Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak często zdarzają się nawroty?


Gość roberto120

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem jak często zdarzają się nawroty w depresji ? czy jest to wywołane jakimiś delikatnymi problemami ?. Czy może też ludzie wychodzą z depresji i już nigdy do niej nie powracają ? stają się silniejsi? . Jak to u Was było ? , bądź czy znacie jakieś przypadki ?

 

[Dodane po edycji:]

 

aha no i wyczytałem gdzieś, że przy 3 nawrocie trzeba zażywać leki do końca życia to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roberto120, podobno trzeba ale nie do konca zycia, tylko dluzej. Przy pierwszym epizodzie ok 2-3 lata, przy drugim o 2 lata wiecej i tak non stop. Zalezy, jedni wychodza za pierwszymr azem, inni maja nawroty, to dosc indywidualna sprawa. Zalezy jak ktos nad soba pracuje, na ile jest emaptyczny, wrazliwy i podatny na zmiany w zyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno sprecyzować taką definicję o nawrotach depresji,jak często się to zdarza,Zależy to bowiem od wielu czynników.Uwarunkowania genetyczne,rodzaj depresji,sposób leczenia i terapii,wiek chorego,styl życia,nastawienie indywidualne do choroby i wiele jeszcze innych czynników.

Na pewno złym rodzajem depresji są tak zwane stany nawracające które niestety mogą się za nami ciągnąć do końca życia.Ja jestem właśnie takim przykładem.Leczę się od 25 lat i tak naprawdę nie wierzę już bym się z tego wyleczył.Ale nauczyłem się z tym żyć i bardzo nie narzekam.Pojawiło się w ostatnich latach na rynku farmaceutycznym wiele leków przeciwdepresyjnych nowej generacji(SNRI),które w przeciwieństwie do dawnych leków tzw.trójpierścieniowych mają o wiele lepsze działanie,a przede wszystkim mniej działań ubocznych(niepożądanych),no i mniej się też połyka, ponieważ są lekami o przedłużonym działaniu.

Co do tych nawrotów to im częściej się zdarzają,a przede wszystkim w poważniejszym wieku tym dłuższe może być wychodzenie z tzw.dołka.Ale jak już napisałem powyżej zależy to od wielu czynników.

Pozdrawiam i życzę zdrowia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×