Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam ostatnie strony i jest przetaczana tutaj sprawa trwałego działania i powrót do pierwotnej biochemii mózgu ja się z tym nie zgodzę.

Brałem sulpiryd tylko jakiś miesiąc i zadziałał u mnie w sferach psychotycznych, które występowały u mnie od nie pamiętnych czasów. Nie biorę go już dobre 1,5 roku i te psychotyczne zachowania nie wróciły.

Powodowało to u mnie ciągłe kłótnie o nic, wymądrzanie się na każdy temat itd. To jest powierzchowna część mojego stanu ale nie chce mi się tego opisywać.

Inne leki też jakoś lekko to prostowały. Gorzej jest jednak z chęcią do życia to dalej kuleje :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam zażywać Paroxinor. Dzisiaj wzięłam drugą dawkę (biorę póki co po pół tabletki) i jedyne zmiany jakie póki co odnotowałam, to bóle głowy o średnim natężeniu. Ciekawe, że brak innej silniejszej reakcji (w sensie - gorszego samopoczucia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być gorzej za pare dni ale możesz to przejść płynnie chociaż rzadko się zdarza, jest też coś takiego jak honeymoon dobre albo bardzo dobre samop[oczucie na początku brania leku a później zjazd, na wenlafaksynie miałem dwa pierwsze dni w lekkiej euforii a póżniej mega lęki 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ...

biore Fluo znaczy bralam przerwalam bo wlosy sypaly sie jak diabli !

problem w tym ,ze miala mnie ta Fluo pobudzic do zycia zmotywowac i dodac energii

a jedyne co biorac ja czulam to- obojetnosc :roll:

Czy istnieje jakis lek ktory daje poweru ,dodaje ochoty na dzialanie na motywacje ??

No i co b.wazne po ktorym wlosy sie nie sypia jak ze starej peruczki ? !

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ...

biore Fluo znaczy bralam przerwalam bo wlosy sypaly sie jak diabli !

problem w tym ,ze miala mnie ta Fluo pobudzic do zycia zmotywowac i dodac energii

a jedyne co biorac ja czulam to- obojetnosc :roll:

Czy istnieje jakis lek ktory daje poweru ,dodaje ochoty na dzialanie na motywacje ??

No i co b.wazne po ktorym wlosy sie nie sypia jak ze starej peruczki ? !

 

pozdrawiam

Możesz spróbować sertraline. Ona obok fluo powinna być chyba najbardziej aktywizującym SSRI z całej dostępnej ich puli, jeżeli ona nie będzie Ci dawała napędu to chyba znak że należało by się przesiąść z SSRI lub coś dołączyć - w zależności na co chorujesz ;)

Ja powiem , że na sertralinie mam teraz bardzo suchą skórę np. na twarzy, tak bardzo że muszę się po kąpieli smaorać kremem do twarzy bo mam na czole , nosie, policzaka takie naskórek wyschnięty że wyglądam jakby na mnie zaschło niezmyte mydło. Poza tym wypadają mi zauważyłem częściej rzęsy i co chwile wpada mi jakaś do oka :D . Nie wiem może szybciej rosną.

EDIT:

Tyje to się głownie od neurolepytków (sam nie testowałem nic oprócz małych dawek chlorprotixenu, perazyny), które zaburzają przemiany metaboliczne cukrów i tłuszczy, nawet jak biorący je trzymają wagę w miejscu to da się poznać takich ludzi - z reguły biała, przetłuszczona skóra, wyrośniety bandzioch, wiekszy udział tłuszczu niż mięśni w całości masy ciała, a nogi i ręce chude, twarz spuchnięta od wody jak na sterydach, ale większość na dawkach przeciwpsycho. to wygląda jak potwory , żeby uwierzyć wystarczy się przejść na jakiś oddział zamknięty i przez szybę poogladać.

