Skocz do zawartości
Nerwica.com

Automaniak


Zenonek

Rekomendowane odpowiedzi

A to znasz sie pewnie na autach.

 

To mam pytanko.

 

Za 2-5 miesiecy bede na kupnie autka. Sprzedaje swojego gruchota. Wezme za niego jakies 18 kafli.

 

Na zakup auta bede mogl przeznaczyc max okolo 30-35 klockow (babka mi daje 15k).

 

Zakochalem sie w Lancii Thesis. Samochod pieknie wykonczony i bardzo stylowy.

 

Plus za 3-5 letni zadbany egzemplarz trza zaplacic okolo 40-50k. Czyli jak na klase tego auta, niewiele.

 

Moj drugi faworyt Mercedes E, powiedzmy 4-5 letni to nawet 70-85 k, wiec bardzo duzo + wyzsze koszty utrzymania.

 

Znasz Thesis ? Co sadzisz o tym aucie lub co innego bys polecil za okolo 50k ? (moc okolo 180-250 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50k nie kupi sie lepiej wykonczonego (najwyzszej jakosci materialy, orzechowe drewno, skora, materialy jak w Maserati) i bardziej stylowego (w tym "wieku" tzn 3-5 letnie, czyli mlode auto w zasadzie). Za Merca E z 2006 z bardzo mocnym silnikiem (okolo 200km) trzeba dac co najmniej z 7x kafli, a to juz naprawde duzo. Nie mowiac, ze Lancia ma znacznie tanszy serwis i czesci.

 

Ale jakby co piszcie swoje propzycje co mozna kupic za max 60k (nie bede nic bral od rodzicow, wiec mam 18k za swoje stare auto + 15k od babci + 2x k swojej kasy odlozonej) z mocnym silnikiem (minimum 170-180 rumakow) oraz niestare (maks 6 lat).

 

Oczywiscie licze, ze trzeba bedzie zabulic za sprawdzenie w serwisie + czy przebieg jest prawdziwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, Lancia to taki lepszy fiat. Części wcale nie są tanie a awaryjnośc bardzo wysoka. poza tym auto traci dużo na wartości i nie trzyma ceny. Może VOLVO http://moto.allegro.pl/item1137094162_volvo_s80_summum_07r_za_66000zl_okazja.html sam jeźdzę S80 i powiem ci że fura jest lux. Komfort i wykończenia na najwyższym poziomie.

 

Volvo S80 rzeczywiscie swietny samochod. Wezme go pod uwage.

 

Natomiast co do Lancii, to niestety, ale nie moge sie zgodzic. Awaryjnosc Lancii jest naprawde niewielka (ludzie do tej pory uzytkuja Kappy i naprawde chwala sobie) - to polityka koncernu. Fiaty maja sie troche psuc- zeby serwis zarabial.

 

Lancia to bardziej tansze Maserati. Jakbys mial kiedys okazje to radzilbym wsiasc do Thesis. Wykonczona na poziomie nowej S-klasy.

 

Co do utraty wartosci - to tak, kolosalna. Nowa kosztowalo okolo 200 tys, a za 4-5 letnie jak mowilem starczy dac 4x tys. To kosmos.

Ale to akurat tez jest plus dla mnie. Bo moge kupic swietne auto za (relatywnie do wykonczenia i mocy) czapke gruszek ^^.

 

Ale Volvo tez mi sie zawsze podobalo. A musze powiedziec, ze w S80 nie siedzialem jeszcze nigdy. Skocze dzisiaj do salonu i poogladam sobie nowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Passat to zaje*ista fura, zwlaszcza z tym 170 konnym dislem.

Jest troche aut co mozna kupic widze za 60k , w miare mlodych ze swietnym wyposazeniem i z mocarnymi silnikami.

 

Dla mnie optiumum to tak 170-280 koni.

 

 

Lambo to rzeznia, ale wedlug mnie przykre jest to, ze nie ma jakiegos odlotowego stylu wewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XJ6 :great::brawo:

Ja też jestem automaniaczką. Przez kilka lat byłam pilotem i sędzią na rajdach samochodowych (raz nawet był ze mną wywiad w TVN Turbo :oops::mrgreen: ). Jezdziłam na zloty samochodowe po całej Europie :smile: Moja mama startowała całą młodość w rajdach jako kierowca, więc mam to chyba po niej- benzynę we krwi.

