?

jak byłem w dobrym stanie to nie miałem z tym problemu ale w dołku to bym każdemu nawet rów wylizał tak mi zależało 🙂 więc było to zależne od nastroju 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moja dziewczyna niedługo ma zamiar zacząć brać leki na depresję, bardzo boimy się zobojętnienia emocjonalnego, tego że nie będzie już między nami jak dawniej.

Czy istnieją jakieś leki które nie mają takich objawów w swoim zanadrzu? Bardzo nam na tym zależy, podczas rozmowy z psychiatrą o to dopytamy, lecz wolimy na razie wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście też tak że nagle leki przestały działać? Biorę zoloft najmniejszą dawkę (eh czasem o tym zapominam) ale jako tako staram się to brać ... odkąd go biorę czułam się lepiej, zniknęły ataki lęku, pojawiły się jakieś checi do czego kolwiek, znikło kręcenie się w głowie i derealizacja (Czy jakoś tak) ... już nawet myślałam o tym żeby przestać je brać, A tu nagle poczułam się tak jak przed lekami ... I czuje się tak już kilka dni ... :( co się dzieje? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, u mnie kiedyś wenla też działała super ale to tylko wspomnienia bo ostatnimi czasy leki z komponentą wyraźną noradrenergiczną dają mi rozdrażnienie, wysokie ciśnienie oraz puls i ogólnie jest fatalnie. Ostatnio zarówno Dulsevia jak i Wenla nie dla mnie. No to nie mam wyboru i musi być SSRI, których nie jestem szczególnym fanem ale alternatywy brak w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KoalaLala, TLPD? nie żartuj....przerabiałem też... mówienie o TLPD w dobie leków nowszej generacji to jak wygrzebywanie prototypów... ale nie to jest najważniejsze,  tak się składa, że każdy TLPD nawet Anfranil ma też pokaźną ( w porównaniu do ostatnio branej przeze mnie wenli) komponentę noradrenergiczną. Ja z tego co brałem ostatnio- czyli Dulsevia, Wenlafaxyna to nie toleruje noradrenaliny. Pisałem o tym wyżej... to jest ewidentne. Nasilenie rozdrażnienia, wysoki puls, ciśnienie podniesione, przyśpieszone myślenie, lęki też....Po Dulsevii bezsenność.Kto toleruje komponentę noradrenergiczną może się w to "bawić". Ja niestety nie mam takiej możliwości. Ogólnie to tak : ratio serotoninowego wychwytu zwrotnego do NA: TLPD>Wenla>Dulsevia> SSRI   Z SSRI. Paroxetyna też jest nieco noradrenalinowa w sensie wychwytu zwrotnego ( 40 nM) ale serotoniny około 200 razy mocniej. Najjmniej Esci i Sertra.  

Edytowane przez OverAndOver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OverAndOver @Abigail_1Sm25 jestem po środku 🙂 mnie amitryptylina wyciągnęła parę miesięcy z koszmaru, po 2 miesiącach brania wyszłam z najgorszego etapu, ale w tej chwili ją odstawiam (dzisiaj ostatnia daweczka), bo tak jak Over pisze -  po 4 miesiącach pojawiły się bardzo szybki puls, bezsenności, niepokój, gonitwy myśli. ale myślę, że dawka mogła być za wysoka i uderzyło w noradr. ja należę do tych pechowców, co ją źle znoszą, bo na wenli miałam to samo.

czyli moim zdaniem - te leki mogą bardzo pomóc, ale ich branie może być bardzo odczuwalne. a jeśli ktoś dobrze znosi noradrenaline? Abi, jak z tym u Ciebie? dobrze ją tolerujesz czy klomi tak na nią nie działa jak ami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, OverAndOver napisał:

Ogólnie to tak : ratio serotoninowego wychwytu zwrotnego do NA: TLPD>Wenla>Dulsevia> SSRI   Z SSRI. Paroxetyna też jest nieco noradrenalinowa w sensie wychwytu zwrotnego ( 40 nM) ale serotoniny około 200 razy mocniej. Najjmniej Esci i Sertra.  

Są różne TLPD, z różnym ratio. A wenlafaksyna na dużo niższe ratio noradrenaliny (32:1) niż duloksetyna (10:1)

Do tego TLPD maja do różne działanie receptorowe, także to zbyt duże uogolnienie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są w ogóle atypowe jak tiapentyna czy opipramol które nie działają na żaden wychwyt, są też takie z przewagą wychwytu serotoniny choćby klomipramina, więc to generalizacja z tą gradacaja TLPD jako najbardziej noradrenogennych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeathOfTheMotorneuron od neurolog dostałam depakine i bardzo mnie to odstraszyło od stabilizatorów, po 3 tygodniach brania nie wstawałam z łóżka, ciągle płakałam, myśli samobójcze, do tego nigdy nie miałam bardzo bolesnej miesiączki. na razie idę w fizjoterapię, a jak to nie pomoże to mam ustalone z psychiatrą neuroleptyki, bo dużo lat temu mojemu tacie olanzapina pomogła na podobne bóle. o baclofenie nie słyszałam, obczaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalina nie jest używana jako stabilizator, raczej na lek na ból neuroleptyczny i lęki, także choć nie idealny mógłby się sprawdzić 

Baklofen jako lek na spastyke na pewno zadziała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koala, Death of Motor neuron. Wy sobie chłopaki pogadajcie ale z amatorami, poza tym wy mówicie o swoich reakcjach. Ja mam negatywne na noradrenalinowe środki w tej chwili. Poza tym mam ciśnienie 150 a puls koło 90-100 gdzie przed wenlą miałem 120/65 także przestańcie mi ściemniać. to, że na was dobrze działają nie znaczy, że na inną osobę też dobrze. Ratio wenlafaxyny na papierze wysokie na korzyść serotoniny ale samo ratio 5HT: NA to nie wszystko. Wenla "pakuje" się na mase ( procentowo) transporterów noradrenalinowych ( 75 mg to jakieś 25-30) a 5HT jakieś 60 procent. Dla mnie ten lek jest jednak dość mocno noradrenalinowy. Chyba, że założyć, że wysokie ciśnienie i puls wzięło mi się z powietrza. Ale skąd w takim razie masakryczne rozdrażnienie po 19 dniach brania gdzie już powinien być względny spokój.... TLPd działają troche inaczej bo mają blokady różnych receptorów np. alfa1 co na początku może maskować efekt noradrenalinowy ale rok temu na 25 mg Amitrypty zareagowałem już po pierwszej tabletce mega wkurzeniem. Anafranil może tego nie robić bo ma potężny wychwyt serotoniny ale daje mi mase innych uboków i nie toleruje go. Dulsevia zaś rozdrażnienia nie dawała ale za to uporczywą bezsenność, wysokie ciśnnienie i wysoki puls. 

Edytowane przez OverAndOver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×