Po SSRI ludzie z reguły nie zmieniają wagi lub chudna (fluoksetyna , sertralina), jednak przy wieloletnim leczeniu też się statystycznie tyje. Wyjątkiem jest tu paroksetyna po której można przytyć od razu .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować sertraline. Ona obok fluo powinna być chyba najbardziej aktywizującym SSRI z całej dostępnej ich puli, jeżeli ona nie będzie Ci dawała napędu to chyba znak że należało by się przesiąść z SSRI lub coś dołączyć - w zależności na co chorujesz ;)

Ja powiem , że na sertralinie mam teraz bardzo suchą skórę np. na twarzy, tak bardzo że muszę się po kąpieli smaorać kremem do twarzy bo mam na czole , nosie, policzaka takie naskórek wyschnięty że wyglądam jakby na mnie zaschło niezmyte mydło. Poza tym wypadają mi zauważyłem częściej rzęsy i co chwile wpada mi jakaś do oka :D . Nie wiem może szybciej rosną.

 

no to slicznie ,mnie wlosy sie sypia a u Ciebie skora i rzesy :mrgreen:

a tyje sie po tym ?

bo juz do tego mojego nieszczescia brakuje mi jedynie nadmiaru kilogramow a wtedy to juz nie wiem co by mi musieli przepisac na poprawe nastroju :lol:

konska dawke Klenbuterolu :lol:

 

-- 22 lis 2013, 17:59 --

 

Edik, zależy od organizmu,mnie nic nie rusza :D

 

a mnie tak,alkohol :mrgreen: po nim mi jest tak zaaaajefajnie no ale przeciez nie mozna dziennie chodzic na rauszu :lol:

jak sobie wypije chce mi sie zyc mam tysiac wspanialych pomyslow i checi do zycia oraz zawsze "zaczynam" chodzic na fitnes biegac i plywac :lol:

jak wytrzezwieje ...wszystko mija :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do tamtego postu, ale napisze jeszcze raz - nie powinieneś przytyć po sertralinie od razu, natomiast po paru latach jej brania na pewno możesz ważyć znacząco więcej niż być przez te lata jej nie brał, ale to zależy od wielu czynników. Na początku brania możesz wręcz schudnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z leków SSRI zażywam obecnie tylko Sertraline.

marieann18, nie zaleca się picia alkoholu z fluoksetyną ale nie zaobserwowano interakcji z alkoholem więc wątpie by miało wpływ. Nie zaobserwowałaś żadnej poprawy? Może idz do lekarza. Mozliwe, ze przepisze Ci dawkę 60 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od prawie 5 tygodni biorę fluoksetynę, od tygodnia w dawce 40mg na bulimię. Czy jest jeszcze szansa, ze zacznie ona dzialac? w ciągu tego czasu raz wypilam alkohol, czy moglo to mieć a to jakiś wpływ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Hej!

Też min. z powodu bulimi zaczelam brac fluokse i to na samym poczatku w dawce 20mg, doszlam do 40mg i wystarczylo w zupelnosci. Osobiscie z mojego doswiadczenia to dzialanie odczulam juz po 2/3tygodniach w pelnej fazie. Po leku tym sie nie tyje, wrecz przeciwnie bo zmniejsza laknienie i nie zatrzymuje wody w organizmie.

Spokojnie, raz wypity alkohol nie mial wplywu na efekt dzialania w tym przypadku :)

Z fluoksetyna mam do czynienia od 10 lat wiec troszku razem przezylysmy razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

dostalem od lekarza esci 10mg rano+trriticco na noc. Samopoczucie jednak okropne na takim mixie,gorzej niz przed.Libido w dol masakra.

 

znalazlem na internecie cos takiego

 

We illustrate 2 patients with depression who attained dramatic improvement of energy loss and fatigue when treated with cabergoline, a dopamine agonist, and milnacipran, a serotonin-noradrenalin reuptake inhibitor. Although the biologic basis of energy, motivation, and fatigue in association with depression remains unknown, some reports suggest that the decrease of noradrenalin and dopamine in the brain are particularly related to these symptoms. Therefore, treatment strategy that enhances these two monoamine neurotransmissions may be appropriate for getting a boost in energy and eliminating fatigue in patients with depression. These cases suggest that further studies are warranted to confirm the potential benefit of this strategy in the treatment of patients with depression who failed to attain complete remission due to residual symptoms including energy loss and fatigue refractory to previous treatments.

