Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

heh nie licz ze wyjdzie antydepresant który pomoze od pierwszej tabletki, przynajmniej w najblizszym czasie

a co sprobowales juz kazdego i zaden nie działa?

 

-- 25 sty 2014, 19:55 --

 

chodzi mi ogolnie czy będą jakies nowe

nowe będą na pewno, ale kiedy i jakie to skąd to ma kto wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xmarcinx92, Na rynek ma wejść wortioksetyna(Brintellix) tzw. "modulator i stymulator przekaźnictwa serotoninergicznego"(w skrócie SMS). To tyle marketingowej gadki-szmatki, bo w praktyce to po prostu kolejny SRI+ agonista 5-HT1a+antagonista 5-HT3a/5-HT7. Wykazuje też powinowactwo do receptorów beta1-adrenergicznych- ale to raczej będzie odpowiadać za jego skutki uboczne niż działanie terapeutyczne. Dostępne opracowania nie wskazują na to by przewyższał skutecznością obecnie stosowane antydepresanty. Wchodzi na rynek w tym roku. Smacznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś jakieś doświadczenia z escitalopram pharmaswiss ?

Swoją drogą jak to jest, że antydepresanty z grupy SSRI, jako skutek uboczny wywołują to co mają z pozoru leczyć?. Jestem laikiem w tej kwestii, w znaczeniu pacjenta przyjmującego leki, a zresztą tutaj są sami laicy, bo kto z was to lekarz czy farmaceuta :smile:. Chyba na każdego ten sam lek z tą samą dawką ma inne działanie i nie można generalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do siedzących mocno w temacie. Czy wszystkie leki z grupy SSRI spłycają emocje???? Dodam że miewałem uczucie wewnętrznego niepokoju,rozdrażnienia.Może to powodowało że zapisywali SSRI???

Nie mogę pojąc ze prawie przez rok chodziłem do lekarza (już zmieniłem) gdzie ciagę powtarzałem że jestem zobojętniały,nie czuje emocji,czuje się pusty itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dostępne w Polsce SSRI mają potencjał zobojętniający emocje co wynika z ich agonizmu rec 5HT2c,mniejszy potencjał w tej materii ma jedynie fluoksetyna.

Tak na marginesie ideą działanie leków z grupy SSRI miało byc gdy je projektowano-spłycanie afektu,tak bowiem mozna dzięki nim poza potencjałem przeciwdepresyjnym osiągnąć efekt przeciwlękowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do siedzących mocno w temacie. Czy wszystkie leki z grupy SSRI spłycają emocje???? Dodam że miewałem uczucie wewnętrznego niepokoju,rozdrażnienia.Może to powodowało że zapisywali SSRI???

Nie mogę pojąc ze prawie przez rok chodziłem do lekarza (już zmieniłem) gdzie ciagę powtarzałem że jestem zobojętniały,nie czuje emocji,czuje się pusty itd.

 

biorąc pod uwagę ze ich główny mechanizm działania oparty jest na tym samym czyli blokadzie SERT -jest to wielce prawdopodobne. Zaznacze ze nie we wszystkich przypadkach SSRI spłycają emocje na tyle zauważalnie zeby było to problemem, czesto, szczególnie nas początku terapii następuje krótkotrwałe pogłębienie afektu.

 

napisz coś wiecej o sobie, czy potrafisz powiązać utratę emocji z jakimś konkretnyn wydarzeniem/sytuacją ? Problem pojawił się nagle czy rozwijał się powoli etapami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI spłycają emocje na tyle zauważalnie zeby było to problemem,

