Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co znaczy osobowość zdezintegrowana???


kria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich, jestem tu nowa i mam pytanie. Co znaczy że ktoś ma osobowośc zdezintegrowaną???? Na necie nic nie znalazłam, a jak jest to nic z tego nie rozumiem. Jeżeli ktos rozumie znaczenie tych słów to proszę o odpowiedz. Bardzo proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobowosc zdezintegrowana charakteryzuje sie m.in. tylko przejsciowym zaangazowaniem (np.jesli chodzi o przynaleznosc do jakiejs grupy spolecznej, subkultury itp.), niemoznoscia wyboru pomiedzy roznymi mozliwosciami, jakie otrzymujesz od zycia, trudnoscia w podejmowaniu waznych decyzji. Odczuwa sie rowniez sprzecznosc pomiedzy tym czego Ty sama chcesz, co czujesz, a tym czego oczekuja od Ciebie inni. Dlatego tez osoby z osobowoscia zdezintegrowana sa zazwyczaj bardzo zmienne w swoich pogladach i zachowaniach. W wiekszosci rowniez odczuwane przez nie emocje sa "plytkie". Takie osoby maja tez problem z okresleniem jasnego celu, do ktorego daza, bo nie wiedza czy wybrac zaspokajanie wlasnych potrzeb i zycie w zgodzie ze soba, czy spelnianie oczekiwan otoczenia. W wiekszosci maja tez niska samoocene. Mam nadzieje, ze chociaz troche pomoglam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nymphetamine - możesz mi proszę pomóc i napisać, skąd czerpałaś/eś informacje nt. osobowości zdezintegrowanej?

Piszę pracę na temat osobowości zintegrowanej i szukam wszędzie materiałów.

Generalnie chodzi mi o jakieś sensowne potwierdzenie, że os. zint. optymalnie potrafi wykorzystać swoje zasoby...

każdy "hint" mile widziany.

 

Pozdrawiam,

gosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co napisalam zapamietalam ze studiow, bo jestem na psychologii. Mozesz poszukac w ksiazce Brzezińskiej "Psychologiczne portrety człowieka. Praktyczna psychologia rozwojowa" albo Witkowskiego "Rozwój i tożsamość w cyklu życia. Studium koncepcji Erika H. Eriksona". Ogolnie kazda ksiazka/artykul z dziedziny psychologii rozwoju czlowieka bedzie odpowiednia raczej. Radzilabym tez poczytac o teorii Freuda na temat rozwoju tozsamosci. W sumie od Fruda chyba powinnas zaczac. Konkretnych tytulów nie jestem w stanie teraz Ci podac, bo nie mialam jeszcze szczegolowej psychopatologii. Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×