 

Carboline=cabaser badz polski dostinex blokujacy dzialanie prolaktyny,ktora jak wiadomo jest antagonista dopaminy. Na wlasna reke dolozylem,bo nie znioslbym takiego stanu. libido wrocilo,mordeczka usmiechnieta :] Byc moze przyda sie komus ta informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niegdyś bylem na paroksetynie przez 3 lata, potem ją rzuciłem, potem znowu chciałem wrócic, ale doznawałem jakichs upiornych dzialan niepozadanych których kiedys nie było...

 

Dlatego lekarz mi przepisał wenlafaksyną

 

A aktualnie do wenli dodałem escitalopram

 

Teraz jestem zdania ze nie warto calego zycia przejechac na jednym antydepresancie - warto miec jakis porownanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*, jasne, że nie warto, każdy chciałby móc wyzdrowieć bez chemii.

Ja byłam długo przeciwniczką, teraz (a farmakologicznie leczę się stosunkowo niedługo) widzę jak lek mi pomógł. Ja zaczynam inaczej postrzegać rzeczywistość. Nie myślę o śmierci, co jest moim największym osiągnięciem.

Postaram się teraz wkleić poprawnie wypowiedź

z leków SSRI zażywam obecnie tylko Sertraline.

marieann18, nie zaleca się picia alkoholu z fluoksetyną ale nie zaobserwowano interakcji z alkoholem więc wątpie by miało wpływ. Nie zaobserwowałaś żadnej poprawy? Może idz do lekarza. Mozliwe, ze przepisze Ci dawkę 60 mg

 

nie powinno, owszem. Jestem tego przykładem. Pewnego wieczora (całkiem niedawno) zalałam setaloft alkoholem, mimo że na codzień nie mam zwyczaju tutaj przerodziło się to w jakąś chorą fazę. Absolutnie nie polecam, na mnie przynajmniej podziałała taka mieszanka w sposób zupelnie jakiś nieprzewidywalnie głupi.

Zatem, ja już na pewno nie zmieszam ssri z %, szkoda zdrowia.

 

Dream, jak się czujesz słonko? Bo u mnie naprawdę fajosko :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam spotkaliscie sie z taka praktyka,ze jezeli jeden SSRI nie działa, a w moim przypadku jest nim Escitolopram ,a powoduje wrecz nasilenie lęków to lekarz dorzuca do niego paroksetyne w dawce 20mg + 20 Esci ? Czy to powszechna praktyka zamiast wyrzucić Esci i dac samo Paro np w wiekszej dawce?

 

Dodam,ze bralem Esci 8 tygodni i poprawy nie bylo

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie SSRI+SSRI nie jest powszechną praktyką wśród psychiatrów i na pewno nie znajduje się w oficjalnych zaleceniach dotyczących leczenia zab. psychicznych. Lepszym rozwiązanie jest zwiększenie dawki podstawowego SSRI lub augmentacja terapii lekiem z innej grupy(których teraz jest dostatek)=mianseryna, mirtazapina, trazodon, atypowe neuroleptyki.

 

Biorąc pod uwagę stan na 2009r. przeprowadzono tylko dwa badania kliniczne, które nie były randomizowane(czyli zarówno obiekty poddawane badaniu jak i eksperymentatorzy wiedzieli co kto zażywa). W jednym badaniu łączono fluwoksaminę z citalopramem, w drugim łączono fluoksetynę z citalopramem. Rezultaty były obiecujące- ale badania ze względu na formę(open-label) nie są zbyt przekonywujące.

 

Tutaj link do artykułu autorstwa lekarza z Harvardu, który odpowiada dlaczego połączenie SSRI+SSRI nie jest dobre- http://healthyliving.msn.com/health-wellness/prescription-of-two-ssris-together

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co radzisz, wywalic esci? i dac samo paro 20mg wbrew zaleceniom lekarza?

 

-- 20 sty 2014, 16:34 --

 

Ide za tydzien do innego lekarza, zobaczymy co on powie na polaczenie SSRI + SSRI

 

hm, jeśli czujesz się dobrze i nie masz uboków to chyba można zaufać lekarzowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×