dla mnie to działanie "spłycenia emocji" po Paro-SSRI jest rzeczą wielce pożądaną. Zawsze byłem wyrywny , za bardzo impulsywny , w gorącej wodzie kompany , i zamin pomyślałem juz zrobiłem ( niekoniecznie dobrze ) . Więc dla mnie ten efekt jest super . Jak znowu ktos jest powolny ,ameniczny , flegmatyczny to dołożenie sobie dodatkowo owego " spłycenia " nie jest raczej pozytywne. Tak to widzę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś powiedziałem lekarzowi że chciałbym czuć obojętność. Dostałem wtedy sertralinę, ale nie po to żeby tak się czuć tylko żeby zadziałała p/depresyjnie. Obojętność pojawiła się z czasem, nie chciałem jej już, bo sertra na tyle dobrze zadziałała na samopoczucie, że już nie potrzebowałem obojętności. Po paroksetynie obojętność była zdecydowane większa, ale też pojawiło się to z czasem, nie od razu, po kilku miesiącach zaczynała być już problemem.

 

-- 08 lut 2014, 12:02 --

 

Nie mam innego pomysłu na to jak blokowanie dopaminy przez SSRI, ciekawe czy zastosowanie neuroleptyków powoduje jeszcze większą obojętność, ze nie czuje się nic, kiedyś lekarz mi o tym wspominał, ze może mi dać coś po czym nie będę nic odczuwał, ale będę jak warzywo, może miał na myśli neuroleptyk właśnie jakiś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam innego pomysłu na to jak blokowanie dopaminy przez SSRI, ciekawe czy zastosowanie neuroleptyków powoduje jeszcze większą obojętność, ze nie czuje się nic, kiedyś lekarz mi o tym wspominał, ze może mi dać coś po czym nie będę nic odczuwał, ale będę jak warzywo, może miał na myśli neuroleptyk właśnie jakiś

 

 

No ,nie ma co.Neuroleptyki , ręce opadają. To Ci na pewnoo nie pomoże .I żeby Ci tylko nie zaszkodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI spłycają emocje na tyle zauważalnie zeby było to problemem,

dla mnie to działanie "spłycenia emocji" po Paro-SSRI jest rzeczą wielce pożądaną. Zawsze byłem wyrywny , za bardzo impulsywny , w gorącej wodzie kompany , i zamin pomyślałem juz zrobiłem ( niekoniecznie dobrze ) . Więc dla mnie ten efekt jest super . Jak znowu ktos jest powolny ,ameniczny , flegmatyczny to dołożenie sobie dodatkowo owego " spłycenia " nie jest raczej pozytywne. Tak to widzę .

 

Jedna z mądrzejszych rzeczy jaką czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co radzisz, wywalic esci? i dac samo paro 20mg wbrew zaleceniom lekarza?

 

-- 20 sty 2014, 16:34 --

 

Ide za tydzien do innego lekarza, zobaczymy co on powie na polaczenie SSRI + SSRI

 

Bylem u drugiego lekarza, nie byl zdziwiony polaczeniem SSRI+SSRI, powiedzial,ze to normalne i tak sie czasami robi i lekarz nie popelnil zadnego błędu. Jak widac teoria teoria,a praktyka praktyka;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dostępne w Polsce SSRI mają potencjał zobojętniający emocje co wynika z ich agonizmu rec 5HT2c,mniejszy potencjał w tej materii ma jedynie fluoksetyna.

Tak na marginesie ideą działanie leków z grupy SSRI miało byc gdy je projektowano-spłycanie afektu,tak bowiem mozna dzięki nim poza potencjałem przeciwdepresyjnym osiągnąć efekt przeciwlękowy.

 

Cześć!

Dla mnie też to jest bardzo ciekawe.

Od kilku tygodni moje objawy to uczucie obojętności, nic-nie-robienie, niechęć do kontaktu z ludźmi, trudności w podejmowaniu decyzji, problemy z tworzeniem (tekstu, maila, wypowiedzi).

Nie ma natomiast szczególnego cierpienia, lęku, płaczu, poczucia beznadziejności, żadnych fizycznych dolegliwości. Tylko uczucie "wszystko mi jedno", "nie wiem co zrobić", "nie wiem, co powiedzieć".

Biorę Asentrę, 150 mg. Może powinnam dostać inny lek? Może Asentra nie zwalcza moich problemów, ale je pogłębia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×