Skocz do zawartości
Nerwica.com

Drżenie nóg i rąk...


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

ooo. sama bym chciała wiedzieć... :roll:

 

jeżeli to na tle nerwicowym, trzeba po prostu leczyć nerwicę.

rzekomo melissa pomaga. można pić herbatkę ale są tez cukierki z melissą, bardzo smaczne ^^

na drżenie mięśni też jest dobry magnez+wit.B6 (można kupić taki zestaw 2w1 w aptece)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc zmniejszają natężenie reakcji psychosomatycznych takich jak drżenie rąk obniżając przyswajanie adrenaliny przez komórki organizmu. Stosowane przy nerwicy lękowej, oraz jako leki na nadciśnienie wynikające ze zwiększonej reaktywności układu nerwowego współczulnego. Tanie, mało szkodliwe i nie uzależniają. Częściowo likwidują objawy, ale nie przyczynę nerwicy lękowej. Najpowszechniej stosowany jest chyba Propanorol. Mi trochę pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mówisz że masz nadciśnienie i że bardzo potrzebujesz bo ci się skończył a nie miałaś czasu pójść do lekarza ;) . ale każdy lekarz ogólny powinien bez problemów ci go przepisać o ile nie masz zbyt niskiego ciśnienia krwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 10-20 mg pod język (szybciej i lepiej się wchłania, ale nie najlepiej smakuje:) albo 40mg w standardowy sposób. Całkiem nieźle mnie to stabilizuje, lepiej kontroluje drżenie i czuje się mniej nakręcony. Stosuje w sytuacjach mogących wywołać stres. Jest to półśrodek, ale lepsze to niż nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

http://www.raysahelian.com/restlesslegsyndrome.html

 

Niektóre rzeczy, które powinny pomóc:

- witamina B (szczególnie B12)

- waleriana

- mucuna pruriens (zawiera L-Dopę - lek na chorobę parkinsona), mozna kupic na ebay, poszukaj tam: kapikacchu himalaya

- leczenie chorej tarczycy

- ograniczenie spożycia kofeiny

- żelazo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×