Od wielu lat jestem fanką marki BMW i tak już pewnie zostanie. Na co dzień jeżdżę Oplem i BMW właśnie (na razie 735iA, 3,5l, 211km, benzyna +gaz na blosie, ale mamy plan zamienić na nowsze i większe bmw 750 albo 740d).

Poza tym kocham motory :roll::smile:

Także motoryzacja to moje klocki :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek e38 750 kosztuje majątek? :smile: No co Ty. Planuję kupić taką za ok 15-20tys. Mam na myśli e38 a nie e65 chociaż e65 też można już dość tanio kupić, ale mi się za bardzo nie podoba :smile:

 

Korba- no tak, szósteczki to miód malina :roll::uklon::great: Ale na razie nie stać mnie na taką :-| Ale fakt, ślinka cieknie na sam widok... Choć ja jestem fanką serii 7, kocham limuzyny.

 

Esprit- no trochę pali, ale te 3,5l już tyle pali że te półtora litra już nie zrobi wielkiej różnicy... :hide: Zresztą, radość z jazdy jest najważniejsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zenonek"

 

 

Jak najbardziej odradzam Lancie Thesis.

Nie mówię tego złośliwie, ale jako były mechanik w serwisie Fiat.

Samochód faktycznie piękny, dobrze wyposażony i tani jak na Swoją klase, ale znam ludzi co pozbywali się tych aut. Potrafi wyssać ostatni gorsz z portfela. :P

a i osobiście znam gościa co odwiedzał ASO kilka razy w miesiącu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne z tych aut nie ma takiego wykonczenia wnetrza jak w Thesis. Chyba najlepiej wykonczone wnetrze w swojej klasie.

 

Z zewnatrz tez piekny samochod.

 

Czy jest awaryjny ? hmmm zalezy jak sie trafi. Mozna kupic Volvo i tez sie bedzie sypalo jak sie bedzie mialo pecha.

 

 

Obecnie rozwazam :

 

- Lancia Thesis

- Volvo S80

- Passat 2,0 TDI 170 km

- Audi Allroad

 

Co jeszcze polecicie do 60K i max 6- letnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt podoba mi się wnętrze tej Lancii, takie z deka tandetne i zbyt opływowe jak dla mnie. To bmw słynie z najlepszych wnętrz- duża ilość drewna, najwygodniejsze fotele na świecie i świetna jakość (w aucie 20 letnim wyglądają jak nowe). Wg mnie nie ma lepszych wnętrz i nie piszę tego z miłości do tej marki, tylko tak obiektywnie.

 

Co do 60k i max 6 letnie? A myślałeś o Audi?

 

http://allegro.pl/item1137470418_2005_audi_a6_3_0_tdi_quattro_tiptronic_okazja.html

 

http://allegro.pl/item1147166659_audi_a4_cabrio_1_8t_zobacz_koniecznie.html

 

Wiesz, to też zależy na co najbardziej zwracasz uwagę- na awaryjność, wnętrze, cenę, osiągi... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzialem w Lanci, w klasie E i w BMW 5 i w Maserati Quatroprte.

 

Lancia ma materialy i wykonczenie jak w Maseratii. Prawdziwe orzechowe drewno, cala deska obita prawdziwa skora, jakosc itp kosmos - nawet dziennikarze zwrocili uwage na to, ze to najlepiej wykonane wnetrze w klasie wyzszej (lepiej wykonane nawet niz 5 czy E klasa).

 

 

Ale oczywiscie rozwazam tez inne propozycje.

 

 

Aha zatem tak :

 

- koszt maks 60k

- maks 6 lat (chyba, ze sie trafi cos extra starszego)

- silnik najlepiej benzyna

- duza moc od 180-250 km

- limuzyna (klasa srednia czy wyzsza- obecnie juz sie to w zasadzie zatarlo, wiec nie ma to znaczenia)

- nie bardzo wysokie koszty utrzymania (wiec Merc I BMW odpadaja niestety)

- niewysoka awaryjnosc

 

:) dzieki za propzycje, potrzebuje wiecej :)

 

[Dodane po edycji:]

 

Aha i musi byc Automat.

 

lol 5-letnia A6 z heblem 220km z automatem za 60k, tos mi zabila klina :)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×